Naš izbor na Androidu
Pixel Shortcuts: Launcher/Digital Wellbeing helper Pixel Shortcuts je zanimiv zaganjalnik, ki poskrbi, da lažje najdemo nameščene aplikacije, ki jih ni na seznamu programov.
Pixel Shortcuts: Launcher/Digital Wellbeing helper Pixel Shortcuts je zanimiv zaganjalnik, ki poskrbi, da lažje najdemo nameščene aplikacije, ki jih ni na seznamu programov.
Vsi malce dražji televizorji se danes hvalijo z ločljivostjo 4K. Pa tak televizor v resnici potrebujem ali je dovolj klasični z ločljivostjo FullHD?
Živimo v digitalnem svetu, kjer je večina stvari zapisanih v bitih, ničlah in enicah. S številom računalnikov, telefonov, tablic in drugih naprav v sodobnem domu se množi tudi količina proizvedenih datotek najrazličnejšega porekla. Med njimi je logično zelo veliko smeti. Ker imajo hitrejši diski in lokalne shrambe običajno precej omejen prostor, se je nepotrebnih datotek priporočljivo čim prej znebiti.
Ljudje pravijo, da je smeh pol zdravja. Ker se z njimi strinjajo tudi strokovnjaki, je prav, da si ga pogosteje privoščimo. Najlaže nam bo, če bomo dozo humorja vedno imeli pri sebi. S tem razlogom se odpravimo na tržnico App Store, kjer poiščemo aplikacije, ki nam bodo zagotavljale reden dotok smeha.
Družabna omrežja so danes polna fotografij in sporočil o avanturah uporabnikov. Prijateljem lahko sledimo na skorajda vsakem njihovem koraku, če lokacije ne izda storitev, ki jo uporabljajo, jo po navadi objavijo sami. Pametni telefoni, ki so dan in noč ob posamezniku, so nadvse pripravni za tovrstno početje. Če tudi sami želimo biti v nenehnem stiku s prijatelji in z znanci, si omislimo naslednjih nekaj aplikacij za naprave z operacijskim sistemom Android.
Android P Rotation Programski pripomoček Android P Rotation na slehernem telefonu omogoči obračanje telefona po receptu zadnje nadgradnje Googlovega sistema.
Podjetje Otello je izdalo novo različico priljubljenega spletnega brskalnika Opera. Opera Touch je namenjen predvsem uporabnikom, ki s pametnimi telefoni delajo z eno roko. Mobilni spletni brskalnik norveškega podjetja se ponaša z nekaj prijemi, ki brskanje na telefonu v primerjavi s tekmeci precej poenostavijo.
Kje naj hranim težko pridobljene kriptovalute, v spletnih menjalnicah ali pri sebi, ločeno od interneta?
V svet kriptovalut običajno vstopimo s trgovanjem, a ko se tovrstnega mešetarjenja naveličamo, jim zaupamo nalogo, za katero so bile prvenstveno ustvarjene. Prislužene bitcoine in druge kriptovalute uporabimo kot običajen denar, za zapravljanje. Po začetnem razcvetu trgovin, ki so sprejemale kriptovalute, se je njihova rast ustavila. Danes digitalne kovance najlažje potrošimo na spletu.
V svetu kriptovalut najprej opravimo svoj prvi nakup, nato se preizkusimo v vlogi dnevnega trgovca, zatem prislužene denarce potrošimo v prihodnosti, v trgovinah, ki sprejemajo sodobno plačilno sredstvo. Po začetnem navdušenju si želimo še več. Zavemo se, da je sleherno opravilo s pravimi orodji lažje, tudi kriptotrgovec ima predpisano obvezno opremo.