S čim in za koliko?
Namesto podrobnega pregleda komponent vsako leto podamo splošne napotke za sestavo novega igričarskega računalnika. Tudi tokrat smo pripravili tri primere.
Namesto podrobnega pregleda komponent vsako leto podamo splošne napotke za sestavo novega igričarskega računalnika. Tudi tokrat smo pripravili tri primere.
Po službeni dolžnosti podjetjem predstavljam, kaj lahko počnejo z orodji umetne inteligence, poslušalci pa mi pogosto vračajo z opazkami, kako naj bi bila ta tehnologija slaba in nevarna za človeštvo.
Posebnost nove Huaweijeve tablice MatePad 11.5 S je zaslon, ki naj bi bil po občutku in videzu nekoliko bliže papirju, kot so sicer zasloni na tablicah in pametnih telefonih.
Pred približno 25 leti sem (prvič) prebral roman Veliki Gatsby ameriškega pisatelja Francisa Scotta Fitzgeralda. Jay Gatsby je prototip kulta osebnosti, ki ga danes pooseblja Elon Musk.
Lenovo je pred dobrim letom predstavil novo serijo igričarskih prenosnikov, imenovano LOQ. Že več let imajo igričarsko linijo naprav Legion, po pandemiji in porastu interesa za računalniške igre pa so se odločili dodati še dodatno, vstopno linijo.
Lenovo je v zadnjih letih svojo prenosniško blagovno znamko Yoga močno razširil. Oznaka tako ni več vezana na prenosnike, kjer se zaslon zavihti naokoli, torej na hibridne prenosnike, ki so lahko tudi tablice. Tokrat preizkušeni je zato dobil dodatno oznako »2-in-1«, ki opozori na ravno tako delovanje.
Trend oblikovanja prenosnikov v zadnjih letih vodi k vse tanjšim napravam z vse manjšim volumnom, priljubljeni so vse tanjši robovi okoli zaslona. Ena prepoznavnejših linij prenosnikov, ki se naslanja na ta trend, je Asusova serija Zenbook.
V zadnji kolumni sem sprejel dejstvo, da se staram, in se pritoževal, kako so bile »stvari« nekoč boljše. In kako so zdaj drugačne – slabše, seveda. Govoril sem o internetu, ki je bil nekoč bolj dinamičen, zanimiv in raznolik.
Računalništvo v oblaku je prepričalo mnoga podjetja, sploh manjša, ki s tem dobijo odlične storitve po sprejemljivih cenah. A tudi pri poslovnem oblaku moramo za marsikaj poskrbeti sami.
Za oblak pogosto povemo, da moramo nanj gledati kot na tuj računalnik. Računalnik nekoga, ki se na računalništvo zelo spozna. Odgovornost pri njegovi uporabi je zato deljena – nekaj je je ponudnikove, nekaj pa naše.