Bitka posebnežev
Računalniška industrija se že nekaj časa ukvarja z ohlajajočim se trgom osebnih računalnikov, vse večkrat pa naletimo na različne zamisli, kako bi računalnike prevetrili in jim dodali še kaj več.
Računalniška industrija se že nekaj časa ukvarja z ohlajajočim se trgom osebnih računalnikov, vse večkrat pa naletimo na različne zamisli, kako bi računalnike prevetrili in jim dodali še kaj več.
Nikon ima v prodajni paleti zelo širok nabor različnih aparatov DSLR, novi model D500 pa je namenjen športnim fotografom in zahtevnejšim amaterjem. Na prvi pogled bi se glede na ceno in velikost aparata zdelo, da uporablja tipalo polnega, 35. mm formata, nekoliko presenetljivo je v rabi tipalo manjše velikosti, znane tudi kot APS-C. Razlog za to je predvsem doseganje višjih hitrosti pri zajemu in obdelavi fotografij. Aparat je torej naslednik zdaj že šest let starega D300S.
Nikonov D3300 je prišel na trg pred več kot dvema letoma in nas prepričal s kombinacijo kakovostnega tipala, majhnega in lahkega ohišja ter enostavno rabo. Zdaj so ga nadomestili z novim D3400, ki menda ohranja prednosti predhodnika in jih še nekoliko nadgrajuje.
Lenovo je eno močnejših podjetij na področju tablic, predvsem po zaslugi cenejših, vstopnih modelov. Tu so zanimive predvsem naprave Miix, kombinacija tablice in odstranljive tipkovnice, ki obsega tudi dodatno baterijo. Na tem področju je glavni konkurent Asus z modeli Transformer, a je v zadnjih letih nekoliko upočasnil razvoj.
Tablicam gre v zadnjih letih vse slabše, celo v Applu so nekoliko znižali pričakovanja o tem, kako se bo nadaljevala rast teh naprav. Razlogov je več, po našem mnenju je glavni krivec za upočasnitev prodaje rast pametnih telefonov, saj so ti že dovolj veliki, da večina uporabnikov ne potrebuje še tablice. Obenem so na drugi strani prenosniki še vedno uporabnejši za pravo delo, pri katerem mirno menjavamo med večjim številom oken in imamo na voljo programe, ki smo jih sicer vajeni z računalnikov.
So znamke, ki doživijo prav astronomsko priljubljenost po svetu in marsikdaj celo presežejo podjetje, ki jih je ustvarilo. Tudi v naši branži jih je kar nekaj, nekoliko starejši bržkone prepoznajo ime Thinkpad, mlajšim pa najhitreje pade na pamet iPhone. Presenetljivo veliko ljudi za slednjega niti ne ve, da ga izdelujejo v Applu, postal je malone kulturni fenomen. Kdo izdeluje Thinkpade? Verjetno to ve še manj uporabnikov, morebitni odgovori pa se gibljejo med IBM in Lenovo.
David Mrvar je eden vidnejših in aktivnejših članov DEVS – Društva za električna vozila Slovenije. Z njim smo želeli pokramljati o prednostih in slabostih najnovejših načinov vožnje. Med dogovarjanjem za intervju nas je presenetilo vztrajanje, da nas bo kar on obiskal v pisarni. Po njegovem je namreč prav, da vožnjo opravi tisti, ki jo zmore opraviti bolj ekološko.
eAsistent. Aplikacija, ki povezuje starše, šole in učence. Prek nje lahko starši spremljajo dogajanje v šolah, od urnikov prek izostankov in domačih nalog do govorilnih ur.
Kot sistemskemu upravitelju manjšega podjetja mi praviloma največ sivih las povzročajo naprave, ki ždijo med digitalnim in analognim svetom. Tiskalniki, optični bralniki, faks ... Zadnje leto pa se jim pridružujejo še certifikati.
Na cestah se počasi le začenjajo množiti električni avtomobili. Pred časom se jih je lotil tudi Volkswagen, zato smo tokrat preizkusili njihov model e-up!, enega cenejših in zato zanimivejših električnih modelov.