Pro et contra: "lockdown" ali ne
Težko si predstavljam, da bi nekdo omejitve gibanja sprejel kot nekaj pozitivnega, navsezadnje smo ljudje socialna bitja, mar ne? Je mogoče, da so resni računalniški »piflarji« med lockdowni v resnici uživali?
Težko si predstavljam, da bi nekdo omejitve gibanja sprejel kot nekaj pozitivnega, navsezadnje smo ljudje socialna bitja, mar ne? Je mogoče, da so resni računalniški »piflarji« med lockdowni v resnici uživali?
Telefoni so vsi enaki – veliki, črni, pravokotni. Nekatere poganja Android, druge Applov iOS. Toda nekateri si (ponovno) domišljajo, da jih bomo upravljali tudi s peresom, ne le s prsti. Morda pa res.
Malce premalo, veliko prepozno, bi lahko rekli. Novi Galaxy S21 FE bi lahko bil telefon, ki se bi zelo dobro prodajal, kot se je pred njim tisti s številko 20, pa verjetno ne bo tako. Telefon je resda zelo dober, vendar je zamudil vsaj pol leta …
Pametne ure so se med uporabniki prijele ali pa tudi ne, odvisno od tega, koga povprašamo. Vprašanje le, ali so to res »pametne« ali le »športne«, ki se pač povezujejo s telefonom.
Podjetje TP Vision najmočnejši izdelek iz svojega televizijskega repertoarja Philips že tradicionalno predstavi jeseni, kar pomeni, da Monitorjev letni preizkus televizorjev redno zamudi. Tudi tokrat smo ga zato v roke vzeli posebej.
Videz je pomemben, so spoznali tudi pri Microsoftu in nadgradnjo Windows 10 pospremili z novim imenom – Windows 11. No, ne povsem, saj nova različica zahteva izbrano strojno opremo, med katero je tudi čip TPM. Kaj, če ga računalnik nima?
Android je daleč najbolj priljubljeni operacijski sistem na svetu, zato ne čudi, da ga s svojimi milijoni aplikacij želijo »posvojiti« tudi proizvajalci drugih operacijskih sistemov. Denimo Microsoft v svojem Windows 11.
Samsung je predstavil novo generacijo svojih preklopnih/pregibnih/zložljivih oziroma kakorkoli jim že želimo reči telefonov. Oba modela, Z Flip in Z Fold, sta veliko bolj dodelana kot prve različice, pa vendar, sta vredna nakupa?
Monitorjevi jesenski preizkusi televizorjev so dober kazalec, v katero smer in kako hitro se razvija tehnologija v teh velikanih naših dnevnih sob. Če sledimo cenam, je tokrat videti, da smo na meji, ko bodo najugodnejši za nakup ravnokar postali velikanski, 65-palčni modeli. Tudi zato, ker je v korona letu zanimanje za nakup televizorjev resno poskočilo!
Dvanajst televizorjev, ki so po cenovni lestvici razporejeni od 500 do 5.000 evrov, ni dovolj velik »bazen«, da bi lahko ob koncu testa priporočili katerikoli model. Potrebe uporabnikov televizorja so namreč zelo različne in med modeli, ki smo jih preizkusili, je še množica takih in podobnih, ki jih nismo. Logistika v majhni Sloveniji je žal kompleksna, zato tudi cela dva meseca, ki ju imamo na voljo prek poletja, nista dovolj, da bi prodajalci in distributerji za test zmogli zagotoviti večjo izbiro.