Ukrotimo sedmico
Operacijski sistem Microsoft Windows 7 se je udomačil že pri marsikaterem uporabniku. Čas za kopico nasvetov, s katerimi bo delo s sedmico še lažje ali pa vsaj hitrejše.
Operacijski sistem Microsoft Windows 7 se je udomačil že pri marsikaterem uporabniku. Čas za kopico nasvetov, s katerimi bo delo s sedmico še lažje ali pa vsaj hitrejše.
V tokratni številki sledi nadaljevanje opisa možnosti spletne pošte Gmail. E-poštne nindže s svojimi barvnimi pasovi že čakajo na vas.
Aprila so na vrsti različna spomladanska čiščenja, zato smo tudi mi zvijače in nasvete temu primerno obarvali. Zanimali so nas predvsem e-poštni programi in njihove bolj ali manj napredne možnosti, prvi pa je prišla na vrsto spletna e-poštna storitev Gmail.
Pisalo se je leto 1982, ko je na svet privekal ZX Spectrum, prvi vsestransko uporabni in širšim množicam dostopni računalnik. Sinclair je svojo mavrico, ki je dobesedno "ustvarila" veliko število programerjev in še precej več igričarjev, prodajal dve leti. Skupaj s takratnim sodobnikom Commodore 64 sta še danes deležna precejšnje pozornosti emulatorske skupnosti.
Za prenekaterega igričarja lahko zapišemo, da si ne more omisliti vsega, kar mu srce poželi. Različnih iger in igralnih konzol je namreč toliko, da bi osušile še tako globok in z bankovci napolnjen žep. A zato še ne gre vreči puške v koruzo. Tudi osebni računalniki znajo ob pomoči namenskih aplikacij, imenovanih emulatorji.
Večpredstavnostni predvajalniki se na tržišču množijo iz dneva v dan. Dokaz za to je tudi zadnji preizkušeni predvajalnik, ki je k nam prišel kar iz grosistične trgovine Hofer. Gre za izdelek v germanskem okolju dobro prepoznavnega proizvajalca Medion, ki slovi po solidnih rešitvah, katere odlikuje predvsem zelo dobro razmerje med zmogljivostmi in ceno.
Rekordnih številk, ko gre za vprašanje obiska sejmov po svetu, ne gre pričakovati. Največji evropski računalniški sejem CeBIT pri tem ni nobena izjema, se pa organizatorji trudijo z vedno novimi prijemi in skušajo pretežno poslovnemu sejmu dodati čim večjo širino.
Dejstvo je, da Intel danes prodaja najzmogljivejše namizne procesorje. Svoje tehnološko vodstvo so sredi marca še nadgradili, saj so zmogljivim štirijedrnikom dodali še dve sredici in par megazlogov pomnilnika. Za vsak primer, veste, dodatne zmogljivosti pridejo vedno prav. Prvi primerek ekstremno hitrega in ravno tako ekstremno dragega procesorja, Intel Core i7 980X, je našel pot tudi v Monitorjev laboratorij.
Tokrat bomo jemali nadaljevalni tečaj samopomoči pri uporabi brskalnika Google, spoznali pomen enkripcije podatkov za zagotavljanje njihove višje varnosti ter odgovorili na vprašanje, kaj nam je storiti, če nam na posameznem razdelku diska začne zmanjkovati prostora.
Zdi se prav neverjetno, s kakšno lahkoto je AMD v zadnjem letu prevzel grafični prestol v svetu osebnih in prenosnih računalnikov. Kaj v praksi pomeni tehnološko vodstvo, nam je tokrat dokazala najhitrejša grafična kartica ta hip - dvoprocesorski Radeon HD5970.