Tudi Windows Phone ima najboljše
Leto je naokrog, pa si oglejmo, katere aplikacije za Windows Phone so koristne prav za vsakogar in ne bi smele manjkati na nobenem telefonu. Tudi tokrat bomo igre izpustili.
Leto je naokrog, pa si oglejmo, katere aplikacije za Windows Phone so koristne prav za vsakogar in ne bi smele manjkati na nobenem telefonu. Tudi tokrat bomo igre izpustili.
Otroke učimo, da je strah tisto, česar ne poznamo. In z nemotenim dostopom do spleta in ob pomoči nepregledne množice spletnih strani in aplikacij, ki nam strežejo in sporočajo informacije, neznank ni več. Se zato ničesar več ne bojimo?
Kot vsaka druga naprava in tehnologija tudi telefoni Windows Phone skrivajo dobrote in tu in tam kakšno zmožnost, ki ni povsem očitna ali enostavno odkrita. V članku osvetljujemo takšne možnosti in menimo, da boste uporabniki zasledili kakšno zvijačo ali namig, ki ju še ne poznate, in ju s pridom izkoristili za bolj učinkovito in bolj zabavno rabo telefonskega aparata.
Čeprav se je Windows Phone že precej uveljavil, marikdo še vedno na pamet trdi, da za platformo ni dovolj aplikacij. Zadnji podatki navajajo, da jih je v trgovini trenutno na voljo že več kot 245.000, kar je vsekakor manj kot na tržnici za Android ali iOS. Drugi očitek meri na kakovost aplikacij, kar je večja težava. Med tisoči aplikacij je kup neuporabnih, grdih in sploh ne prav dobrih, a to lahko rečemo tudi za vse druge tržnice. Poglejmo, katere aplikacije so najboljše, najuporabnejše in najlepše in si jih lahko namestimo uporabniki Windows Phone. Igre pa bomo v tokratnem članku pustili ob strani.
Ozrimo se najprej le dvakrat deset let in še malo v preteklost in se spomnimo, kako smo programsko opremo (beri: igrice) kupovali takrat. Enostavno! Odprli smo srednje strani takrat najbolj priljubljene računalniške revije in si zbrali Jože-soft, Franci-soft ali kako drugače sumljivo neinovativno poimenovanega črnega podjetnika, pripravili seznam paketov (!) programja in zavrteli telefonsko številko. Potem smo le še nestrpno pričakovali poštarja, ki nam je v zameno za nekaj drobiža izročil kasete in že smo lahko ure in ure uživali v množici novih iger. Da je to piratiziranje in da je s tem nekaj narobe, se je nam je morda celo zdelo, a prav hudo sekiral se zaradi tega ni nihče. Da bi kdaj videl trgovino z računalniškimi igricami na južni strani Alp? Tudi ne.
Vsi uporabniki družabnih omrežij in podobnih storitev trpijo za isto boleznijo - podvajanjem podatkov. Zelo podobne zbirke stikov imamo zbrane v najrazličnejših storitvah, enoten seznam pa je nekaj, česar verjetno ne bomo dočakali nikoli.
Oblačne storitve so se že davno zasidrale med nas, pa če se uporabniki tega zavedamo ali ne. Podatke hranimo in uporabljamo na oddaljenih strežnikih pri prebiranju pošte, varnostnih hrambah, oblikovanju in pisanju dokumentov. A kaj, ko so ti podatki, kljub temu da so "tam nekje", sila razpršeni.
Med ponudnike tablic z operacijskim sistemom Android se je vrinila še Toshiba. Verjamemo, da dobro razumejo, da morajo trgu ponuditi nekaj, kar je drugačno kot pri konkurenci, če želijo kaj zaslužiti, a te drugačnosti med preskusom nismo opazili.
Zadnje mesece, ko nas preplavljajo tablice z Androidom, imamo preizkuševalci zelo težko delo. Tablice so si na las podobne, vse imajo enako velike zaslone, enako ločljivost zaslona, poganjajo enako različico Androida, razlikujejo se morda le zmogljivosti spletnih kamer in priključkih, a so razlike res malenkostne. Tu in tam pa se le najde drugačna tablica.
Ponudba Androidnih tablic se vztrajno veča. Brez slabe vesti lahko trdimo, da te tablice ne ponujajo prav nič novega, res pa je, da se cene znižujejo in se med (zelo) poceni izdelki najdejo tudi takšni, ki niso povsem neuporabni.