Canon PowerShot A2100 IS
Za tiste, ki jim videz ne pomeni vsega in dajejo ceni prednost pred uporabljenimi materiali in oblikovanjem, Canon ponuja novega člana družine PowerShot A2100 IS.
Za tiste, ki jim videz ne pomeni vsega in dajejo ceni prednost pred uporabljenimi materiali in oblikovanjem, Canon ponuja novega člana družine PowerShot A2100 IS.
Veliko fotografirate? Se vam zdijo vaše stvaritve dobre, pravzaprav odlične? Ste zapravili že celo premoženje za vašo fotografsko opremo, zaslužili pa le zaboj piva, ko ste fotografirali prijateljevo poroko? Zveni, kot da vas bomo zdaj zelo naplahtali z neko ponudbo. V resnici pa nameravamo le predstaviti možnost za dodatni zaslužek.
Svoj bogat nabor žepnih fotoaparatov Nikon razširja še z modelom Coolpix S620, katerega ime namiguje na stilsko oblikovanje. Modnim smernicam želi zadostiti tudi s štirimi različnimi barvami, v katerih nam je na voljo.
Kaj novega nam sploh še lahko ponudijo izdelovalci kompaktnih fotoaparatov, ki na trg umeščajo nove in nove izdelke? Kaj novega nam ponuja Nikon Coolpix S220?
Spletni dnevniki, spletne galerije, forumi, družabna omrežja ... Marsikateri uporabnik spleta že dolgo ne le pregleduje, temveč tudi prispeva v vsebino medmrežja. In čeprav se je internet rodil v zibelki kapitalizma in še danes omogoča bajne zaslužke, je zavest o avtorskih pravicah in intelektualni lastnini v spletu objavljenih gradiv pogosto zanemarjena.
Vse več je cenovno ugodnih fotoaparatov z mikavnimi številkami v tehničnih opisih, ki se za povrh ponašajo še z žlahtnim poreklom.
Najnovejši član Canonove rodbine A, PowerShot A1100 IS, sledi zastavljenim smernicam. Ob sprejemljivi ceni želi hkrati ponuditi preprostost in vsestranskost.
Canon Powershot SX200 IS nam pokaže, da miniaturizacija ne pomeni vedno sklepanja nesprejemljivih kompromisov. Čeprav se stiska v kompaktnem ohišju, nam njegove zmogljivosti preprečujejo, da bi ga preprosto uvrstili med kompaktne fotoaparate.
Mobilniki imajo v svojih nedrih vse več malih naprav, ki nas spremljajo, kjerkoli smo. Pogovori in pošiljanje kratkih sporočil niso zanje nikakršen izziv več. Zato omogočajo organizacijo našega življenja z opomniki in koledarji, navigacijo s sistemom GPS, brskanje po spletu, preganjajo dolgčas z vse bolj naprednimi igrami, počasi iz naših žepov izpodrivajo predvajalnike glasbenih datotek ... Vse kaže, da so njihova naslednja žrtev kompaktni fotoaparati.
To, kar je videl fotoaparat, lahko kasneje vidi silno veliko ljudi. A človek kljub temu vidi več. Več v smislu razpona barv in svetlobe. V cerkvi si lahko ogledujemo temna marmorna tla in svetle vitraje. Posneta fotografija pa je pretemna, le tam, kjer bi morala biti okna, se bohotijo beli madeži svetlobe. Koliko sončnih zahodov je bilo tako spektakularnih, da smo odbrzeli po fotoaparat, ob ogledu fotografij na zaslonu ali papirju pa ostali hladni in razočarani.