Nikon Coolpix S630
Nikon je tokrat izvedel pravo malo ofenzivo z aparati, ki premorejo širok razpon goriščnic, tako v obeh segmentih optično zmogljivih aparatov kot tudi med žepnimi modeli, kamor spada Coolpix S630.
Nikon je tokrat izvedel pravo malo ofenzivo z aparati, ki premorejo širok razpon goriščnic, tako v obeh segmentih optično zmogljivih aparatov kot tudi med žepnimi modeli, kamor spada Coolpix S630.
Ni dolgo tega, kar je Nikon predstavil javnosti svoj prvi fotoaparat z velikim razponom goriščnic, model Coolpix P80, ki ga je zdaj že nasledil novi model P90. No, konkurenca, še posebej pa že od nekdaj najtrši tekmec Canon, je trgu predstavila tudi cenejše rešitve za zuma željne uporabnike, zato si Nikon ni smel dopustiti, da bi ostal v ozadju.
Canon je svojo serijo fotoaparatov z velikim razponom goriščnic pred nekaj leti razdelil v dva segmenta. Eden je namenjen manj zahtevnim ter kompaktnosti in dostopnosti željnim kupcem, drugi pa naprednejšim uporabnikom. In prav ta razred je tokrat doživel novo delitev. Naslednika modela S5 IS sta kar dva, SX10 IS in SX1 IS.
Ohišje tega Sonyjevega prenosnika odlikuje zanimivo in dovršeno oblikovanje. Prenosnik je oblikovan tako, da ne skriva tečajev, na katerih se zaslon odpira, temveč so ti jasno prikazani, spodnji del ohišja pa se jim ukrivljeno približa. Čeprav ti tečaji sami niso prikriti, pa skrivajo dva elementa, ki sta za delovanje prenosnika nujno potrebna. Prvi je priključek za napajanje na levi strani, drugi pa gumb za vklop. Ta je na desni in čeprav smo v našem uredništvu preizkušali že veliko prenosnikov, smo potrebovali kar nekaj trenutkov, preden nam je uspelo najti oblikovno posebnost, ki je prebudila ta računalnik.
Kljub temu da je Kyocera bolj specializirana za ponudbo črno-belih laserskih tiskalnikov, pa njihova paleta barvnih modelov kljub temu hitro raste in v ponudbi se znajdejo tako multifunkcijske naprave, kot visoko zmogljivi barvni tiskalniki formata A3. Tokrat preizkušeni model sodi v sam vrh njihove ponudbe, ko govorimo o klasičnih A4 barvnih tiskalnikih, ki ne omogočajo skeniranja in pošiljanja faksirnih sporočil.
Kyocerin 2020 predstavlja začetek ponudbe tiskalnikov Kyocera, namenjenih manjšim delovnim skupinam. Opremljen je le z osnovnima USB in vzporedno povezavo, če pa potrebujemo priklop prek omrežne povezave, bo treba poseči po enem izmed dodatkov: na voljo je omrežna ali WLAN kartica. Ali pa se že na samem začetku odločiti za nakup tiskalnika iz enega cenovnega razreda više.
Model FS-1350DN je najnovejši Kyocerin model iz družine osebnih tiskalnikov, kot jih sami imenujejo. Med tovrstno ponudbo tega izdelovalca je tudi najzmogljivejši, saj je opremljen z omrežnim priključkom, to pa je za ta razred tiskalnikov skoraj nekoliko nepričakovano, poleg tega pa je tudi standardno opremljen z obračalnikom papirja. Zaradi vseh teh lastnosti nekoliko sili iz svojega razreda, saj ponuja več in je temu primerno tudi cenjen.
Sonyjevi prenosniki se večinoma lahko pohvalijo z dobro zasnovanim dizajnom ohišja in tudi temu modelu bi težko očitali kakšno oblikovno pomanjkljivost. Tudi tokrat preizkušeno srebrno ohišje je očem prijetno in deluje kakovostno kljub uporabi zelo delikatnega pristopa, pri katerem želi plastično ohišje imitirati kovinsko. Takšno igranje z ognjem se mnogim izdelovalcem ponesreči, Sony pa se je problema lotil uspešno, kljub temu da bo pozorno oko že na prvi pogled opazilo, kakšen je uporabljeni material.
Na vrhu Nikonove lestvice žepnih aparatov trenutno kraljuje Coolpix S710, ki se od svojega predhodnika, modela S700, razlikuje po širokokotnem objektivu, ki ima zdaj tudi nekoliko večji razpon. V koraku s sodobnimi modnimi smernicami je tudi tipalo, ki je kljub razmeroma velikim meram zelo na gosto posejano z megapikami.
Zmogljivi žepni aparati so končno dobili tudi dostojno konkurenco iz Nikovega tabora, ki je na tem področju vedno nekoliko zaostajal. Zdaj ni več tako in aparat je konkurenco z naprednimi dodatki celo nekoliko prehitel.