Objavljeno: 21.4.2015 | Avtor: Boris Šavc | Monitor Maj 2015

Dostop na daljavo po slovensko

Slovenski ISL Light je nedavno ponudil posodobljeni dostop na daljavo do računalnikov in mobilnih naprav. Novosti je precej, najbolj pa izstopa možnost oddaljene pomoči uporabnikom telefonov in tablic z operacijskim sistemom iOS ali Android.

Nadzor oddaljenega Androida ali naprave z iOS v resnici ni pravo upravljanje sistema. Gre zgolj za oddaljeno pošiljanje zaslonskih slik, s katerimi lahko znalec pomaga nesrečnežu s težavami pri rabi mobilne naprave.

ISL Light Remote Desktop je programska oprema za uporabnike naprav z operacijskimi sistemi Windows, OS X, Linux, Android, iOS in Windows Phone. Omogoča enostavno povezavo znalca z uporabnikom v težavah. Par se medsebojno poveže ob pomoči unikatne kode ali s povabilom po elektronski pošti. Oba načina zahtevata poprejšnjo prijavo v uporabniški račun ISL Online. Uporaba programa je za vsakogar dokaj preprosta. Ko nesrečnež vnese našo kodo, se nam na zaslonu v hipu prikaže njegovo namizje, pri čemer nas ne zmoti niti, ali je ciljni računalnik za požarnim zidom. Tehnična podpora prek spleta je učinkovita, program sicer omogoča pogovor s pomoči deležnim posameznikom, a njegova navzočnost ni nujna.

ISL Light podpira delo z več monitorji, samodejno ponastavi ločljivost zaslona, izberemo pa lahko tudi način dela, kjer imamo na eni strani kakovost prikaza oddaljenega zaslona in na drugi hitrost povezave. S pripomočkom oddaljenemu sistemu pošiljamo ukaze z miško in pritiske tipk na tipkovnici. Prvi poznajo tako levi kot desni klik, drugi pa vključujejo tudi uporabo posebnih tipk (Ctrl, Alt, Windows, F1, F2 …), na čelu s slovito kombinacijo Ctrl + Alt + Del. Oddaljeni računalnik po želji znova zaženemo, nato se seja po zagonu zopet vzpostavi. Za kakovost storitve skrbi pogon ISSC Turbo Desktop Sharing, za varnost pa šifriranje AES 256-Bit SSL.

Nedavno smo se slovenskega dostopa na daljavo razveselili tudi uporabniki mobilnih naprav z operacijskima sistemoma Android in iOS. Podpora na daljavo z mobilne naprave v izbrani računalnik poteka po ustaljenem voznem redu, zamude pa nastajajo pri prometu v nasprotni smeri. Na računalnik z mobilne naprave v resnici prejemamo zgolj zaslonske slike, s katerimi pomagamo nesrečnežu s težavami pri rabi telefona ali tablice.

ISL Light Remote Desktop

Program za nadzor na daljavo.

Prodaja: XLAB

Cena: Od 100 EUR naprej.

✓    Podprti številni operacijski sistemi.

✗    Cena, okrnjena povezava z mobilno napravo.

Dodatek, po objavi:

Iz podjetja Xlab so nas obvestili, da je nadzor mobilnikov Samsung rešen bolje, ne le z zaslonskimi slikami. Deluje zvezno, kot smo nadzora vajeni na osebnih računalnikih, to pa zato, ker je Samsung avtorjem dal neposredni dostop do sistema.

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Google poskrbel, da se telefonov ne bo več splačalo krasti

    Google bo okrepil zaščito pametnih telefonov Factory Reset Protection (FRP), tako da bo ukradene telefone v praksi nemogoče ponovno uporabiti. Že obstoječi Android 15 prinaša nekaj varovalk, novi FRP pa bomo dobili v Androidu 16.

    Objavljeno: 15.5.2025 05:00
  • Kitajci obrnili hrbet iPhonom

    Kitajski trg pametnih telefonov, ki tudi za zahodne znamke predstavlja izjemno pomemben delež, je letos doživel pravi pretres. Prodaja Applovih iPhonov je na primer padla za 50 odstotkov, podobno se godi tudi drugim tujim znamkam, ki nikoli niso imele zares opaznih deležev. Kitajski potrošniki so namreč začeli čedalje bolj kupovati domače izdelke.

    Objavljeno: 16.5.2025 05:00
  • Način, da vam umetna inteligenca ne bo lagala

    Vsi modeli umetne inteligence halucinirajo, včasih kakšen novejši celo bolj kot starejši, a obstajajo načini za zmanjšanje tega problema. Odpraviti ga za zdaj še ne moremo, lahko pa se mu v veliki meri izognemo, če pravilno sprašujemo. Najnovejša primerjava je pokazala, da je eden preprostejših načinov zahtevati daljše odgovore.

    Objavljeno: 14.5.2025 07:00
  • Windows dobil nov urejevalnik besedil v ukazni vrstici - Edit

    V ukazni vrstici v Windows vse od izida 64-bitnih inačic Windows nismo imeli pravega urejevalnika datotek. Starejše verzije so imele še stari MS DOS Edit, v novejših pa te funkcionalnosti ni bilo. Microsoft je zato napisal novi Edit, ki ga lahko obravnavamo kot ekvivalent za vim v Linuxu.

    Objavljeno: 20.5.2025 05:00
  • Papež svoje ime izbral zavoljo umetne inteligence

    Ko je Robert Prevost postal novi papež, si je izbral ime Leon XIV. Eden izmed razlogov za izbiro tega imena je tudi umetna inteligenca, je dejal v nagovoru kardinalskemu zboru. Leon XIII, eden izmed njegovih vzornikov, je bil papež v letih 1878-1903, torej na vrhuncu industrializacije.

    Objavljeno: 12.5.2025 05:00
  • Končno pravi internet na letalu

    Pri ameriški letalski družbi United Airlines so opravili prvi testni let z vgrajenim brezžičnim internetom Starlink. 

    Objavljeno: 12.5.2025 08:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji