Naš izbor na Androidu in iPhonu
Telefonske aplikacije, ki so našim preizkuševalcem ta mesec najbolj ostale v spominu.
Android
■ PowerLine
Pripomoček PowerLine robove telefona izrabi za minimalističen prikaz informacij o stanju baterije, jakosti mobilnega in brezžičnega signala, neprebranih sporočilih, neodgovorjenih klicih in obremenjenosti strojne opreme.
■ Mega
Razvpita oblačna shramba, ki zastonj ponuja 50 GB zaščitenega prostora, se vedno bolj uveljavlja pri izmenjavi večjih datotek. Z mobilno aplikacijo je delo z Mega oblakom še priročnejše.
■ eknjige emka
Slovensko prodajalno elektronskih knjig največjega podalpskega založnika mučijo hudi porodni krči, predvsem slaba aplikacija za branje kupljenega čtiva in visoke cene posameznih naslovov.
■ RadarShare!
RadarShare je brezplačna mobilna aplikacija, ki voznike opozarja na radarske in policijske nadzore v bližini. Gre za medsebojno obveščanje voznikov, ki pa je še v povojih.
■ Tinder
Zanimiva aplikacija za iskanje sorodnih duš glede na uporabnikovo lokacijo za zdaj (vsaj v Sloveniji) svojega dela še ne opravlja najbolje, a ima velik potencial, zato kljub vsemu opozorimo nanjo.
■ Tiny Thief
Finski Razvijalec Jeznih ptičev se tokrat predstavlja s simpatično in duhovito miselno avanturo z odličnim načinom igranja.
■ M&M Clash of Heroes
Uspešnica iz sobnih in ročnih konzol se je končno znašla na priljubljeni mobilni platformi. Predstavlja vrhunec igranja vlog s pridihom miselne igre. Velikanska pustolovščina, ki se nikoli ne konča!
■ Milijonar Slovenija
Igra po vzoru uspešnega televizijskega kviza kljub manjšim napakam navduši in zagotovi precej uric resnega preverjanja znanja. Zabava za vso družino!
■ Deathsmiles
Manj znana, dokaj draga strelska igra prihaja s konzol. To, da se ne prilagaja mobilnim zaslonom, ji ni dolgo v škodo, saj se ponaša z noro zabavnostjo in globino.
■ Igre Google Play
Play Games je Googlova aplikacija za odkrivanje novih iger, spremljanje dosežkov v preigranih naslovih in povezovanje z drugimi igralci po svetu.
■ 1 Second Everyday
Sodobni dnevnik, program 1 Second Everyday, nam omogoča izdelavo filma, ki je sestavljen iz kratkih vsakdanjih trenutkov. Prvih trideset dni je uporaba brezplačna, nato je pristojbina en evro in velja za vse življenje.
■ Homestyler
Autodeskova spletna aplikacija za urejanje doma je zdaj na voljo tudi v mobilni različici, ki nam z uporabo vgrajenega fotoaparata in 3D modelov še olajša delo.
■ How to make paper Airplanes
Kako do zanimivih izdelkov iz lista papirja, nam pokažejo aplikacije serije How to make Origami. Posebej priporočamo izvedenko za izdelovanje letal.
■ Google AdSense
Mobilna aplikacija za uporabnike Googlove storitve AdSense omogoča hiter dostop do bistvenih informacij v zvezi s posameznikovim oglaševalskim računom.
■ Hovering Controls
Nadzor z mahanjem rok pred čuječo kamero je prihodnost, pravijo eni, a pustimo razpravo za rubriko ProEtContra. S Hovering Controls si lahko sami ustvarimo mnenje.
■ Control Center
Hitre nastavitve na način prihajajočega Applovega operacijskega sistema iOS7 si z aplikacijo Control Center lahko privoščimo tudi na izbranem telefonu z Androidom.
iPhone
■ IFTTT
Spletna stran If This Then That ima po novem tudi lastno aplikacijo, s katero lahko upravljamo recepte – lahko iščemo nove ali pa urejamo tiste, ki jih že uporabljamo.
■ Timer Auto-Camera
Vgrajena aplikacija za zajem fotografij je na iOS celo nekoliko preveč preprosta, Timer Auto-Camera pa ima koristno funkcijo zakasnitve zajema.
■ VLC
Eden izmed najboljših predvajalnikov videa se je po kar dolgi odsotnosti vrnil na iOS. VLC podpira kup različnih formatov in kodekov, na iOS pa je dobil tudi integracijo z Dropboxom.
■ City Maps 2 Go
Za potovanja je večina navigacijskih aplikacij manj koristnih, saj potrebujemo za njihovo delovanje vključen prenos podatkov – City Maps 2 Go pa omogoča krajevno shranjevanje na tisoče zemljevidov.
■ Google Maps
Googlovi zemljevidi so končno prišli tudi v slovensko trgovino App Store. Poleg odličnih zemljevidov ponujajo tudi navigacijo turn-by-turn z glasovnimi navodili.
■ Stikly Balls
Preprosta, a nalezljiva igra, v kateri se mora naš možic s tekanjem levo in desno izogibati različnim velikim žogam, ki se odbijajo okoli njega.
■ Laser Chambers
Ugankarska igra, v kateri moramo laserje ob pomoči kristalov, stikal, delilnikov in drugih pripomočkov pripeljati do konca stopnje.
■ Pirates
V igri Pirates s svojo ladjo plujemo po morjih in lovimo tovorne ladje, polne zakladov, pri tem pa se moramo spopasti tudi z drugimi pirati.
■ Lost Cities
Aplikacija, narejena po nadvse priljubljeni igri s kartami avtorja Reiner Knizia za dve osebi. Ponuja igro proti računalniku, igro na eni napravi ali pa prek spleta
■ Smoothie Recipes
Za vroče poletne dni so kakor nalašč hladni sadni smoothiji – aplikacija ponuja več kot sto receptov za različne sadne mešanice.
■ Balloon Brigade
Preprosta igra podjetja Knack, v kateri se obmetavamo z vodnimi baloni, zanimiva pa je zaradi povezave s spletno stranjo, ki prek iger zaznava, kaj so naše prednosti in slabosti.
■ Rise Alarm Clock
Rise je ena izmed najboljših budilk za iOS. Predvsem jo je enostavno uporabljati, zajema tudi elegantne načine za prikaz ure na domačem zaslonu.
■ External Flash
Program External Flash nam omogoča, da povežemo več naprav iOS med seboj in skupaj uporabljamo vse njihove bliskavice.
■ Cost
Cost je preprosta in pregledna aplikacija za sledenju osebnim financam. Omogoča izdelavo različnih skupin potrošnje in tudi izvoz poročila o porabi denarja.
■ Smart Office 2
Pisarniški paket, ki podpira izdelavo in obdelavo datotek, združljivih z Microsoft Office. Podpira tudi izvoz v PDF in prenos na Dropbox, Box in Google Docs.
■ tenXer
Aplikacija za merjenje vsega, kar počnemo v življenju. Vnesemo lahko naslov in merimo, koliko časa smo bili v službi, zapišemo, koliko kave smo spili in koliko vrstic kode natipkali.