Objavljeno: 30.1.2010

Dobre in slabe novice iz T-2

Zgodilo se je nekako pričakovano - telekomunikacijski operater T-2 je za zagotovitev nemotenega poslovanja moral napovedati podražitev za večino svojih storitev. To so naredili po zakonsko predpisanem postopku, tako da bodo višje cene veljale šele od začetka marca dalje. Javnost so obvestili na simpatičen, a že znan način: "Kaj želite najprej slišati - dobro ali slabo novico?" Stvar je le v tem, da sta dobra in slaba novica v tem primeru domala enaki. Je pa T-2 v sporočilu obljubil, da bo podražitev vsaj delno uporabil tudi za osvežitev in nadaljnji razvoj dejavnosti - pričakujejo se predvsem novosti v shemi televizijskih programov in menda nadaljevanje že pred meseci ustavljene širitve storitev prek optičnega omrežja. Pri T-2 poudarjajo, da so kljub podražitvi v večini primerov še vedno cenejši od konkurence.

Višina podražitev je različna od uporabljene omrežne povezave, paketa in vrste storitev. Naročnina na paket Brezčasna optika 10/10 se bo povečala s 30 na 40 evrov, Brezčasna optika 20/20 s 44 na 49 evrov ter Brezčasna optika 100/100 s 56 na 67 evrov. Do zdaj najbolj razširjen naročniški paket Brezčasni VDSL pa se bo podražil s 36 na 40 evrov. Analiza novih cenikov kaže, da bo T-2 manj podražil storitve za zasebne uporabnike (v povprečju za nekaj več kot 11%), več pa za poslovne uporabnike. Tu so nekatere storitve prek optike prav občutno višje - denimo paket 10/10 Mb/s, ki bo stal mesečno 31 namesto 14 evrov. Za 50/50 Mb/s bo treba po novem odšteti 80 evrov (doslej 50), za 100/100 Mb/s pa 130 evrov (doslej 100).

Zanimivo, da so se pri podražitvi nekatere storitve tudi pocenile. Naročnina za prvi stacionarni telefon se no zmanjšala iz 4 na 3,5 evra, naročnina na osnovni TV paket pa iz 7,5 na 7 evrov. Zato pa se bo občutno podražila mesečna najemnina za najbolj priljubljen dodatni paket TV programov, kjer bo potrebno odšteti 9 namesto 6 evrov. Odslej bo potrebno bolj paziti, kam in koliko uporabniki kličejo prek telefonskega omrežja. Cena klica v omrežja nacionalnega operaterja se bo povečala za kar 33,6% (iz 0,0125 na 0,0167 evra na minuto). Nekoliko manj v mobilna omrežja Mobitel, SiMobil, Izimobil in Debitel - 6,7%.

Znano je, da je T-2 še posebej v minulem letu zašel v hude finančne težave in najbolj pesimistični so napovedovali celo možnost stečaja, prisilne poravnave ali v najboljšem primeru prodaje. Podražitev storitev se zato zdi logična posledica, ki pa jo je javnost na nek način za zdaj kar dobro sprejela. Po hitri analizi odzivov na spletnih forumih je moč ugotoviti, da večina dosedanjih uporabnikov podražitve razume in sprejema, vendar v zameno pričakujejo zvišanje kakovosti storitev in ponudbe.

http://www.t-2.net

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji