Objavljeno: 20.8.2010

Intel prevzema družbo McAfee

Intel je povsem presenetil javnost in najavil, da namerava prevzeti eno vodilnih podjetij na področju varnosti, družbo McAfee. Neverjetno visoka se zdi predvsem prevzemna cena, kar 7,68 milijarde dolarjev ali 60% nad ceno delnic družbe McAfee dan pred najavo. Sploh če upoštevamo, da je družba McAfee v lanskem letu ustvarila le 2 milijardi dolarjev prihodkov in komaj 173 milijonov dolarjev dobička. Za primerjavo, Intel je v istem obdobju ustvaril 35 milijard dolarjev prihodkov in 4,4 milijarde dolarjev dobička.

Poteza je presenetljiva tudi zato, ker se Intel zelo redko odloča za nakup drugih podjetij, sploh pa bi pričakovali, da bi bili cilj bolj proizvajalci strojne opreme ali sistemskih komponent, ne pa programska hiša.

Razlogov za prevzem je več, enega pa sta družbi razkrili v sporočilu za javnost. Intel namerava z nakupom pridobiti tehnologijo, s katero bodo nekatere rešitve s področja računalniške varnosti vgradili kar neposredno v svoje bodoče procesorje. Obe podjetji sta menda na tem področju sodelovali že zadnjih 18 mesecev, prve izdelke s sadovi skupnega dela pa bomo videli šele naslednje leto. Seveda pa bo McAfee še naprej razvijal dosedanji portfelj izdelkov, še naprej pa bo deloval kot samostojna družba v lasti Intela.

Rešitve za računalniško varnost na vseh nivojih še vedno doživljajo veliko rast in povpraševanje se še povečuje, tako da velika naložba do neke mere ima smisel. Nekateri analitiki menijo, da so pri Intelu morda tudi mnenja, da na področju strojne opreme ni več pravih priložnosti za rast in so se zato začeli ozirati po komplementarnih dejavnostih. Intelov presenetljiv prevzem utegne spodbuditi nov val interesa za tehnološka podjetja, ki je zaradi gospodarske krize v zadnjih dveh letih precej zamrl.

http://www.intel.com

http://www.mcafee.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Google poskrbel, da se telefonov ne bo več splačalo krasti

    Google bo okrepil zaščito pametnih telefonov Factory Reset Protection (FRP), tako da bo ukradene telefone v praksi nemogoče ponovno uporabiti. Že obstoječi Android 15 prinaša nekaj varovalk, novi FRP pa bomo dobili v Androidu 16.

    Objavljeno: 15.5.2025 05:00
  • Kitajci obrnili hrbet iPhonom

    Kitajski trg pametnih telefonov, ki tudi za zahodne znamke predstavlja izjemno pomemben delež, je letos doživel pravi pretres. Prodaja Applovih iPhonov je na primer padla za 50 odstotkov, podobno se godi tudi drugim tujim znamkam, ki nikoli niso imele zares opaznih deležev. Kitajski potrošniki so namreč začeli čedalje bolj kupovati domače izdelke.

    Objavljeno: 16.5.2025 05:00
  • Način, da vam umetna inteligenca ne bo lagala

    Vsi modeli umetne inteligence halucinirajo, včasih kakšen novejši celo bolj kot starejši, a obstajajo načini za zmanjšanje tega problema. Odpraviti ga za zdaj še ne moremo, lahko pa se mu v veliki meri izognemo, če pravilno sprašujemo. Najnovejša primerjava je pokazala, da je eden preprostejših načinov zahtevati daljše odgovore.

    Objavljeno: 14.5.2025 07:00
  • Windows dobil nov urejevalnik besedil v ukazni vrstici - Edit

    V ukazni vrstici v Windows vse od izida 64-bitnih inačic Windows nismo imeli pravega urejevalnika datotek. Starejše verzije so imele še stari MS DOS Edit, v novejših pa te funkcionalnosti ni bilo. Microsoft je zato napisal novi Edit, ki ga lahko obravnavamo kot ekvivalent za vim v Linuxu.

    Objavljeno: 20.5.2025 05:00
  • Samsung postaja zvočna velesila

    Samsungova podružnica Harman International bo za 350 milijonov ameriških dolarjev v gotovini kupila avdio oddelek podjetja Masimo, znanega po blagovnih znamkah Sound United

    Objavljeno: 9.5.2025 15:00 | Teme: samsung, zvok
  • 30 odstotkov Microsoftove kode že piše umetna inteligenca

    Na nedavni konferenci LlamaCon, ki jo je organizirala družba Meta, sta izvršna direktorja Microsofta in Mete, Satya Nadella in Mark Zuckerberg, razpravljala o vse večji vlogi umetne inteligence pri razvoju programske opreme. Nadella je razkril, da UI že generira med 20 in 30 odstotkov kode v določenih projektih Microsofta, pri čemer se ta delež nenehno povečuje. Poudaril je, da je UI še posebej učinkovita pri pisanju nove kode, medtem ko je manj uspešna pri posodabljanju obstoječe, zlasti v jezikih, kot je C++. Python pa je označil kot področje, kjer UI dosega izjemne rezultate.

    Objavljeno: 9.5.2025 07:00 | Teme: microsoft, programiranje
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji