Iz našega arhiva: Zabava s prevaro
Za prenekaterega igričarja lahko zapišemo, da si ne more omisliti vsega, kar mu srce poželi. Različnih iger in igralnih konzol je namreč toliko, da bi osušile še tako globok in z bankovci napolnjen žep. A zato še ne gre vreči puške v koruzo. Tudi osebni računalniki znajo ob pomoči namenskih aplikacij, imenovanih emulatorji.
Emulatorji igralnih konzol so program(čk)i, ki osebnemu ali prenosnemu računalniku pa tudi sodobnejšim konzolam omogočajo emuliranje okolja drugih igralnih konzol. Emuliranje je proces, ki z ene naprave prenese ukaze in podatke na arhitekturo druge naprave, tu se nato ti ukazi s prenesenimi podatki tudi izvedejo. S tem, ko se emulatorji pretvarjajo, da gre za drugo napravo, omogočajo poganjanje aplikacij, najpogosteje iger, pisanih za to napravo. Emulatorji so še posebej priljubljeni med nostalgičnimi igričarji, ki jih je starejša strojna oprema že prenehala ubogati, a se zato nikakor ne želijo odreči sorazmerni preprostosti in divji igralnosti starejših igric.
Kot rečeno, se emulatorji najpogosteje uporabljajo za igranje starejših iger na sodobnih računalnikih in/ali igralnih konzolah, kaj lahko pa jih nadobudni programerji uporabijo tudi za "popravljanje" samih iger. Emulatorji sicer veljajo za zelo uporabna orodja v fazi razvoja iger, saj lahko razvijalci z njihovo pomočjo preizkušajo primernost grafike in kode za različne igričarske platforme.
Preostanek in nadaljevanje članka si lahko preberete na sledeči povezavi: