Objavljeno: 14.1.2012

Kindle in še enkrat Kindle

Prodajne statistike kažejo, da so bili bralniki elektronskih knjig in prve tablice z imenom Kindle prava praznična uspešnica. Amazon zdaj skuša visoko pozornost javnosti ohraniti z najrazličnejšimi večjimi in manjšimi novostmi, s katerimi bodo skušali pritegniti obstoječe in nove uporabnike. Nedavno so tako pripravili nov brezplačni program za okolje Windows, s katerim je sila enostavno prenesti dokumente na bralnik Kindle. Pa namestitvi programa v Raziskovalcu okolja Windows preprosto izberemo možnost "Pošlji na Kindle" ali pa preprosto "natisnemo" dokument na tiskalnik "Send to Kindle". Čez neka minut se bo dokument pojavil v našem bralniku, če je le na voljo interneta povezava. Podoben program naj bi kmalu objavili tudi za računalnike Apple Mac.

Druga novost je prenovljen videz spletne trgovine, ki se zdaj zna prilagoditi tabličnemu računalniku Apple iPad. Čeprav gre še vedno za spletno aplikacijo, s spretnim izkoriščanjem tehnologije HTML 5 omogoča podobno uporabniško izkušnjo kot namenske aplikacije, torej izbiro s prsti na zaslonu na dotik. Z novim videzom je tudi lažje izbirati med področji in kupovati, kupljeni izdelek pa je mogoče prebrati tako v namenski aplikaciji ali kar v spletnem brskalniku Cloud Reader. Pri temu Amazon ne krši nobenih strogih določil, ki jih Apple narekuje partnerjem za prodajo na platformi iOS.

Tretja novost prihaja iz manj znanega podjetja SolarFocus in predstavlja poseben ovitek za bralnike Kindle z zasloni E-ink, v katerega so vgradili sončne celice. Te zadostujejo, da z rednim polnjenjem akumulatorjev Kindle uporabimo skoraj brez priključitve na električno omrežje. Še več - ovitek ima svoj akumulator in miniaturno LED lučko, ki skupaj zagotavljata okoli 50 ur branja pod svetlobo (zasloni E-ink nimajo zadenjske osvetlitve) brez obremenjevanja akumulatorja samega bralnika. Je pa ovitek SolarFocus razmeroma drag - v Amazonovi trgovini je potrebno zanj odšteti 80 dolarjev (brez DDV in poštnine), kar je enako kot najcenejši bralnik Kindle.

http://www.amazon.com/kindle

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Google poskrbel, da se telefonov ne bo več splačalo krasti

    Google bo okrepil zaščito pametnih telefonov Factory Reset Protection (FRP), tako da bo ukradene telefone v praksi nemogoče ponovno uporabiti. Že obstoječi Android 15 prinaša nekaj varovalk, novi FRP pa bomo dobili v Androidu 16.

    Objavljeno: 15.5.2025 05:00
  • Kitajci obrnili hrbet iPhonom

    Kitajski trg pametnih telefonov, ki tudi za zahodne znamke predstavlja izjemno pomemben delež, je letos doživel pravi pretres. Prodaja Applovih iPhonov je na primer padla za 50 odstotkov, podobno se godi tudi drugim tujim znamkam, ki nikoli niso imele zares opaznih deležev. Kitajski potrošniki so namreč začeli čedalje bolj kupovati domače izdelke.

    Objavljeno: 16.5.2025 05:00
  • Način, da vam umetna inteligenca ne bo lagala

    Vsi modeli umetne inteligence halucinirajo, včasih kakšen novejši celo bolj kot starejši, a obstajajo načini za zmanjšanje tega problema. Odpraviti ga za zdaj še ne moremo, lahko pa se mu v veliki meri izognemo, če pravilno sprašujemo. Najnovejša primerjava je pokazala, da je eden preprostejših načinov zahtevati daljše odgovore.

    Objavljeno: 14.5.2025 07:00
  • Samsung postaja zvočna velesila

    Samsungova podružnica Harman International bo za 350 milijonov ameriških dolarjev v gotovini kupila avdio oddelek podjetja Masimo, znanega po blagovnih znamkah Sound United

    Objavljeno: 9.5.2025 15:00 | Teme: samsung, zvok
  • 30 odstotkov Microsoftove kode že piše umetna inteligenca

    Na nedavni konferenci LlamaCon, ki jo je organizirala družba Meta, sta izvršna direktorja Microsofta in Mete, Satya Nadella in Mark Zuckerberg, razpravljala o vse večji vlogi umetne inteligence pri razvoju programske opreme. Nadella je razkril, da UI že generira med 20 in 30 odstotkov kode v določenih projektih Microsofta, pri čemer se ta delež nenehno povečuje. Poudaril je, da je UI še posebej učinkovita pri pisanju nove kode, medtem ko je manj uspešna pri posodabljanju obstoječe, zlasti v jezikih, kot je C++. Python pa je označil kot področje, kjer UI dosega izjemne rezultate.

    Objavljeno: 9.5.2025 07:00 | Teme: microsoft, programiranje
  • Windows dobil nov urejevalnik besedil v ukazni vrstici - Edit

    V ukazni vrstici v Windows vse od izida 64-bitnih inačic Windows nismo imeli pravega urejevalnika datotek. Starejše verzije so imele še stari MS DOS Edit, v novejših pa te funkcionalnosti ni bilo. Microsoft je zato napisal novi Edit, ki ga lahko obravnavamo kot ekvivalent za vim v Linuxu.

    Objavljeno: 20.5.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji