Objavljeno: 21.9.2020 11:57 | Teme: piratstvo

Madžarska policija odkrila središče ilegalnega pretočnega videa

Kolegi iz revije Bug poročajo, da je Madžar je v stanovanju v vasi Nagykanizsa (Velika Kaniža) blizu hrvaške meje operiral s pravim središčem pretočnega videa.

Na hiši je imel nameščenih več satelitskih anten, preko katerih je lovil televizijske kanale. Te je preko šestih strežnikov, več dekodirnikov in preko petdesetih osebnih računalnikov pretakal v splet preko lastnega ilegalnega omrežja.

Pretočno predvajanje si je sprva uredil le za lastno stanovanje preko satelitske naročnine svoje mame, a sta skupaj s piratom iz Budimpešte mrežo kmalu razširila še za prijatelje. Kasneje sta ustvarila sistem vabil in naročnin, preko katerih sta po oceni madžarskih organov zaslužila okoli 1,65 milijonov evrov – imela naj bi okoli osem tisoč uporabnikov.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Windows dobil nov urejevalnik besedil v ukazni vrstici - Edit

    V ukazni vrstici v Windows vse od izida 64-bitnih inačic Windows nismo imeli pravega urejevalnika datotek. Starejše verzije so imele še stari MS DOS Edit, v novejših pa te funkcionalnosti ni bilo. Microsoft je zato napisal novi Edit, ki ga lahko obravnavamo kot ekvivalent za vim v Linuxu.

    Objavljeno: 20.5.2025 05:00
  • Zgodovina iskanja na Googlu razkrila požigalce

    Preiskovalci ameriškega FBI so s poizvedbo pri Googlu, kdo je iskal naslov kaznivega dejanja, našli storilce, ki so avgusta 2020 podtaknili požar v Denverju in ubili pet stanovalcev. To je eden redkih primerov – a ne edini – tako imenovanih obrnjenih iskanj po ključnih besedah. Google je moral pogledati, kdo je iskal posamezne ključne besede, ne katere ključne besede je iskal točno določeni posameznik.

    Objavljeno: 23.5.2025 05:00
  • Slovaščina v slovenskih Oknih

    Microsoft je v začetku maja z umetno inteligenco zamenjal približno 6000 zaposlenih, kar se pozna tudi v slovenskem prevodu operacijskega sistema Windows.

    Objavljeno: 26.5.2025 12:00 | Teme: microsoft, windows, Windows 10, umetna inteligenca
  • Dyson predstavil kot metla tanek sesalnik s povezljivostjo

    Dyson je naznanil nov model brezžičnega sesalnika z imenom PencilVac, ki s svojo izjemno tanko zasnovo in minimalističnim motorjem, vgrajenim v ročaj, pomeni velik odmik od klasične podobe sodobnih sesalnikov. 

    Objavljeno: 22.5.2025 18:00
  • Google predstavil pametna očala

    Na konferenci I/O 2025 je Google razkril nova očala z obogateno resničnostjo.

    Objavljeno: 22.5.2025 08:00
  • Apple CarPlay Ultra

    Apple je po večletnem čakanju in zamudah končno predstavil CarPlay Ultra, naslednjo generacijo svojega avtomobilskega vmesnika, ki združuje najboljše iz sveta iPhona in avtomobilske tehnologije. Prvi avtomobilski proizvajalec, ki je uvedel to tehnologijo, je Aston Martin, ki jo je vključil v svoje modele DBX, Vantage, DB12 in Vanquish, namenjene trgom v ZDA in Kanadi. Obstoječi lastniki teh modelov z najnovejšim infotainment sistemom bodo lahko CarPlay Ultra prejeli prek programske posodobitve v prihodnjih tednih.

    Objavljeno: 17.5.2025 07:00 | Teme: apple, avtomobil
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji