Objavljeno: 5.12.2006

Microsoft Expression Studio

Microsoft je objavilo novo družino oblikovalskih orodij Expression Studio, s katerimi namerava tekmovati za prestol na področju spletnega oblikovanja, kot so denimo orodja družbe Adobe. Hkrati so predstavili tudi prvi predogled tehnologije WPF/E (Windows Presentation Foundation/Everywhere), ki napoveduje Microsoftov odgovor na priljubljeni program Adobe/Macromedia Flash.

Družino izdelkov Expression Studio tvorijo štirje izdelki - spletni urejevalnik Expression Web (znan pod delovnim imenom Quartz, bolj ali manj zamenjava za dosedanji Frontpage), orodje za oblikovanje spletnih vmesnikov na temelju jezika XAML - Expression Blend (znan kot projekt Sparkle oziroma Microsoft Interactive Designer), risarski program Expression Graphics Designer (delovno ime Acrylic) ter povsem novo orodje za upravljanje z večpredstavnimi vsebinami Expression Media, ki so ga pridobili z letošnjim prevzemom podjetja iView Multimedia (izdelek iView MediaPro). Vsi programi imajo tudi nov grafični vmesnik, ki začrtuje novo smer v Microsoftovemu oblikovanju spletnih razvojnih orodij.

WPF/E, ki je že na voljo za preizkus pri uporabnikih, združuje prikaz spletnih uporabniških vmesnikov in bogatih vsebine, kot so animacije, glasba in video na različnih platformah, med drugim tudi mobilnih napravah in drugih operacijskih sistemih. Program izdatno uporablja sodobne spletne tehnologije, kot sta jezik XAML in ogrodje AJAX.

Vsa orodja in komplet bodo v prodaji v drugem četrtletju 2007, izjema je le Expression Web, ki ježe na voljo v končni različici. Za ostale programe pa so na voljo javne razvojne različice. Celoten Expression Studio bo stal 600 dolarjev, za posamezen program pa bo treba odšteti med 300 in 500 dolarji.

http://www.microsoft.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Google poskrbel, da se telefonov ne bo več splačalo krasti

    Google bo okrepil zaščito pametnih telefonov Factory Reset Protection (FRP), tako da bo ukradene telefone v praksi nemogoče ponovno uporabiti. Že obstoječi Android 15 prinaša nekaj varovalk, novi FRP pa bomo dobili v Androidu 16.

    Objavljeno: 15.5.2025 05:00
  • Kitajci obrnili hrbet iPhonom

    Kitajski trg pametnih telefonov, ki tudi za zahodne znamke predstavlja izjemno pomemben delež, je letos doživel pravi pretres. Prodaja Applovih iPhonov je na primer padla za 50 odstotkov, podobno se godi tudi drugim tujim znamkam, ki nikoli niso imele zares opaznih deležev. Kitajski potrošniki so namreč začeli čedalje bolj kupovati domače izdelke.

    Objavljeno: 16.5.2025 05:00
  • Način, da vam umetna inteligenca ne bo lagala

    Vsi modeli umetne inteligence halucinirajo, včasih kakšen novejši celo bolj kot starejši, a obstajajo načini za zmanjšanje tega problema. Odpraviti ga za zdaj še ne moremo, lahko pa se mu v veliki meri izognemo, če pravilno sprašujemo. Najnovejša primerjava je pokazala, da je eden preprostejših načinov zahtevati daljše odgovore.

    Objavljeno: 14.5.2025 07:00
  • Windows dobil nov urejevalnik besedil v ukazni vrstici - Edit

    V ukazni vrstici v Windows vse od izida 64-bitnih inačic Windows nismo imeli pravega urejevalnika datotek. Starejše verzije so imele še stari MS DOS Edit, v novejših pa te funkcionalnosti ni bilo. Microsoft je zato napisal novi Edit, ki ga lahko obravnavamo kot ekvivalent za vim v Linuxu.

    Objavljeno: 20.5.2025 05:00
  • Samsung postaja zvočna velesila

    Samsungova podružnica Harman International bo za 350 milijonov ameriških dolarjev v gotovini kupila avdio oddelek podjetja Masimo, znanega po blagovnih znamkah Sound United

    Objavljeno: 9.5.2025 15:00 | Teme: samsung, zvok
  • 30 odstotkov Microsoftove kode že piše umetna inteligenca

    Na nedavni konferenci LlamaCon, ki jo je organizirala družba Meta, sta izvršna direktorja Microsofta in Mete, Satya Nadella in Mark Zuckerberg, razpravljala o vse večji vlogi umetne inteligence pri razvoju programske opreme. Nadella je razkril, da UI že generira med 20 in 30 odstotkov kode v določenih projektih Microsofta, pri čemer se ta delež nenehno povečuje. Poudaril je, da je UI še posebej učinkovita pri pisanju nove kode, medtem ko je manj uspešna pri posodabljanju obstoječe, zlasti v jezikih, kot je C++. Python pa je označil kot področje, kjer UI dosega izjemne rezultate.

    Objavljeno: 9.5.2025 07:00 | Teme: microsoft, programiranje
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji