Objavljeno: 3.12.2001

MMS - nov zapis kratkih sporočil

Uspeh storitve kratkih sporočil (SMS) je izjemno presenetil vso industrijo mobilne telefonije, od proizvajalcev mobilne opreme, do operaterjev. Vendar pa ima SMS precej omejitev, zato so proizvajalci že predstavljali nadgradnje, ki omogočajo pošiljanje sporočil daljših od 160 znakov ter vključevanje grafike in zvoka. Pri tem je bila najuspešnejša Nokia s standardom Advanced Messaging, ostali proizvajalci pa so predstavili standard Enhanced Messaging System, ki pa se še ni najbolj prijel.

Osnovna prednost SMS-a je v tem, da storitev podpirajo aparati vseh proizvajalcev, zato uspeh novega sistema kratkih sporočil temelji prav na splošni podpori. Proizvajalci mobilnih naprav so se tako večji del leta dogovarjali o vzpostavitvi standarda Multimedia Messaging System (MMS), ki je sedaj končno na voljo. Prvi telefon, ki podpira MMS je Ericsson T68, ostali proizvajalci pa bodo najverjetneje kmalu sledili. Hkrati s novim aparatom je Ericsson tudi predstavil programsko opremo Mobile Messaging Center, s katero lahko operaterji omogočijo prejemanje sporočil MMS tudi uporabnikom, ki nimajo telefonov s podporo za MMS. Vsebine, ki jih tak telefon ne zmore pogledati, so njim dostopne preko spleta ali wapa.

Kaj pa MMS dejansko ponuja uporabnikom? Kratka sporočila bodo tako lahko vsebovala tudi grafične elemente, zvok in celo videozapis, mogoče pa jih bo pošiljati podobno kot elektronsko pošto, na več naslovov hkrati. Predstavniki industrije mobilne telefonije napovedujejo, da bo to naslednja velika stvar, vendar pa moramo uporabniki še preceniti koliko bo dejansko uporabna.

http://www.ericsson.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Google poskrbel, da se telefonov ne bo več splačalo krasti

    Google bo okrepil zaščito pametnih telefonov Factory Reset Protection (FRP), tako da bo ukradene telefone v praksi nemogoče ponovno uporabiti. Že obstoječi Android 15 prinaša nekaj varovalk, novi FRP pa bomo dobili v Androidu 16.

    Objavljeno: 15.5.2025 05:00
  • Kitajci obrnili hrbet iPhonom

    Kitajski trg pametnih telefonov, ki tudi za zahodne znamke predstavlja izjemno pomemben delež, je letos doživel pravi pretres. Prodaja Applovih iPhonov je na primer padla za 50 odstotkov, podobno se godi tudi drugim tujim znamkam, ki nikoli niso imele zares opaznih deležev. Kitajski potrošniki so namreč začeli čedalje bolj kupovati domače izdelke.

    Objavljeno: 16.5.2025 05:00
  • Način, da vam umetna inteligenca ne bo lagala

    Vsi modeli umetne inteligence halucinirajo, včasih kakšen novejši celo bolj kot starejši, a obstajajo načini za zmanjšanje tega problema. Odpraviti ga za zdaj še ne moremo, lahko pa se mu v veliki meri izognemo, če pravilno sprašujemo. Najnovejša primerjava je pokazala, da je eden preprostejših načinov zahtevati daljše odgovore.

    Objavljeno: 14.5.2025 07:00
  • Windows dobil nov urejevalnik besedil v ukazni vrstici - Edit

    V ukazni vrstici v Windows vse od izida 64-bitnih inačic Windows nismo imeli pravega urejevalnika datotek. Starejše verzije so imele še stari MS DOS Edit, v novejših pa te funkcionalnosti ni bilo. Microsoft je zato napisal novi Edit, ki ga lahko obravnavamo kot ekvivalent za vim v Linuxu.

    Objavljeno: 20.5.2025 05:00
  • Papež svoje ime izbral zavoljo umetne inteligence

    Ko je Robert Prevost postal novi papež, si je izbral ime Leon XIV. Eden izmed razlogov za izbiro tega imena je tudi umetna inteligenca, je dejal v nagovoru kardinalskemu zboru. Leon XIII, eden izmed njegovih vzornikov, je bil papež v letih 1878-1903, torej na vrhuncu industrializacije.

    Objavljeno: 12.5.2025 05:00
  • Končno pravi internet na letalu

    Pri ameriški letalski družbi United Airlines so opravili prvi testni let z vgrajenim brezžičnim internetom Starlink. 

    Objavljeno: 12.5.2025 08:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji