Mobilno pisanje za slepe
Na inštitutu Georgia Tech so razvili prototip aplikacije za operacijski sistem iOS, ki pomaga slepim pisati. BrailleTouch ni prvi takšen program, a je po prvih preizkusih daleč najuspešnejši. V testni skupini slabovidnih so uporabniki pisali s hitrostjo dvaintridesetih besed na minuto, kar je šestkrat hitreje, kot kadarkoli doslej. Za odmet ni bila niti dosežena natančnost, ki je presegla 90 odstotkov.
V osrčju tehnologije BrailleTouch je šest prstni dotik, ki verno posnema običajno Braillovo tipkovnico. Pri snovanju sistema so razvijalci želeli, da bi uporabnik njihove rešitve pri tipkanju vseskozi imel prste v tem bolj enakem in hkrati naravnem položaju. To jim je v veliki meri uspelo, saj so testi pokazali, da se na navidezno tipkovnico zlahka tipka tako, da jo posameznik drži obrnjeno od sebe in pri tem zaposli večino svojih prstov. Podobno slabovidni tipkajo s pravo Braillovo tipkovnico.
Snovalci prototipa upajo, da ta sčasoma postane standardna zamenjava za navidezno tipkovnico, ne glede na platformo in velikost mobilne naprave. Prepričani so, da bi se slabovidni uporabniki z njihovim programom lažje začeli učiti Braillove pisave. Obenem bi njihova rešitev pomenila ogromno zmanjšanje stroškov, ker bi bila za razliko od obstoječih izdelkov na trgu daleč najcenejša.