Pri tiskalnih napravah se ne izplača varčevat
Nakup (naj)cenejših (brizgalnih) tiskalnih naprav povzroči visoke stroške nakupa kartuš, pri večjih podjetjih pa je treba tudi razmisliti, ali naprave kupiti ali najeti.
Stroški tiskanja tako v podjetju kot doma niso zanemarljivi, zato je pomembno, kakšno napravo izberemo oziroma ali jo kupimo ali najamemo. Pretehtati je treba, kakšne so naše potrebe, kako je z varnostjo in, nenazadnje, ali želimo biti trajnostno naravnani ali ne.
Drage kartuše izničijo nakup poceni naprave
Za domačo uporabo večinoma kupujemo (naj)cenejše naprave, v večini primerov barvne brizgalne, ki so običajno zelo zmogljive in kakovostne. Takšna izbira pa nas precej hitro udari po žepu, saj bodo stroški nakupa prvih kartuš presegli ceno naprave že pri približno 100 izpisih. Izplača se torej izbrati napravo, ki je nekoliko dražja, ima pa cenovno ugodne kartuše oziroma plastenke s črnilom.
Naprave z rezervoarjem za črnilo
Pri Brotherju gre za tako imenovane naprave InkBenefit Plus, ki imajo rezervoarje, v katere enostavno nalijete črnilo iz plastenk. Ti modeli omogočajo od 5.000 do 7.500 izpisov z eno plastenko, kar je pri maloprodajni ceni posamezne plastenke pod 10 evrov izjemno ugodno.
Črno-bele laserske naprave
Če ne potrebujemo barvnega tiska, so zelo primerne črno-bele laserske naprave serije TonerBenefit. Podobno kot za brizgalne naprave tudi za te velja, da so nekoliko dražje ob nakupu, med drugim zaradi priloženih tonerjev polne kapacitete, so pa novi tonerji izjemno ugodni, saj je njihova maloprodajna cena za 1.500 oziroma 2.000 izpisov le 24 evrov.
Omenjene naprave so nadvse primerne za domačo uporabo in manjše pisarne z do petimi zaposlenimi. Z njihovim nakupom boste tudi trajnostni in prijazni do okolja, saj Brother ob večjih količinah praznih kartuš in tonerjev ponuja brezplačno pošiljanje/vračilo, in sicer prek Pošte Slovenije.
Storitev upravljanja tiska za večja podjetja
Pri večjih podjetjih in organizacijah je treba upoštevati povprečno količino izpisov na napravo, hitrost tiskanja, število uporabnikov, varnostne zahteve ter zanesljivost naprave. Najboljša rešitev v tem primeru je tako imenovano upravljanje tiska (MPS – Managed Print Services), kjer partnerski izvajalci skrbijo za servisiranje, vzdrževanje, tehnično podporo in dostavo potrošnega materiala.
Nakup ali najem?
Ali bo podjetje naprave kupilo ali najelo, v bistvu ni pomembno, saj je strošek cenovno zelo podoben. Izjema so podjetja, ki imajo presežek sredstev in zanje obratni kapital ni težava: v tem primeru naj naprave raje kupijo in tako prihranijo pri stroških financiranja.
Vsekakor pa je po mnenju predstavnikov korporacije Brother pomembno, da podjetje sklene vzdrževalno pogodbo in plačuje stroške tiskanja na število izpisov, ki so tako popolnoma pregledni, obenem pa nima nobenih skrbi s tiskarsko floto.
Pri Brotherju trdijo, da so v zadnjih letih z nenehnim razvojem naprav in rešitev, upoštevanjem potreb uporabnikov, rednim usmerjanjem, razvojem in s šolanjem partnerske mreže ter nenazadnje s stalnimi inovacijami postali najbolj celostni ponudnik upravljanja tiskanja (MPS), in sicer skupaj s partnerji, ki so izšolani in akreditirani za tovrstne projekte.
Ne verjamete? Stopite v stik z Brotherjevim predstavnikom ali s partnerjem in se prepričajte.
Akreditirani partnerji MPS in pooblaščeni servisi (kontaktni podatki na www.brother.si)
Dolenjska regija
• DobraTrgovina, Trebnje
• IBS Biro, Novo mesto
Gorenjska regija
• Melom, Tržič
• ArhComp, Škofja Loka
Osrednjeslovenska regija • Betabiro, Darko Mavrin, Ljubljana • Biring IT, Ljubljana • Misol, Ljubljana • ProfiServis, Ljubljana • Secop, Ljubljana • Tift, Ljubljana Primorska regija • MA-KO, Ajdovščina Štajerska in pomurska regija • Biroplast Solutions, Črenšovci • Bironet, Stanko Germauc, s. p., Maribor • Lemit plus, Rimske Toplice