Krajši izpad YouTuba
Sredi noči je YouTube doživel izpad, dolg dobro uro. Poleg spletne strani in videov, vstavljenih na drugih straneh, sta bili nedosegljivi tudi storitvi YouTube TV in YouTube Music.
Sredi noči je YouTube doživel izpad, dolg dobro uro. Poleg spletne strani in videov, vstavljenih na drugih straneh, sta bili nedosegljivi tudi storitvi YouTube TV in YouTube Music.
Sodeč po pisanju korejske spletne strani Etnews naj bi Lenovo pripravljal tablico z upogljivim zaslonom. Zaslon naj bi izdelali pri korejskem LGju, ki so tovrstne zaslone tipa OLED vsaj v prototipnih oblikah že kazali na raznih sejmih.
Google se je resda pritožil na odločitev Evropske komisije, ki mu je izrekla 4,34 milijarde evrov globe zaradi zlorabe prevladujočega položaja na trgu mobilnih operacijskih sistemov in iskalnikov na tej platformi, a je moral sprejeti tudi popravljalne ukrepe. Presenetil je z nenavadno odločno retoriko, saj je napovedal zaračunavanje licenčnine za namestitev svojih mobilnih aplikacij na telefone, ki bodo naprodaj v Evropi.
Netflix je v zadnjem četrtletju dobil sedem milijonov novih naročnikov, večina tega izven ZDA, skupaj jih ima že čez 137 milijonov.
Huawei je na predstavitvi v Londonu splavil svoj najboljši telefon, model Mate 20 Pro, zraven pa še malenkost cenejšo različico Mate 20.
V ponedeljek je v 66. letu starosti za posledicami raka umrl soustanovitelj Microsofta Paul Allen.
Najprej v turških, kasneje pa se je tudi v svetovnih medijih razširila teorija, da je pogrešani novinar Džamal Hašodži, ki je skrivnostno izginil 2. oktobra po vstopu v saudskoarabski konzulat v Carigradu, nosil pametno uro Apple Watch, s katero je posnel svojo usodo. Pred konzulatom naj bi stala njegova zaročenka z iPhonom, s katerim je bila ura povezana, in zabeležila posnetke njegovega mučenja in uboja. Zgodba, ki se sliši privlačno, najverjetneje ne drži.
Spletni arhiv Archive.org je poslastica za vse, ki se radi spuščajo v zgodovino računalništva. Pred kratkim so dodali emulator za Commodore 64.
Nokia je na kitajskem družabnem omrežju Weibo objavila prvih nekaj fotografij prihajajočega telefona Nokia 7.1 Plus.
Pri Microsoftu so v zadnjih tednih imeli nemalo težav s samodejnimi nadgradnjami preko Windows Update. Pisali smo o tem, da je nadgradnja nekaterim uporabnikom izbrisala osebne datoteke, prejšnji teden pa je druga nadgradnja nekaterim uporabnikom na računalnikih onemogočila zvok.
Odgovor na vprašanje iz naslova je za vedno več podjetij nikalen. Tudi če podatke hranite v takšnih ali drugačnih varnostnih kopijah, je zelo pomembno, kako hitro jih lahko obnovite. Programska oprema Deja Vu pa gre korak dlje – s podatki lahko počnete skorajda karkoli.
Spletni iskalnik, ki ščiti zasebnost uporabnika, DuckDuckGo beleži nov mejnik, prvič je v enem dnevu izvedel več kot 30 milijonov iskanj.
Huawei in Audi sta oznanila sodelovanje pri razvoju tehnologije, ki bo omogočala popolnoma avtonomno vožnjo vozil, namenjenih kitajskemu trgu.
Če lahko verjamemo govoricam, bodo Samsungovi telefoni prihodnosti brez 3,5 mm vhoda za slušalke.
Google se ne bo potegoval za sodelovanje z ameriškim obrambnim ministrstvom v projektu JEDI (Joint Enterprise Defense Infrastructure cloud).
Samsung je na dogodku v Milanu (ki je potekal hkrati z dogodkom v Kuala Lumpurju, Malezija) predstavil prvi telefon s štirimi objektivi, Samsung Galaxy A9, videli pa smo tudi model A7, ki ima tri objektive. Slednji je bil predstavljen pred kratkim in ga pri Monitorju že preizkušamo.
Kitajski proizvajalec PCjev (in še česa) je v tretji četrtini leta 2018 ponovno prodal več računalnikov kot HP.
Google je predstavil napravo Pixel Slate, s katero bo neposredno konkuriral Microsoftu in tablici / računalniku Surface.
Google je uradno predstavil tretjo različico telefona Pixel.
Kot smo napovedali že včeraj, je Intel na svojem jesenskem dogodku predstavil nove procesorje.
Reuters poroča, da je Apple ameriškemu Kongresu poslal poročilo, v katerem zagotavlja, da Bloombergovo poročilo o kitajskih »vohunskih čipih«, ki naj bi bili v Super Microvih strežnikih, ki jih uporablja tudi Apple – ne drži.
Google je v zapisu na svojem blogu razkril, da so v okviru internega varnostnega pregleda vseh svojih servisov že marca letošnjega leta odkrili programsko napako v servisu Google+, ki je zunanjim aplikacijam omogočala nepooblaščen dostop do osebnih informacij uporabnikov servisa. Zelo podobno torej, kot je razkrila letošnja Facebookova afera Cambridge Analytica.
Čez nekaj ur (ob 16h po našem času) bo znano, katere novosti procesorski velikan pripravlja kot odgovor na AMDjevo invazijo s procesorji Ryzen.
V Kaliforniji so po hitrem postopku (potrebna sta bila le približno dva tedna) sprejeli zakon, ki proizvajalcem računalniških internetno povezanih naprav narekuje implementacijo mehanizmov za zagotovitev močnejših, predvsem pa unikatnih gesel.
Obdajata nas dva viharja – geopolitični in »kiber-politični«. Zdi se, kot da nihče ne zaupa več nikomur, fragmentiran spletni svet pa zaznamujeta sumničavost in zmeda. Spletna varnost je na razpotju in odločiti se je treba, v katero smer naj gre njen razvoj. Odločitev, ki bo oblikovala prihodnost industrije in varnost spletnega prostora, ni enostavna, saj se bodo posledice dotaknile življenja vseh.
V novih Applovih osebnih računalnikih in prenosnikih (2018 MacBook Pro, iMac Pro) je vgrajen sistem, s katerim bo Apple onemogočil popravljanje pri nepooblaščenih serviserjih in menjavanje sestavnih delov. To omogoča novi čip T2, ki vsebuje programsko zaporo. Če zamenjamo bistveno komponento računalnika, bo ta ostal zaklenjen, dokler ga Applov pooblaščeni serviser ne bo odklenil.
Umetna inteligenca, še posebej pa računalniški vid omogočajo hiter razvoj robotov za posebne namene, kjer doslej še niso bili prisotni. Roboti so že precej časa prisotni v proizvodnji, na primer avtomobilov, vse pa kaže, da je gradbeništvo naslednje gospodarsko področje, kjer bodo našli utemeljene in koristne načine rabe.
O aplikaciji Hal mBills smo že pisali, gre za mobilno denarnico, torej aplikacijo, s katero lahko plačujemo pri sodelujočih podjetjih.
Kljub temu, da so pravila obnašanja v prometu jasno določena s prometnimi predpisi, je v praksi še vedno precej dogajanja odvisnega od neverbalne komunikacije, denimo med voznikom avtomobila in pešcem, oziroma kolesarjem. Pešec tipično pogleda voznika v vozilu, ta pa mu zelo pogosto s kimanjem ali roko da vedeti, da mu daje prednost. Takih napol podzavestnih signalizacij je več, kot si morda prestavljamo.
Le nekaj dni pred predstavitvijo nove generacije telefonov Pixel 3, so pri Googlu zopet podžgali namige, da je v pripravi tudi tretji, po vsej verjetnosti manjši Pixel 3. V enem od svojih blogov so objavili fotografije štirih telefonov, od katerih so trije brez dvoma premajhni, da bi bili verjetni. Pri tem se nagajivo sprašujejo »kako majhen je premajhen?« in pri tem odgovarjajo, da bo naslednji telefon vendarle nekoliko večji od teh.