Samsung povečuje vlaganja v razvoj
Samsung je v zadnjem četrtletju povečal vlaganja v razvoj, od januarja pa do marca letos so temu namenili okoli 4,3 milijard dolarjev.
Samsung je v zadnjem četrtletju povečal vlaganja v razvoj, od januarja pa do marca letos so temu namenili okoli 4,3 milijard dolarjev.
Lani sta se Samsung in AMD dogovorila o sodelovanju na področju mobilnih grafičnih "kartic", po prvih govoricah naj bi bil novi grafični procesor izredno zmogljiv.
Kibernetske nevarnosti in zlonamerna programska oprema sta v finančnem sektorju v porastu. V časih vsesplošne uporabe mobilnih telefonov je zato potrebna celovita varnostna zaščita. Promon SHIELD™ zagotavlja varnost, ki jo potrebujete za ohranitev in izboljšanje vašega poslovnega ugleda.
Tako kot ima podatke o navadah uporabnikov telefonov Google, jih ima tudi Apple. In njihovi podatki kažejo, da se svet počasi prebuja iz karantene.
Tudi za mobilne aplikacije obstaja precej zlonamernih programov, a večinoma gre za predelave nekaj kosov kode, ki jih hekerji prilagajajo trenutnim potrebam. Redkeje pa se zgodi, da dobimo čisto nov kos škodljive programske opreme. Tak primer je EventBot, ki se je po napravah z Androidom začel širiti marca letos.
Spletne govorice pravijo, da naj bi prihajajoči iPhone 12 poleg sedaj že običajne prepoznave obraza za odklepanje uporabljal tudi bralnik prstnih odtisov. Nameščen naj bi bil pod zaslonom OLED, podobno torej, kot ga tam ima že kar nekaj androidnih telefonov.
Na lanski konferenci I/O je Google najavil namero, da bo v svoj iskalnik vgradil razne predmete v nadgrajeni resničnosti (AR – Augmented Reality). Od takrat se je tja nakapljalo kar nekaj – 3D živali.
Predsednik vlade Janez Janša je za ponedeljek sklical svet za nacionalno varnost. Kot sledi iz vabila, sta na dnevnem redu obravnava elementov za pripravo državnega načrta za epidemijo ranga covida-19 in ocena tveganj kibernetske varnosti v zvezi s tehnologijo 5G.
V mesecu juniju bo potekala BREZPLAČNA online konferenca o informacijski varnosti - INFOSEK EXPO.
V času pospešene digitalizacije, ki odpira vrata za vstop v dobo inteligentnega sveta, je informacijski sistem postal jedro in ključni del slehernega podjetja. Naj gre za proizvodno ali storitveno podjetje, za javno ustanovo ali zavod.
Tudi letos nismo pozabili na vse, ki se pri svojem delu ukvarjate z zajemom, arhiviranjem, upravljanjem in hrambo podatkov ter digitalizacijo.
Iz rubrike »Ali ste vedeli?« - ali ste vedeli, da lahko fotografije in video posnetke iz Facebooka samodejno prenesete v Googlovo fotografsko storitev Google Photos?
Slovenija je epidemijo koronavirusa preklicala kot prva v Evropi. Če smo v majski številki Monitorja (stran 5) še govorili predvsem o sodelovanju na daljavo, se sedaj že vračamo v podjetja. Čeprav so določene omejitve še v veljavi, se bo poslovno življenje počasi normaliziralo. Pa se bo res?
Nova Samsungova beležka, ki naj bi bila, če bo vse po sreči, predstavljena nekje jeseni, kot vsako leto, naj bi uporabljala izboljšani Samsungov procesor Exynos. Vsaj v Evropi, morda tudi v Južni Koreji.
Meteroski vzpon rešitve Zoom, ki se je začel po vzpostavitvi globalne karantene, je treba ustaviti, so ugotovili dosedanji videokonferenčni velikani. Microsoft (Skype), Cisco (Webex) in Google, pa tudi manjši ponudniki, kot je denimo Whatsup, na tem močno delajo. Google bo denimo popolnoma odprl storitev Google Meet.
V podjetju HC Center so po 10 letih popolnoma prenovili IT-infrastrukturo za potrebe oblačnih storitev blagovne znamke HC Cloud. Ta se nahaja v več podatkovnih centrih. Robert Puh, tehnični direktor podjetja, nam je zaupal, kako je potekala prenova sodobnega IT oblačnega okolja.
Tudi računalniki, ki niso povezani v internet, so ranljivi in lahko iz njih odtekajo podatki, če so okuženi. Tega se zavedamo od afere Stuxnet, odtlej pa raziskovalci redno demonstrirajo nove načine, kako komunicirati z računalnikom, ki ni povezan v omrežje. Raziskovalci iz podjetja Duo so pokazali, da gre celo z grafično kartico.
Na voljo je nova številka Monitorja, v kateri smo se lotili dveh trenutno izredno aktualnih tem – delo in šolanje od doma. Kako organizirati delo od doma, da bo čim bolj učinkovito in čim manj stresno, in kako se z moderno tehnologijo spopadajo učenci in učitelji.
Pogosto pišemo o umetni inteligenci, pri čemer navadno poročamo o uspehih različnih oblik umetne inteligence. Na področju medicine se trudijo Google (in podružnica DeepMind), IBM in številni drugi igralci, ki med drugim razvijajo orodja za lažjo, hitrejšo in bolj avtomatično diagnostiko. A vedno ne gre po načrtih. Google je razkril, kako je njegovi umetni inteligenci spodletelo.
Leto in pol je tega, kar je Huaewei v svoj telefonu P20 Pro prvi vgradil »periskopski« objektiv, ki omogoča več kot 2× približevanje fotografiranega motiva in počasi bodo take zmogljivosti začeli pridobivati tudi telefoni, ki ne stanejo celo premoženje.
Francoski regulator oz. informacijski pooblaščenec CNIL je izdal pozitivno mnenje k uporabi aplikacije oz. projekta StopCovid, ki ga pripravlja francoska vlada.
Za britansko obveščevalno službo GCHQ je inštitut RUSI (Royal United Services Institute) preučil, kako pomembna bo umetna inteligenca v prihodnost obveščevalne in protiobveščevalne dejavnosti. Ugotovili so, da ker napadalci čedalje pogosteje uporabljajo umetno inteligenco, bo moralo enako veljati tudi za vse tri britanske obveščevalne službe (GCHQ, MI5 in MI6). Pri tem pa umetna inteligenca sama po sebi ne bo dovolj, saj bo uporabna kot podpora človeškim strokovnjakom.
Več kot milijon Avstralcev je že preneslo aplikacijo za sledenje stikom, s katero lahko uporabnik ugotovi, če je bil v stiku z okuženim s koronavirusom.
Z rednimi posodobitvami sistema Windows se pojavljajo tudi občasne težave – po zadnji taki nadgradnji so nekaterim uporabnikom izginile vse datoteke s pogona C.
Bolnišnica v Bostonu je za prvi pregled pacientov preizkusno začela uporabljati robota podjetja Boston Dynamics.
AMD bo laboratoriju Lawrence Livermore National Laboratory pomagal pri nadgradnji super računalnika, z novimi grafičnimi procesorji bo zmogljivost računalnika podvojena.
Po včerajšnji oddaji Tarča, v kateri so razkrivali domnevne nepravilnosti pri nakupovanju zaščitne opreme, so družbena omrežja ponorela. Na Twitterju in Facebook se je močno povečalo število objav, a vedno je večina tiha, manjšina pa glasna. Zato je zanimiv pogled na Google Trends, kjer vidimo, kaj ti molčeči ljudje iščejo (in najbrž tudi berejo).
Koronavirus je marsikje po svetu ustavil ali močno omejil proizvodnjo, v računalniški industriji se poznajo predvsem omejitve na kitajskem, del tega pa bo očitno nadoknadil Tajvan.
Twitter bo odstranil kakršnekoli izjave, ki spodbujajo k uničevanju kritične infrastrukture ali povzročajo širšo paniko. Pri tem pa ne bo brisal izjav, ki enostavno niso resnične – le tiste, ki spodbujajo k dejanju.
SpaceX je v vesolje poslal še 60 novih satelitov, s čimer nadaljuje izgradnjo konstelacije za vzpostavitev satelitskega interneta v nizkih orbitah. To pomeni, da ima SpaceX v orbiti že 422 satelitov, kar je največ med ponudniki, ki obljubljajo postavitev podobnih sistemov. SpaceX je podjetje z največjim številom satelitov v orbitah okoli Zemlje na sploh. Okrog Zemlje sicer trenutno kroži okrog 1100 aktivnih satelitov in še dvakrat toliko mrtvih reliktov zgodovine.