Apple prvo podjetje, ki je vredno bilijon dolarjev
Včeraj so Applove delnice na borzi dosegle novo rekordno vrednost 207,39 dolarja, s čimer je podjetje po vrednosti prvič preseglo bilijon dolarjev. Da, tisoč milijard.
Včeraj so Applove delnice na borzi dosegle novo rekordno vrednost 207,39 dolarja, s čimer je podjetje po vrednosti prvič preseglo bilijon dolarjev. Da, tisoč milijard.
Facebook in Instagram uvajata prikaz časa, ki ga porabimo v aplikacijah.
Alex Stamos, vodja varnosti pri Facebooku, bo podjetje zamenjal za Stanford University.
Google je leta 2010 prenehal ponujati svoj iskalnik na Kitajskem, ko z oblastmi niso našli skupnega jezika glede zahtevane cenzure. Od leta 2006 je Google ponujal cenzurirano verzijo svojega iskalnika, a se je situacija kasneje zapletla. Leta 2009 so odkrili hekerske napade, s katerimi so napadalci skušali pridobiti dostop do Gmaila kitajskih aktivistov za človekove pravice, zato se je Google naslednje leto odločil, da neha cenzurirati iskalne rezultate, in začel pogajanja za nudenje necenzurirane storitve. To ni uspelo, zato je Google zaprl kitajsko stran in uporabnike začel preusmerjati na necenzurirano hongkonško, ki so jo na celini kmalu blokirali.
Kitajska ne skriva aspiracij imeti dostop do vseh podatkov svojih državljanov. Tuji ponudniki komunikacijskih in družbenih omrežij storitev velikokrat nimajo druge izbire, kako se ukloniti zahtevi po hranjenju podatkov uporabnikov na kitajskih tleh, kjer ima Kitajska seveda lahek dostop do njih. Tudi Apple je moral popustiti in kitajske podatke z iClouda sedaj hrani državno podjetje, ki je defacto pod nadzorom kitajske vlade.
Ameriška skupina za pravice do uporabe strelnega orožja Defense Distributed je po dogovoru z Trumpovo administracijo v spletu objavila načrte za 3D tisk nekaterih kosov strelnega orožja. Kmalu zatem je osem zveznih držav (in še District of Columbia) vložilo tožbo zoper vlado, češ da predstavlja neizsledljivo orožje veliko nevarnost. Sedaj je okrožni sodnik izdal začasno odredbo, s katero je blokirana objava omenjenih načrtov. Po njegovih besedah bi lahko ti načrti prišli v napačne roke, saj so 3D tiskalniki na voljo tudi v knjižnicah in šolah.
Od prvega avgusta dalje je Googlova storitev brezstičnega plačevanja na voljo tudi pri naših južnih sosedih.
Pri Applu so objavili poslovne rezultate za drugo četrtletje - število prodanih telefonov pod pričakovanji, a so ti v povprečju dražji.
Če klikneš na ta link, lahko vidiš, kako izgleda posebna Mladinina številka o Podnebju.
Korejski velikan je objavil finančno poročilo za drugo četrtletje leta 2018 - prodaja v višini 52 milijard dolarjev je dobra, a vseeno najnižja v zadnjih 12 mesecih.
Google je v ZDA začel z novo oglasno kampanjo za prenosnike Chromebook, v kateri prikazuje nemalo napak iz sistemov Windows in MacOS. S tem poudarjajo enostavnost in preprostost operacijskega sistema ChromeOS. O tem sistemu (in namenskih prenosnikih z njim) smo v preteklosti sicer že pisali, uradno pa se pri nas tako opremljeni prenosniki ne prodajajo (vsaj v času pisanja jih nima noben izmed večjih distributerjev za Slovenijo).
Podjetje Opera je pred dnevi vstopilo na borzo Nasdaq, kjer so v prvotni ponudbi (IPO) prodali za 115 milijonov dolarjev delnic.
BMW bo v naslednjih dneh začel s prodajo avtomobilov, opremljenih z Amazonovo digitalno asistentko Alexo.
Davčna uprava v nemški deželi Spodnja Saška bo sledila zgledu Münchna in na več tisoč računalnikov namestila Microsoftov sistem Windows - namesto Linuxove distribucije Open Suse.
Poldrugi mesec za Applom je tudi Google sledil zgledu in s svoje spletne tržnice odstranil vse aplikacije za rudarjenje kriptovalut. Prav tako so prepovedali nalaganje novih.
Kot poroča GSMArena, je Apple na ameriškem patentnem uradu USPTO prijavil patent, ki prikazuje zanimivo brezžično polnjenje različnih naprav.
Lenovo je začel s prodajo svojega pametnega zaslona – Lenovo Smart Display. Če poenostavimo - gre za pametni zvočnik Google Home z dodanim zaslonom.
Kapitalizem je zanimiv »pojav«, vlagatelji v podjetja, kot kaže, nimajo nikoli dovolj. Facebook je namreč ob zaključku finančnega četrtletja predstavil rekordne dobičke, vendar je njegova delnica kljub temu padla za približno 20% - zato ker poročilo navaja manjšo rast, kot s(m)o jo bili vajeni do sedaj in zato, ker bo v prihodnje kar nekaj denarja vloženega v krpanje zaupanja uporabnikov, ki je bilo skrhano v zadnji aferi Cambridge Analytica (izboljšanje varnosti, varovanje podatkov, moderiranje vsebine…).
Kitajski Xiaomi, trenutno četrti največji proizvajalec telefonov na svetu, je s svojim modelom Mi A1, kot kaže, zadel terno, uspeh pa ga je le še bolj opogumil. Mi A1 je cenovno izredno ugoden telefon z dovolj zmogljivo strojno opremo, da popolnoma gladko poganja čisti Android (v obliki distribucije AndroidOne), zato ga pri Monitorju že dalj časa z veseljem priporočamo.
Kot smo že pisali, ima Google strogo časovnico, ki določa strategijo označevanja spletnih strani z in brez podpore šifriranju (HTTPS). Od torka je tako na voljo Chrome različica 68, ki spletne strani, ki ne podpirajo šifriranega prenosa podatkov, označuje kot »ne varne« (Not secure).
Evropska komisija je izrekla 111 milijonov evrov težko globo tehnološkim gigantom Asusu, Denon & Marantzu, Philipsu in Pioneerju zaradi kršitev protimonopolne zakonodaje. Pristojna evropska komisarka Margrethe Vestager pojasnjuje, da so podjetja z določanjem maloprodajnih cen povzročila višje cene gospodinjskih aparatov, sušilnikov za lase, prenosnikov, slušalk in številnih drugih elektronskih izdelkov v spletnih trgovinah za evropske potrošnike. To je po evropski zakonodaji nezakonito, saj proizvajalec lahko postavi le veleprodajno ceno, ne more pa od trgovca zahtevati dvig cene.
Včeraj smo poročali o tem, da se najnovejši MacBook Proji z vrhunskim procesorjem Intel Core i9 očitno pregrevajo, zaradi česar se procesor upočasni, rezultat pa je (zelo drag) prenosnik, ki je v resnici počasnejši kot lanski model z nazivno počasnejšim procesorjem Core i7.
Pritožbe uporabnikov, da si računalnik s pripono Pro zasluži tudi »profesionalno« strojno opremo, so bile uslišane in Apple od nedavnega prodaja prenovljene prenosnike MacBook Pro, ki lahko v 15-palčnem ohišju premorejo tudi vrhunski Intelov procesor Core i9. Šestjedrni procesor z osnovno frekvenco 2,8 GHz, ki se lahko začasno, v načinu »turbo«, zviša na celih 4,5 GHz, obljublja vrhunsko hitrost dela predvsem v aplikacijah, ki so optimizirane za večjedrno delovanje. V »profesionalnih« aplikacijah, torej.
Googlovo matično podjetje Alphabet je končalo drugo finančno četrtletje in z rezultati ponovno navdušuje. Pod črto bi si lahko našteli kar za 8,3 milijarde dolarjev dobička, vendar je evropska protimonopolna kazen to vrednost znižala na »le« 3,2 milijarde. Finančni opazovalci so z rezultati vseeno zadovoljni, delnica je po objavi poročila zrasla.
Grofija Norfolk na vzhodu Anglije je prejšnji teden kot prva v Veliki Britaniji na štiri obcestne lokacije postavila posebne prometne znake, ki bodo voznike opozarjali na nevarnost uporabe mobilnega telefona.
V novi britanski nacionalni telekomunikacijski strategiji so zapisali strateški cilj, da naj bi do leta 2033 vsa gospodinjstva imela dostop do optičnega komunikacijskega omrežja.
Zgornji naslov bo poznavalce zagotovo zmotil, saj brezžično (indukcijsko) polnjenje telefonov poznamo že od konca leta 2013, ko ga je v svojem telefonu Nexus 5 predstavil Google (telefon pa je izdelal LG).
Google že približno dve leti razvija nov operacijski sistem z delovnim imenom Fuksija (Fuchsia), ki bo morda nekega dne postal osnova za vse Googlove naprave, od pametnih zvočnikov, prek telefonov, do računalnikov. Čeprav gre uradno zgolj za raziskovalni projekt, interni viri iz Googla navajajo, da v podjetju obstaja predlog načrta, s katerim naj bi Fuksija nekega dne morda celo zamenjala Android in ChromeOS.
Microsoft prihajajočemu strežniškemu izdelku Windows Server 2019 še naprej dodaja funkcionalnosti in razkriva podrobnosti v povezavi z izdelkom, še preden bo ta dokončan. Po tem, ko so javnosti dali možnost predogleda strežnika v okviru programa Windows Insider, so zdaj najavili nekaj zanimivih novosti s področja virtualizacije in podporo pomnilniškim sistemom.
Finska običajno ne beleži velikega števila hekerskih napadov na svojo internetno infrastrukturo. Se je pa to močno spremenilo pred srečanjem Donalda Trumpa in Vladimirja Putina, ki je v ponedeljek potekalo v Helsinkih. Štiri dni pred obiskom se je število napadov povečalo za 28-krat, v poročilu ugotavlja podjetje F5.