Xiaomi pokazal, da telefon Redmi K30 zmore osveževanje s 144 Hz
Xiaomi je pred kratkim splavil telefon Redmi K30, sedaj pa so na tem telefonu pokazali osveževanje zaslona s kar 144 Hz.
Xiaomi je pred kratkim splavil telefon Redmi K30, sedaj pa so na tem telefonu pokazali osveževanje zaslona s kar 144 Hz.
Po podatkih analitskih hiš Gartner in IDC je trg osebnih računalnikov v letu 2019 zrasel za nekaj odstotkov – prvič od leta 2011.
Ameriški državni tožilec William Barr je Apple zaprosil za odklenitev dveh iPhonov, last savdskega vojaka, ki je šestega decembra v pomorskem oporišču Pensacola ubil tri vojake. Apple je oblastem predal podatke iz vojakovega računa iCloud, telefonov pa noče odkleniti.
Živimo v časih, ko se je število procesorskih platform zaradi tržnih razmer in pogosto tudi politike proizvajalcev močno skrčilo. Toda to še ne pomeni, da alternativ ni. Vseprisotnim strežnikom s procesorji Intel in AMD, vse bolj pa tudi derivatom platforme ARM, se utegnejo že v bližnji prihodnosti pridružiti odprtokodni procesorji RISC-V.
Pred dnevi so po spletu zaokrožile novice, da se bo Samsungov naslednji prepogljivi telefon imenoval Galaxy Bloom (to pomeni »cveteti«), vendar je znani "leaker" Iceuniverse sporočil, da naj bi se v resnici imenoval »Galaxy Z Flip«.
Apple iPhone 11 je prinesel izredno natančno lociranje v zaprtih prostorih s tehnologijo ultraširokopasovne povezave (UWB) - do konca leta naj bi to prišlo tudi v telefone Android.
Microsoft je objavil drugi večji komplet novosti za orodje za skupinsko sodelovanje Microsoft Teams, pri katerem sodeluje tudi s korejskim velikanom Samsung. Med številnimi novostmi je najbrž najbolj odmevna nova funkcionalnost Pritisni-za-pogovor (Push-to-talk), s katero Teams omogoča glasovne pogovore na podoben način, kot se uporablja radijske sprejemnike walkie-talike.
Na letošnjem vegaškem sejmu CES je bilo, kot običajno, videti predstavitve barvnih zaslonov e-ink (e-papir), vendar je bilo moč preizkusiti tudi prototip telefona s takim zaslonom. Izdelalo ga je kitajsko podjetje Hisense, sicer lastnik našega Gorenja.
V Googlovi spletni tržnici aplikacij Play Store se je že večkrat zgodilo, da se je tja pritihotapila kakšna okužena aplikacija. Google slej ali prej to odkrije in jo odstrani, s čimer se zgodba konča. Drugače pa je bilo z malwarom Joker (Bread), ki so ga avtorji vedno znova lansirali dolga tri leta.
Portal SamMobile poroča, da je Samsung na zaprtem dogodku v sklopu sejma CES ključnim partnerjem razkril, da naj bi se njihov novi prepogljivi/preklopni telefon imenoval Galaxy Bloom.
Yandex je nekakšen ruski Google, njegov spletni iskalnik ima tam 60% tržni delež in tako kot Google ima svoje prste povsod, tudi na področju samovozečih avtomobilov. V času vegaškega sejma CES so svoje avtomobile brez šoferja predstavili tudi zahodnim novinarjem.
Družba Valicon je objavila rezultate raziskave, ki razkriva, kako in koliko v Sloveniji uporabljamo družabne storitve in programe za klepet. Med prvimi prepričljivo vodi Facebook, med drugimi pa Viber. Mladi seveda bolj prisegajo na Instagram in Snapchat. In Tinder.
AMD je v letu 2019 dodobra načel Intelov dolgoletni primat na področju procesorjev, na področju prenosnikov pa mu vendarle (še) ne gre tako dobro. Zelo mogoče je, da se bodo karte po predstavitvi najnovejše serije mobilnih procesorjev Ryzen 4000 resno premešale.
Internetna domena .org je ena izmed prvotnih vrhnjih internetnih domen, ki so bile vzpostavljene v letu 1985. Namenjena je (bila) nekomercialnim projektom, fundacijam in kulturnim ustanovam, vsa ta leta pa jo je upravljalo neprofitno podjetje Public Interest Registry (PIR). Kot kaže, bo to kmalu v lasti zelo profitnega finančnega sklada.
Najnovejše poročilo družbe Synergy Research razkriva, da so infrastrukturne storitve v oblaku (IaaS, PaaS, gostovanje zasebnih strežnikov) po vrednosti v letu 2019 prvič prehitele investicije v infrastrukturo v zasebnih podatkovnih centrih.
Podjetje SpaceX je v Zemljino orbito poslalo že tretji paket šestdesetih satelitov, ki naj bi še letos začeli zagotavljati dostop do interneta. Ob tem je šef podjetja Elon Musk tudi sporočil, kako naj bi izgledala naprava, preko katere bo priklop omogočen.
Novi hit med mladimi uporabniki pametnih telefonov je aplikacija TikTok, ki je zapolnila praznino, ki je nastala z ukinitvijo Vina. Aplikacija, ki je trenutno na drugem mestu najpriljubljenejših, omogoča pošiljanje kratkih videoposnetkov, ki jim lahko dodamo glasbo, filtre in razne dodatke. Aplikacija ima v 150 državah več kot milijardo uporabnikov! Mlade je obnorela, a kot kaže, jo s pridom izkoriščajo tudi napadalci.
Poročali smo že, da je Lenovo na sejmu CES prikazal prepogljivi prenosnik Thinkpad X1 Fold, vendar je nekaj podobnega in hkrati bolj naprednega na sejmu videti tudi pri Intelu.
Suunto, eden ključnih proizvajalcev športnih ur (še iz časov, ko se te niso trudile biti tudi »pametne«), je na sejmu CES prikazal uro, na kateri teče Googlov »urni« operacijski sistem Wear OS.
Ponudnik platforme za trgovanje in poslovanje s tujimi valutami Travelex je bil na starega leta dan žrtev hekerskega napada, po katerem so prešli na papirnato poslovanje. Teden dni pozneje situacija ni niti blizu rešitve, saj napadalci od podjetja zahtevajo šest milijonov dolarjev odkupnine, sicer bodo razkrili 5 GB osebnih podatkov strank.
Zadnja moda na področju izdelkov za pametne hiše so pametne ključavnice, ki klasične ključe nadomeščajo z elektronsko zaščito. Proizvajalci trdijo, da so tovrstni izdelki vsaj tako, če ne celo bolj varni kot klasične ključavnice, so pa pogosto precej bolj priročni za rabo in omogočajo storitve, ki s klasičnimi ključi niso možne.
Mala in srednja podjetja, še posebej tista v industriji, se pospešeno digitalizirajo. V to jih silijo tudi razmere na trgu, pričakovanja kupcev, konkurenca ter čedalje večji pritisk na cene in stroške. Bistvo digitalne preobrazbe je v digitalizaciji procesov, ampak s prenovo in optimizacijo procesov se podjetja ukvarjajo že od vsega začetka. Za kaj potem gre pri digitalizaciji?
Samsung je na sejmu CES, ki se odvija v Las Vegasu, predstavil vrhunski tanek prenosnik, ki – ga poganja Googlov operacijski sistem ChromeOS.
Kot smo že poročali, bo Microsoft s 14. januarjem ukinil uradno podporo za Windows 7. Po tem datumu za Windows 7 ne bo več uradnih popravkov, tudi varnostnih ne. Slednje bodo dobila le podjetja, ki so z Microsoftom za podaljšano podporo sklenila posebno pogodbo.
Podjetja pri poslovanju uporabljajo na stotine med seboj slabo povezanih aplikacij in zato zaposleni za izvajanje procesov tudi do 10x na uro preklopijo med njimi, kar zmanjšuje njihovo produktivnost, povečuje število napak in posledično povzroča visoke stroške. Predlagamo, da v okviru digitalizacije poslovanja preverite tudi rešitev RPA - Robotska avtomatizacija procesov in z njo delno ali v celoti avtomatizirate poslovne procese.
Lenovo je na sejmu CES predstavil obilico novih prenosnikov, tablic in hibridov, med katerimi zagotovo izstopa prvi prenosnik, ki uporablja tehnologijo upogljivih zaslonov. Ime mu je ThinkPad X1 Fold.
V Avstriji še vedno poteka močan hekerski napad, ki so ga neznani napadalci proti zunanjemu ministrstvu sprožili že v soboto. Glede na obseg in temeljitost napada strokovnjaki ocenjujejo, da za napadom morda stoji tuja država in ne naključni hekerji. Po prvih napovedih bo trajalo več dni, preden se bo stanje normaliziralo.
Letalnik, ki ga je podjetje GoPro nehalo izdelovati v januarju 2018, njegova programska oprema pa je bila nazadnje posodobljena devet mesecev kasneje, je najverjetneje žrtev »milenijskega hrošča GPS«, zaradi katerega starejše naprave ne znajo več pravilno interpretirati signala GPS (in GLONASS).
Intelova divizija, ki skrbi za diskovne pogone (oz. pogone SSD) je konec lanskega leta sporočila, da razvijalcem že omogoča preizkušanje pogonov/kartic Optane 3D Xpoint druge generacije, ki podpirajo najnovejše vodilo PCIe 4.0. Težava je le v tem, da Intel nima procesorja s tovrstnim vodilom. Ima ga pa AMD.
Prvi Monitor v letu 2020 je (še vedno) v prodaji!