Priljubljena aplikacija CamScanner vsebuje trojanskega konja
Raziskovalci podjetja Kaspersky poročajo, da so v priljubljeni aplikaciji za telefone z Androidom CamScanner zasledili trojanskega konja.
Raziskovalci podjetja Kaspersky poročajo, da so v priljubljeni aplikaciji za telefone z Androidom CamScanner zasledili trojanskega konja.
Približuje se jesen, ko Huawei že tradicionalno predstavlja najnovejše člane svoje telefonske družine Mate (Mate 30, Mate 30 Pro in Mate 30 Lite). Ali se bo to zgodilo že v septembru ali morda v oktobru, si novice še nasprotujejo, nekaj pa je o novih telefonih že »znano«.
Google je v začetku avgusta navigacijo v načinu nadgrajene resničnosti (Augmented Reality – AR) »spustil« tudi na telefone Android, ki niso Google Pixel. Na voljo je tudi pri nas.
Neodvisna raziskava, ki jo je za časnik Chicago Tribune izvedel kalifornijski RF Exposure Lab, je pokazala, da nekateri popularni telefoni zakonske meje za sevanje mobilnih telefonov prekoračujejo. Testirali so iPhone 7, 8, 8 Plus, X in Samsung Galaxy S8, S9, J3 ter telefone Motorola in BLU. Rezultati so pokazali, da iPhone 7 seva več kot dvakrat več od zakonske meje. Ostali telefoni so bili pod mejami, ko so teste izvajali v skladu s pravilnikom.
BBC poroča o novi goljufiji, ki postaja vedno bolj uporabljana v Veliki Britaniji – zlorabljeni poročajo, da se začne tako, da vam dostavna služba na dom prinese vrhunske in najnovejše telefone, ki jih sploh niste naročili.
Ukrajinska tajna služba (SBU) je začela preiskavo incidenta v jedrski elektrarni, ki naj bi jo zaposleni povezali v internet. Notranjega omrežja jedrskih elektrarn seveda ni dovoljeno povezovati v internet, ker ga s tem izpostavimo tveganjem hekerskih napadov in drugih varnostnih ranljivosti. Upravljavci ukrajinske jedrske elektrarne so ta pravila prekršili, ker so želeli moč jedrske elektrarne uporabiti za rudarjenje kriptovalut.
Eden ključnih razlogov, zakaj je Googlov brskalnik Chrome tako priljubljen (uporablja ga 74 odstotkov bralcev naše spletne strani, če štejemo tudi obiskovalce na mobilnih napravah), je tudi množica razširitev, ki so na voljo v namenski tržnici. Izbira je tako velika, da se nekaterim uporabnikom v brskalniku že dela gneča. Vsaka nameščena razširitev namreč prispeva dodatno ikonico, za katere počasi zmanjkuje prostora. V novi različici brskalnika, lahko temu naredimo red.
Google Photos je ena najbolj uspešnih spletnih storitev, ki je nastala iz propadlega družabnega omrežja Google+. Storitev, ki so jo osamosvojili leta 2015, je letos poleti v komaj štirih letih dosegla mejnik - milijardo uporabnikov po celem svetu. Za primerjavo - nič manj priljubljeni spletni poštni sistem Gmail je za milijardo uporabnikov potreboval 12 let.
Intel je predstavil nove modele procesorjev desete generacije za prenosnike imenovane Comet Lake. To je že druga skupina procesorjev desete generacije za prenosnike v letošnjem letu, saj so pred nekaj meseci predstavili modele, ki nosijo skupno ime Ice Lake. Pri slednjih gre za procesorje, ki so namenjeni ultra tankim prenosnikom, v ospredju novosti pa je bila predvsem povečana grafična zmogljivost.
V švicarskem kamnolomu Biel od lanskega aprila obratuje največje električno vozilo na svetu, ki ga za povrhu ni treba nikoli napolniti. Gre za velik tovornjak Lynx, ki prazen tehta 58 ton, naloži pa lahko še 50 ton rude. Poganja ga 4,5-tonska električna baterija, ki ima kapaciteto 600 kWh, kar je več kot sedem Tesel S.
Na včerajšnji slovenski predstavitvi smo novinarji videli nova telefona Galaxy Note 10 in Note 10+, ki smo ju premierno preizkusili že pred štirinajstimi dnevi, v New Yorku.
Google je končno objavil uradno ime za naslednjo različico operacijskega sistema, ki nastaja pod delovnim imenom Q. V nasprotju z dosedanjo prakso, ko so nove različice poimenovali po slaščicah, zaradi česar je tokrat internetna skupnost stavila na imena kot so Quiche, Quinoa ali Quesadilla, bo ime izdelka uradno preprosto Android 10.
Sodeč po navedbah številnih virov, ki so v preteklosti dajali pravilne napovedi, bo Apple v začetku septembra predstavil novo generacijo telefonov iPhone, pametnih ur Apple Watch, brezžičnih slušalk AirPods in pametnih zvočnikov HomePod. Čeprav je bil septembrski dogodek doslej rezerviran predvsem za telefone in ure, pa naj bi tokrat predstavili tudi novo generacijo tablic iPad in prenosnikov MacBook Pro. Za nameček pričakujemo tudi novosti pri spletnih storitvah, med njimi tudi dolgo pričakovanega konkurenta Netflixu, z imenom Apple TV+.
Varnost in zaupnost sta v današnjih dneh najbrž največje prioritete ponudnikov in uporabnikov računalniške tehnologija. Toda če danes imamo že dokaj dobre standarde za varovanje hranjenih podatkov in njihov transport, je razmeroma malo standardiziranega na področju varovanja podatkov med tem, ko so v uporabi oziroma obdelavi.
Google je začel tehnologijo umetne inteligence za pregledovanje pravopisa iz programa Docs počasi seliti tudi v priljubljeni spletni odjemalec za elektronsko pošto Gmail. Umetna inteligenca bo kmalu znala samodejno popravljati najbolj pogoste napake že med tipkanjem besedila elektronskih spočil na način, ki je precej boljši in zanesljiv od današnjih algoritmov za črkovanje.
Plazma je umrla, klasični LCD-televizorji tudi. Danes je izbira med OLED in QLED, ki sta kljub vizualni podobnosti besed povsem različni tehnologiji. QLED je nadgradnja tehnologije LED-LCD. Glavno vlogo imajo še vedno tekoči kristali, ki ustrezno filtrirajo svetlobo, ki prihaja z zadnje strani zaslona (backlight). Če jim dodamo kvantne pike, so barve na teh zaslonih še živahnejše, in to je doslej uporabljal Samsung.
Generacija Y, torej milenijci predstavljajo danes že okoli 35% delovne sile in podjetja se bodo morala začeti prilagajati načinom komunikacije, ki je značilna zanje. Nobena novost ni, da milenijci najraje pošiljajo trenutna sporočila in sovražijo telefonske pogovore. Raziskave kažejo, da so pri pri milenijcih telefonske aplikacije šele na petem mestu po priljubljenosti, za igrami, glasbo, družabnimi omrežji in brskanjem po internetu. V poslovnem mestu uporabljajo trenutno sporočanje tako za komunikacijo s sodelavci, kot tudi strankami. Trenutno sporočanje pred ostalimi oblikami komunikacij ima najraje kar 68% pripadnikov generacije Y.
Si predstavljate računalniški čip, ki je večji od tabličnega računalnika? Medtem ko običajni čipi, denimo mikroprocesorski, merijo nekaj kvadratnih centimetrov in jih lahko spravimo na noht, so v podjetju Cerebras izdelali čip, ki meri 462 kvadratnih centimetrov. Čip bo namenjen umetni inteligenci.
Raziskava IoT Signals, ki jo je Microsoft opravil med več kot 3.000 odločevalci v podjetjih iz celega sveta razkriva, da so naprave IoT postale eden od glavnih dejavnikov pri digitalni transformaciji podjetij. Med anketiranci je kar 85% takih, ki se tako ali drugače ukvarja z napravami IoT, res pa je, da je od tega tri četrtine takih, ki imajo prave projekte šele v načrtu. Zanimivo, da se rezultati o stopnji implementacije IoT ne razlikuje dosti med različnimi regijami in državami po svetu, kar pomeni, da se s tehnologijo IoT ukvarjajo povsod.
Ameriški predsednik Donald Trump in Tim Cook, vodja Applea, sta imela v petek večerjo v predsednikovem golf klubu v New Jerseyu. Večerja je bila tako zanimiva, da se je Trump odločil o njej razgovoriti pred novinarji.
19. avgusta bi v ZDA morala začeti veljati prepoved trgovanja z izdelki kitajske korporacije Huawei, vendar je ameriško ministrstvo za trgovino prehodno obdobje v zadnjem trenutku podaljšalo za nadaljnjih 90 dni, natanko do 17. novembra.
Minuli konec tedna se je v Teksasu zgodil velik hekerski napad, katerega tarča je bilo vsaj 23 organizacij lokalne uprave. Trenutno ni znanih veliko informacij, vemo pa, da je šlo za usklajen napad. Imen organizacij, ki so bile tarče, še niso razkrili.
Družba PricewaterhouseCoopers (PwC), ena od največjih revizijskih in svetovalnih hiš na svetu, je nedavno objavila zanimivo poročilo stopnji zrelosti digitalnega poslovanja in izzivih zasebnih podjetij v srednji in vzhodni Evropi (CEE). Raziskava, ki je vključila čez 600 podjetij iz 15 držav, je žal pokazala, da se digitalni razkorak držav CEE, kamor sodi tudi Slovenija, v primerjavi z razvitejšimi veča, podjetja pa zaradi tega ne morejo izkoristiti vseh svojih potencialov.
To kar se je namigovalo že vrsto mesecev, je zdaj postalo tudi uradno: Microsoft je oznanil, da bo konec julija leta 2021 ukinil v poslovnem okolju zelo razširjen program za trenutno sporočanje, videokonference in sestankovanje Skype for Business. Nadomestil ga bo mlajši, sodobnejši in popolnejši Microsoft Teams.
Ko smo marca pisali o prihajajočem internetu na stotinah majhnih satelitov, smo članek zaključili z besedami: »Prednost pa bo imel, kdor bo prvi. Trenutno kaže, da bo to OneWeb.« Pol leta pozneje se je to potrdilo, saj OneWeb brez velikega pompa prehiteva največja rivala SpaceX in Amazon.
Priljubljeni protivirusni program Kaspersky je vsaj od leta 2015 spletnim stranem, ki so jih obiskali uporabniki programa Kaspersky, omogočal sledenjem posameznim uporabnikom. Pisci nemške revije c't so odkrili, da Kaspersky v izvorno kodo vseh obiskanih spletnih strani vrine vrstico kode, ki vsebuje enolično oznako UUID (Universally Unique Identifier), ki omogoča razlikovanje med računalniki.
Google je v uradno različico spletnega brskalnika Chrome vgradil zmožnost pošiljanja odprtega zavihka na druge naprave v uporabnikovi lasti. Funkcija je skrita v brskalnikovem oknu chrome://flags. Ko vklopimo opcije Send tab to self, Send tab to self show sending UI in po želji še Send tab to self history nam brskalnik po ponovnem zagonu postreže z možnostjo pošiljanja aktivnega zavihka na druge naprave. V kolikor ne uporabljamo stroitve Google Sync, moramo za uspešno posredovanje zavihkov omogočiti še možnost Send tab to self: enable use when signed in regardless of sync state.
Prihajajo petkrat hitrejše pomnilniške kartice.
Predsednik uprave kitajskega podjetja Huawei grozi ameriškemu predsedniku Trumpu, da se bo v primeru prepovedi uporabe Androida končala prevlada ameriških podjetij na področju pametnih telefonov.
TechRadar poroča, da bo zložljivi telefon podjetja Huawei, Mate X, znova zamudil.