Prvi pogled na Google Pixel 4
V spletu so se pojavile prve fotografije (pravzaprav računalniško generirane slike – renderji) prihajajočega Googlovega telefona Pixel 4.
V spletu so se pojavile prve fotografije (pravzaprav računalniško generirane slike – renderji) prihajajočega Googlovega telefona Pixel 4.
Jutri bo Microsoft na svojem dogodku v New Yorku predstavil kopico novih naprav Surface. Konkretnih podatkov sicer še ni, je pa v spletu veliko govoric in ugibanj o tem, kaj točno bo predstavljeno.
Ta teden je prišel CentOS 8, z njim pa tudi CentOS Stream – operacijski sistem s stalnimi nadgradnjami (t.i. »rolling release«).
Apple je dobil patent za logotip, osvetljen od zadaj, z možnostjo spreminjanja barv. Nekaj podobnega so pred leti že ponujali na prenosnikih, kjer je bil jabolčni logotip osvetljen od zadaj, sedaj pa bi lahko tak logotip prišel na telefone. S spreminjanjem barv ali utripanjem bi lahko kazal različne notifikacije. Sam patent to opisuje kot »dekoracijo« na zadnji strani telefona, seveda pa velja omeniti, da podjetja pogosto prijavljajo patente za reči, ki jih v praksi nikoli ne uporabijo.
Huawei je v Münchnu predstavil naslednjo generacijo pametnih ur Watch GT 2 s čipom Kirin A1. Odlikuje ga nizka poraba, zato ura nudi neprimerljivo trajanje baterije, poleg dodatnih športnih načinov, funkcije predvajanja glasbe ter možnosti telefonskih razgovorov preko povezave Bluetooth. Z brezmejnim zaslonom nudi nadgrajeno uporabniško izkušnjo, na voljo pa bo v dveh velikostih: premera 46 ali 42 mm.
Viri iz varnostnih krogov so za agencijo AFP potrdili, da naj bi v zadnjem letu prišlo do več računalniških napadov na računalniška omrežja dobaviteljev podjetja Airbus.
V spletu se je pojavila fotografija prihajajočega Honor V30, ta naj bi imel dvojno prednjo kamero in možnost povezave 5G.
Osebne računalnike PCplus odlikujejo kakovostne komponente svetovno priznanih proizvajalcev, aktualne konfiguracije ter hiter in zanesljiv Privilege servis.
Google je posodobil operacijski sistem Chrome OS s številnimi novimi zmožnostmi, med katerimi prevladuje digitalni pomočnik Google Assistant.
Moderne tehnologije, kot je strojno učenje in nevronske mreže, omogočajo pripravo izdelkov in manipulacije, ki si jih še pred nekaj leti nismo mogli zamisliti, danes pa jih težko ločimo od resničnosti. S tehnologijo deepfake lahko predrugačimo videoposnetke tako, da so na njih osebe, ki jih tam sploh ni bilo, s tehnologijo za sintezo govora pa jim lahko v usta polagamo poljubne besede. Google pravi, da je to lahko resen problem, proti kateremu se bodo borili z enako mero. Izdali so bazo 3000 videoposnetkov deepfake, ki jih lahko raziskovalci uporabijo za pripravo in trening orodij, namenjenih za prepoznavo deepfakov.
Priljubljeni proizvajalec dodatkov za računalnike in mobilne naprave Logitech namerava drzneje nastopiti na hitro rastočem trgu video bloganja.
Amazon, ki svojo digitalno pomočnico že ponuja v najrazličnejših oblikah, bo Alexo po novem prodajal tudi v podobi pametnih očal in prstana.
Pri podjetju OnePlus, ki se sicer ukvarja s proizvodnjo cenejših, a zmogljivih pametnih telefonov, so predstavili televizor OnePlus TV Q1.
Drugega oktobra bo Microsoft na posebni predstavitvi med drugim predstavil težko pričakovani operacijski sistem Windows Core OS.
HTC je na slovenski novinarski konferenci predstavil novi sistem navidezne resničnosti Vive Cosmos.
Amazon je predstavil družino naprav, ki se bodo z domačim brezžičnim omrežjem povezale izven njegovega dometa.
LG že od nekdaj slovi po svojih monitorjih, še posebej po vrhunski kakovosti slike, ki jo prinašajo modeli LG UltraFine, in funkcijah za višjo storilnost, ki je na voljo v modelih UltraWide 21:9. UltraGear je ime novih LG-jevih monitorjev za računalniške igre, ki prinašajo najvišjo zmogljivost, potrebno za zabavo z računalniškimi igrami. Z visoko kakovostjo slike in izjemno hitrostjo so ti monitorji najboljša izbira za vse žanre iger. Ponudba modelov LG UltraGear igralcem zagotavlja konkurenčno prednost za igre na najvišji ravni, kjer lahko ravno monitor pomeni razliko med zmago in ponovnim začetkom.
Facebook je prevzel razvijalca naprav za branje možganskih signalov, ki upravljajo motorične funkcije telesa.
Zadnji objavljeni video posnetki podjetja Boston Dynamics razkrivajo, da njihov robot po novem obvlada tudi gimnastiko.
Evropsko vrhovno sodišče je pritrdilo Googlu, ki trdi, da pravica do pozabe ni globalna.
Apple in Google sta splavila novi naročniški storitvi, ki obljubljata zimsko zalogo iger in aplikacij za prgišče evrov mesečno.
AMD je prestavil izid prvega igričarskega procesorja s šestnajstimi jedri na svetu.
Facebook je prekinil sodelovanje z več kot štiristo razvijalci aplikacij na največjem družabnem omrežju.
V podjetju Medic smo v platformo dotBusiness in pripadajočo pametno aplikacijo vložili vse svoje znanje in izkušnje. S pomočjo oblačne tehnologije omogoča povezovanje, spremljanje in upravljanje aktivnosti na terenu in s pridobljenimi informacijami omogoča pridobivanje zanesljivih podatkov, ki bodo zagotovila optimalnost in učinkovitost službe za ravnanje z odpadki.
Samsung je na sejmu IFA ponovno predstavil svoj prvi telefon Galaxy Fold, ki so ga morali po prvi predstavitvi v začetku poletja začasno umakniti iz prodaje, potem ko so že prvi preizkusi novinarjev zaslone uničili in razkrili kar več slabosti nove tehnologije upogljivih zaslonov.
Na nedavni predstavitvi novih telefonov iPhone 11 je Apple predstavil tudi novo generacijo tablic iPad, ki sodijo v cenejši razred, a tokrat smo zaman čakali na prenovo zmogljivejših tablic iPad Pro. Toda kot vse kaže, je razvoj novih modelov v polnem zamahu, Apple pa jih bo verjetno predstavil na ločenem dogodku, morda že v tej jeseni, ko pridejo na vrsto bojda tudi novi prenosniki MacBook Pro.
Facebook se je lani podal na področje strojne opreme s predstavitvijo pametnih video predvajalnikov Portal, ki združujejo pametno pomočnico in videokonferenčne funkcije v enem izdelku. Toda velikan na področju družabnih omrežij je na težek način spoznal, da je razvoj strojne opreme precej težji od programskih storitev, saj je Portal po vseh raziskavah dosegel skoraj neopazno majhen tržni delež, krepko pod 1%.
Apple je tako kot napovedano ob predstavitvi telefonov iPhone 11 objavil dokončno različico operacijskega sistema iOS 13 (za telefone) in iPadOS 13 (za tablice). Obenem so objavili tudi novo različico operacijskega sistema Watch OS 6 za pametne ure.
Huawei je na novinarski konferenci v Münchenu predstavil nove telefone Mate 30 in Mate 30 Pro, ki so prvi novinci nastali po sankcijah ZDA proti kitajskemu velikanu. Zaradi tega na njih teče odprtokodni Android brez uradne podpore Googla. Novi telefoni so najboljše, kar zna narediti Huawei ta hip in lep dokaz njihovega inženirskega znanja. Svetovna predstavitev prav v Evropi je najbrž skrbna izbrana, čeprav telefonov v Evropi (in seveda ZDA) zaenkrat ne bo v prodaji.
Brad Smith, aktualni predsednik družbe Microsoft je v nedavnem intervjuju za BBC javno pozval ameriško administracijo, da ukine prepoved poslovanja s kitajsko korporacijo Huawei. Prepričan je, da sodelovanje med družbama Microsoft in Huawei ne predstavlja nevarnost za ZDA, kar je bil glavni argument ob vzpostavitvi sankcij v začetku letošnjega leta.