• Nov laserski način za zapisovanje slik na plošče

    Pri HP-ju so med iskanjem načina za označevanje CD-jev in DVD-jev našli zanimivo rešitev - z žarkom, k zapisuje podatke, na hrbtno stran plošče zapišejo še poljubno oznako ali sliko. Tehnologija LightScribe omogoča zapisovanje kontrastne oznake zgolj na noislce, ki imajo eno stran prevlečeno s posebno plastjo. Ko bodo uporabniki na ploščo zapisali podatke, bodo ploščo obrnili in zapisali še oznako. Prvi pogoni naj bi bili na voljo že jeseni - ponudili jih bodo Hitachi-LG, MicroVision, Mitsubishi, Moser Baer India, Sonic Solutions in Toshiba. Od trenutno dobavljivih enot bodo dražji za 10 dolarjev, nosilci pa bodo komaj opazno dražje od današnjih. Tehnologija je povsem drugačna od tiste, ki jo je pred letom ponudila Yamaha v pogonu DiscT@2, ki je omogočal >>tetoviranje<< vzorca na podatkovno stran nosilca, vendar na račun količine podatkov, ki jih lahko zapišemo.

    Objavljeno: 17.2.2004
  • Prenosnik za ljubitelje iger

    Podjetje Dell je predstavilo nov prenosnik Inspiron XPS, ki je namenjen predvsem ljubiteljem iger in ima zato nadpovprečno zmogljivo strojno opremo. Jedro sistema je procesor Pentium 4 Extreme Edition z 2 MB predpomnilnika in taktom 3,4 GHz, kar zagotavlja vrhunske zmogljivosti. Za grafiko pa skrbi ATI Mobility Radeon 9700 s 128 MB namenskega grafičnega pomnilnika. Računalnik ima še 512 MB velik glavni pomnilnik, disk velikosti 60 GB, ki se vrti s hitrostjo 7.200 vrtljajev na minuto in 15,4-palčni zaslon visoke ločljivosti v razmerju 16:10.

    Objavljeno: 17.2.2004
  • Kyocera FS-9520DN

    Podjetje Kyocera Mita je predstavilo nov vrhunski laserski tiskalnik, namenjen zahtevnejšemu omrežnemu tiskanju. Tiskalnik FS-9520DN zagotavlja pri ločljivosti 1200 pik na palec tiskanje na papir A4 s hitrostjo 51 strani na minuto ter 26 strani na minuto na izpise velikosti A3. Visoko hitrost delovanja zagotavlja procesor s taktom 500 MHz, ki omogoča tudi kratek ogrevalni čas, dolg le 25 sekund. Novi tiskalnik je zasnovan na tehnologiji ECOSYS, zato nudi tudi nizke stroške tiskanja ter izredno enostavno vzdrževanje.

    Objavljeno: 17.2.2004
  • ATI-jeva grafika do 2,4 GHz

    Družba ATI je podpisala pogodbo s podjetjem Intrinsity za uporabo tehnologije, s katero pričakujemo do štirikrat hitrejše grafične procesorje. Družba Intrinsity iz Teksasa je znana po tehnologiji Fast14, ki deluje z zelo visoko frekvenco. Trenutno delujejo grafični čipi s frekvencami med 400 in 600 MHz, s tehnologijo Fast14 pa bi lahko zagotovili takte od 1,6 GHz do 2,4 GHz. Tehnologija sicer pospeši le procesor, ne pa tudi pomnilniške frekvence. Obenem pri ATI-ju pričakujejo zmanjšanje stroškov izdelave, saj bodo lahko s to tehnologijo zmanjšali število elementov posameznega čipa.

    Objavljeno: 16.2.2004
  • HP-jevi novi čipi

    Pri HP-ju so začeli prodajati nove strežnike, v katere vgrajujejo Intelove procesorje Itanium ter nove strežnike z lastnimi procesorji PA-8800 iz vrste Precision Architecture. Skoraj vsi strežniki so že na voljo, le najzmogljivejši 128-procesorski Superdome bo na voljo šele marca. Čeprav pri HP-ju vzpodbujajo prodajo strežnikov z Itaniumi, se večina velikih uporabnikov še vedno odloča za strežnike s procesorji PA-RISC. Po trditvah proizvajalca, novi procesorji PA-8800 z dvojnim jedrom (z dvema procesorjema PA-8700) povečujejo zmogljivost tudi za 150 odstotkov, v primerjavi s procesorji PA-8700. Novi sistemi z Itaniumi imajo oznake rx2600 ter rx1600 (tanki 4 centimetre), na voljo pa bodo marca.

    Objavljeno: 16.2.2004
  • Izvorna koda sistema Windows 2000 pricurljala na internetu

    Microsoft je potrdil, da se je v začetku februarja na internetu pojavila datoteka, v kateri se je nahajal del izvorne kode operacijskega sistema Windows 2000. Podjetje še raziskuje, kako je prišlo do objave skrbno varovane kode, obenem pa zatrjuje, da je objavljen le manjši del kode, iz katerega se ne da zgraditi celotnega operacijskega sistema. Datoteka vsebuje okoli 660 MB izvorne kode od skupno okoli 40 GB, koliko ocenjujejo obseg za sistem Windows 2000. Microsoft je tudi zanikal, da bi objava lahko predstavljala varnostno težavo, saj bi hackerji z vpogledom v kodo lahko našli nove načine za vdor v sisteme z okoljem Windows 2000. Vsekakor pa za Microsoft razkritje kode ni prijeten dogodek, zato nameravajo poostriti varnostne ukrepe nad varovanjem kode.

    Objavljeno: 16.2.2004
  • Pravosodno ministrstvo proti prevzemu PeopleSofta

    Oddelek za boj proti monopolu v ameriškem pravosodnem ministrstvu je podal negativno mnenje glede namere družbe Oracle za sovražni prevzem podjetja PeopleSoft. Oddelek v sporočilu za javnost tudi svetuje, da bi ministrstvo vložilo tožbo proti družbi Oracle, s čimer naj bi preprečili prevzem, ki bi lahko imel daljnosežne posledice na trgu poslovnih informacijskih sistemov ERP. Čeprav gre le za mnenje oddelka in ne celega ministrstva, opazovalci menijo, da bi lahko to v začetku marca odgovorilo na enak način. Podjetje Oracle je kljub temu prepričano, da bo dobilo dovoljenje za izvedbo prevzema. Za PeopleSoft so v zadnji ponudbi namenjeni plačati 9,4 milijarde dolarjev, čeprav delničarji še niso izkazali namere, da bi zagotovili nadzorni dele v podjetju. Pravosodno ministrstvo pa je kot kaže mnenja, da bi prevzem pustil na ameriškem trgu premalo izbire in konkurence, čeprav bi tudi združeno podjetje ostalo številka dve, za nemškim podjetjem SAP.

    Objavljeno: 16.2.2004
  • PMA 2004: juriš digitalnih fotoaparatov

    V Las Vegasu je združenje Photo Marketing Association (PMA) priredilo tradicionalno svetovno razstavo izdelkov s področja fotografije, na kateri so digitalni fotoaparati brez dvoma igrali najbolj vidno vlogo. Magični trenutek digitalne fotografije kažejo tudi številni novi izdelki, ki obenem nakazujejo, da proizvajalci še niso pokazali zadnje besede na področju tehničnih izboljšav in zamisli. Kdor je mislil, da smo pri tipalih velikosti pet ali šest milijonov pik doživeli zgornji rob, se je kot kaže zmotil, saj se tekma za čim višjo ločljivost nadaljuje.

    Objavljeno: 16.2.2004
  • Konvergenca telekomunikacij tukaj?

    Tehnologija večprotokolnega preklapljanja z oznakami, oziroma multiprotocol label switching (MPLS) prihaja v ospredje po več letih razvoja in s seboj prinaša konvergenco omrežnega prometa. Čeprav se standardi na področju MPLS razvijajo že od leta 1997 in proizvajalci omrežna opreme skušajo prepričati velike stranke, da MPLS naprave omogočajo hitrejši in bolj preprost prenos podatkov ob nižjih cenah, so se stvari šele zdaj začele premikati. Veliki ameriški telekomi so pričeli nadgrajevati svoja omrežja in ponujati prvo MPLS storitev navidezna zasebna omrežja preko MPLS.

    Objavljeno: 15.2.2004
  • Siemensov "penkalni" telefon

    Pri Siemensu so razvili prototip mobilnega telefona, ki je hkrati penkalo in omogoča pisanje kratkih sporočil SMS s pomočjo prepoznave pisave. Naprava je oblikovana kot nalivno pero velikosti 14,2 cm, hkrati pa deluje tudi kot povsem običajen mobilni telefon. Predstavniki Siemensa o prototipu niso hoteli dajati nobenih drugih podatkov, so pa povedali, da naj bi bil predstavljen na CeBIT-u. Hkrati so povedali tudi, da še ni povsem gotovo, če bodo napravo sploh pričeli proizvajati.

    Objavljeno: 15.2.2004
  • Trije novi Canoni

    Canon je na razstavi zveze Photo Marketing Association (PMA) predstavil tri nove brizgalnike - enega za tisk fotografij, prenosnega s podporo za bluetooth in takega za tisk daljših predlog, kot so recimo napisi za prireditve. Novi fototiskalnik i9900 uporablja osembarvni sistem ChromaPlus z dodano rdečo in zeleno barvo, seveda za tisk uporablja še standardne škrlatno, modrozeleno, črno, rumeno ter fotoškrlatno in foto-modrozeleno barvo. Tiska z ločljivostjo 4800 × 2400 pik, vgrajena sta vmesnika USB 2.0 in firewire. Od maja naprej bo na voljo v ZDA za ceno 500 dolarjev. Fotografijo velikosti 10 × 15 centimetrov natisne v 38 sekundah, tri minute pa traja tisk fotografije z največjimi merami 32 × 49 centimetrov. V minuti natisne do 16 strani črnega besedila ali do 12 barvnih strani.

    Objavljeno: 15.2.2004
  • Nextel že pripravlja "4G"

    Ameriški mobilni operater Nextel Communications je objavil, da namerava z venčkom velikih partnerjev - Cisco, IBM, Nortel Networks - pričeti s preizkusi opreme podjetja Flarion, ki naj bi ponujala mobilno telefonijo četrte generacije. Preizkusni bodo potekali v Severni Karolini, Nextelov 4G pa naj bi omogočal hitrosti prenosa podatkov 1,5 Mb/s. Vse skupaj je precej zanimivo predvsem zaradi tega, ker tudi UMTS, tehnologija tretje generacije, v teoriji omogoča znatno višje hitrosti prenosa, kar bomo najverjetneje lahko preizkusili čez kakšno leto. Hkrati standardi za 4G še niso niti približno dorečeni, pa tudi Flarion svoje tehnologije brezžičnega prenosa podatkov FLASH-ODFM ne imenuje niti mobilna telefonija, niti 4G.

    Objavljeno: 14.2.2004
  • Satelitska TV na mobilnem telefonu

    Samsung načrtuje mobilni telefon, ki bo lahko predvajal satelitski televizijski program. Naprava je še na razvojni stopnji in bo zgrajena okrog procesorja ARM in nabora, ki ga je razvil Samsung. Program satelitske televizije za mobilne naprave trenutno pripravljata japonska Mobile Brodcasting in južnokorejska TU Media, delovati pa naj bi pričel v drugi polovici leta. Poseben satelit imenovan MBSat bo izstreljen v orbito 12. marca, komercialno pa naj bi pričel oddajati julija. MBSat bo oddajal signal v frekvenčnem spektru 2,6 GHz, kar je znatno nižje kot običajni satelitski programi, zaradi česar tudi v osnovi ni najbolj primeren za naprave z majhnimi antenami, kar mobilne naprave zagotovo so. Zaradi tega podjetji že postavljata repetitorje, ki bodo skrbeli za dobro pokritost in moč signala. Trenutno podrobnosti o storitvi in o samem Samsungovem mobilnem telefonu še niso znane, saj vsi čakajo na izstrelitev satelita.

    Objavljeno: 14.2.2004
  • Mozilla preimenovala brskalnik

    Fundacija Mozilla je ponudila novo razvojno različico odprtokodnega brskalnika z izboljšanim upravljalnikom prenosov datotek in zaznamkov ter z novim imenom. Brskalnik se imenuje 'Firefox 0.8', popolna različica bo imela oznako 1.0. Doslej so ga razvijali pod imenom Firebird, a so morali ime zaradi morebitnih zapletov z izdelovalcem istoimenske podatkovne zbirke opustiti. Objavili so tudi novo različico programa za e-pošto Thunderbird 0.5, ki omogoča tudi usklajevanje imenika z ročnim računalnikom Palm, varno overjanje računov preko SMTP in POP3 in vsebuje tudi črkovalnik. Objavili so tudi skupek programov Mozilla 1.6, ki vsebuje brskalnik, poštni program, urejevalnik spletnih strani in program za internetno klepetanje. V prvih 20 dneh je zbirko preneslo več kot 100.000 uporabnikov.

    Objavljeno: 14.2.2004
  • Telekom si želi ponovno priključiti Siol

    Uprava Telekoma je včeraj na seji s preglasovanjem izglasovala željo po povrnitvi sicer samostojnega podjetja Siol (v lasti Telekoma) v poslovno strukturo Telekoma Slovenije. Nadzorni svet naj bi o tej odločitvi odločil 18. februarja, po besedah ministra za informacijsko družbo naj bi postopek ustavili.

    Objavljeno: 13.2.2004
  • Prihaja WPA 2

    Združenje Wi-Fi Alliance, ki bdi nad standardi za brezžični ethernet je sporočilo, da bo kmalu pripravljena druga različica varnostnega standarda WPA (Wi-Fi Protected Access - Zaščiten dostop Wi-Fi). WPA je bil predstavljen sredi lanskega leta kot dodatek obstoječim standardom in nadgradnja nezanesljivega protokola WEP, predlagana različica pa je tudi del specifikacije prihajajočega standarda IEEE 802.11i. Ob predstavitvi WPA certifikacija še ni bila obvezna, novejša omrežna oprema pa ne more dobiti potrditve Wi-Fi Alliance brez podpore za WPA. Prvi izdelki z WPA 2 naj bi prišli na trg poleti.

    Objavljeno: 13.2.2004
  • Juniper s prevzemom nad Cisco

    Proizvajalec omrežne opreme za telekomunikacijska podjetja Juniper Networks je prevzel podjetje NetScreen Technologies, ki proizvaja strojno opremo za omrežno varnost. S tem bo Juniper, ki se je doslej osredotočal zgolj na telekome, pridobil primerne rešitve za prodajo velikim korporativnim strankam in konkuriral Ciscu tudi na tem področju.

    Objavljeno: 13.2.2004
  • MyDoom povzročil nastanek novih virusov

    V minulih dneh so računalniki, okuženi z virusom MyDoom že privabili nove viruse. Dva izmed teh sta tudi Doomjuice in Deadhat, ki sta izkoristila ranljivost še približno 75.000 računalnikov, okuženih z MyDoomom. Doomjuice skuša varnostne luknje izkoristiti za napad spletne strani družbe Microsoft. Virus MyDoom je sicer bil naperjen proti spletni strani družbe SCO. Vzorce prvega črva so v podjetju Network Associates že analizirali, drugega - z imenom Deadhat - pa še niso dobili v roke.

    Objavljeno: 13.2.2004
  • IBM želi osmisliti splet

    Pri IBMu nameravajo s spletnim superračunalniškim projektom WebFountain povzročiti novo revolucijo na področju spletnih iskalnikov. Med tekmeci, kot so ClearForest, Fast Search, Transfer in Mindfabric želi IBM botrovati potrebam po novih iskalnih orodjih za podatkovna skladišča, s katerimi bi bilo možno iskati tudi po pomenu in sobesedilu, ne le po povezavah in posameznih izrazih. Ena najbolj zanimivih novih možnosti pa naj bi bila zmožnost poročati o spreminjanju določenega mnenja ali podatka skozi čas - strežnik namreč sledi podatkom in analizira spremembe, uporabniki pa lahko tako vprašajo tudi denimo: >>Kakšno je mnenje javnosti o našem podjetju?<<

    Objavljeno: 13.2.2004
  • Varnostna vrzel v bluetoothu

    Predstavniki Nokie so potrdili obstoj varnostne vrzeli v vmesnikih bluetooth nekaterih mobilnih telefonov. Vrzel omogoča neznanim uporabnikom dostop do telefona, če je bluetooth povezava vključena in nastavljena kot >>vidna<<. Neznan uporabnik lahko tako dostopa do telefona in uporabnikovega imenika, koledarja ter drugih podatkov shranjenih v telefonu. Pri Nokii so potrdili, da so vrzel odkrili pri aparatih 6310, 6310i, 8910 in 8910i in 7650. Nokia je prvi proizvajalec, ki je napako tudi priznal, raziskovalci pa so odkrili varnostne težave tudi pri Sony Ericssonovih modelih R520m, T68i, T610 in celo prihajajočem UMTS aparatu Z1010. Domnevajo, da imajo podobne varnostne težave tudi aparati drugih proizvajalcev. Kljub težavam in opozorilom pa so se pri Nokii odločili, da popravkov ne bodo ponudili, saj menijo, da se težava pojavlja pri zelo majhnem številu aparatov in je zato ogroženost majhna.

    Objavljeno: 12.2.2004
  • Navodila za linux v podjetjih

    Delovna skupina OSDL (Open Source Development Labs) je pripravila standarde za uvedbo Linuxa v velikih podjetjih. Člani delovne skupine so tudi IBM, Hewlett-Packard, Dell, Sun Microsystems in Red Hat. Dokument z imenom DCL (Data Center Linux) 1.0 je vodilo za uvedbo Linuxa v podatkovna središča velikih podjetij. Tako naj bi pritegnili podjetja, ki z uvedbo Linuxa še oklevajo. Dokument definira približno 300 načinov rabe Linuxa, razvrščeni so v sedem kategorij: stopnjevana razširljivost, zmogljivost, zanesljivost/dostopnost, nadzor, gruče, standardi ter varnost in uporabnost. V laboratoriju OSDL poleg priprave dokumentov tudi preizkušajo in razvijajo jedro Linuxa ter programe in zbirke podatkov, pripravljajo pa tudi posebno različico Linuxa za telekomunikacijsko industrijo.

    Objavljeno: 12.2.2004
  • Microsoftova razvojna različica 64-bitnega OS

    Microsoft je objavil javno preizkušanje razvojne različice 64-bitnega sistema Windows za računalnike s procesorji AMD Athlon 64 ali Opteron. Uporabniki lahko razvojno različico prenesejo preko interneta (450 MB) ali jo naročijo na CDju, različica pa bo nehala delovati po 360 dneh. Računalniki z novimi 64-bitnimi procesorji AMD lahko poganjajo tudi 32-bitne programe, obenem pa lahko naslavljajo večji pomnilnik, kar bo prišlo prav tudi pri strežnikih podatkovnih zbirk. Windows XP 64-bit Edition for 64-bit Extended Systems naj bi bil na voljo šele v drugem polletju.

    Objavljeno: 12.2.2004
  • Sunove pisarniške zbirke

    Družba Sun je predstavila novo različico pisarniške zbirke StarOffice za namizne računalniške z operacijskim sistemom Solaris. StarOffice 7 for Solaris x86 se tako postavlja ob bok sistemu Windows in Microsoft Office. Pri Sunu se zavedajo, da so velik delež trga v minulih letih izgubili zaradi Linuxa, obenem pa so Solaris za procesorje z arhitekturo x86 postavili kot temelj svoje nove strategije - bil naj bi stabilen in varen tekmec okolju Windows.

    Objavljeno: 12.2.2004
  • Philips prvi z dvoslojnim zapislovalnikom

    Philips je objavil, da bo na letošnjem CeBitu uradno predstavil nov zapisovalnik DVD, ki zna na dveh slojih zapisati skupno 8,5 GB podatkov na nosilec. Mode DVDRW 885K je prvi izdelek v ponudbi velikih proizvajalcev, ki se ponaša s to lastnostjo, vendar je moč pričakovati, da bodo kmalu sledili tudi drugi. Zapisovalnik je sicer povsem združljiv s standardom DVD+RW in enoslojnimi nosilci, zapisovati pa zna s hitrostmi 8x (DVD+R) oziroma 4x (DVD+RW). Poleg tega je tudi zapisovalnik CD 24x/10x/40x. Cena še ni določena, v prodaji pa bo šele poleti.

    Objavljeno: 12.2.2004
  • Strežniki za petino bolje

    Zadnje trimesečje 2003 je postreglo s pravim bumom na trgu strežnikov, saj se je prodaja v tem obdobju povečala kar za 25%, v celotnem letu 2003 pa za 20%, ugotavljajo pri raziskovalni družbi Gartner. V zadnjem trimesečju 2003 se je dobava strežnikov povečala na 1,59 milijona kosov, v enakem obdobju 2002 pa je bilo ta številka 1,28 milijona. Sicer pa je bil četrtletni zmagovalec po dobavljenih količinah HP (462.000 enot), Dell je bil drugi s 319.000, IBM tretji z 274.000, Sun pa četrti s 84.000. Če primerjamo rast v primerjavi z zadnjim trimesečjem 2002, pa se je največji skok posrečil IBM-u (39%), Sun je bil drugi s 33%, tretji je bil Dell (39%), četrti pa HP (21%). Prvi štirje izdelovalci strežnikov pokrivajo več kot 70% trga. Kar 91% vseh strežnikov, prodanih v zadnjem trimesečju, je imelo vgrajene 32-bitne procesorje od Intela ali AMD-ja.

    Objavljeno: 11.2.2004
  • PeopleSoft trdno na nogah

    PeopleSoft je s svojimi poslovnimi rezultati v zadnjem trimesečju 2003 (685 milijonov dolarjev ali 34% več prihodka kot v enakem obdobju 2002) prijetno presenetil tako analitike kot ostalo strokovno javnost, malce pa je zagrenil življenje Oraclu. Če gre PeopleSoftu dobro, to pomeni, da bo moral Oracle še bolj odpreti mošnjiček, če bo hotel prevzeti konkurenčni PeopleSoft. Ostra bitka med Oraclom in PeopleSoftom namreč še vedno traja. Podjetji poveličujeta svoje poslovne dosežke in trdita, da nasprotnik izgublja tla pod nogami, uprava PeopleSofta pa je tudi nenehno v stiku s protimonopolnimi oblastmi. Pri PeopleSoftu trdijo, da so finančne prednosti združitve z združbo J. D. Edwards že vidne, čeprav imajo še vedno nekaj rezerv. Projekt odpuščanja odvečne delovne sile je pri koncu, brez dela pa bo ostalo od 750 do 1000 zaposlenih. Četrtletno poslovanje je pokazalo rast prodaje programov za CRM in upravljanje oskrbovalnih verig, s čimer so še bolj trdno zakorakali na področja, ki so jih doslej obvladovali SAP, Oracle in Siebel.

    Objavljeno: 11.2.2004
  • Specifikacija VoiceXML 2.0 tik pred zaključkom

    Konzorcij World Wide Web Consortium (W3C) je objavil predzadnjo razvojno različico specifikacije za VoiceXML 2.0, ki bo omogočila glasovno upravljanje z računalnikom in spletom. Specifikacija je nastajala več kot leto dni, predvsem zaradi potreb po pregledu skladnosti s patenti, ki je trajal več mesecev. V okviru W3C so VoiceXML razvijali predstavniki HP, IBM, Motorola in nekatera druga podjetja. Pri W3C pričakujejo, da bodo specifikacije dopolnjene in potrjene v roku meseca dni, kar bo predlogu VoiceXML 2.0 omogočilo postati uradni standard.

    Objavljeno: 11.2.2004
  • Sun prenavlja strežniške sisteme

    Podjetje Sun je na zdaj že tradicionalnem četrtletnem srečanju z uporabniki razkrilo niz novosti, s katerimi naj bi spodbudili prodajo svojih izdelkov. Sun je namreč že enajsto četrtletje zapored posloval z izgubo, zato si močno prizadevajo obrniti negativni trend, ki jih je prizadel zlasti v drugi polovici lanskega leta. Med novostmi so nova generacija procesorjev UltraSPARC IV, novi vrhunski strežniki Fire E, začetek prodaje strežnikov s procesorji AMD Opteron in prve podrobnosti o novi različici operacijskega sistema Solaris 10.

    Objavljeno: 11.2.2004
  • Seagate prvi s 2,5-palčnimi diski za strežnike

    Podjetje Seagate je predstavilo prve 2,5-palčne diske, ki so namenjeni pretežno za uporabo v novi generaciji strežniških sistemov. Diski z skupnim imenom Savvio so zaradi manjše velikosti in porabe zelo zanimivi za strežniške sisteme, v katerih želimo veliko diskovno kapaciteto in čim manjšo prostorsko potratnost. Segate trdi, da novi diski omogočajo do 140% več pomnilniškega prostor več in 40% porabe energije kot primerljivo veliki 3,5-palčni diski.

    Objavljeno: 11.2.2004
  • Lexmark rekordno

    Zadnje trimesečje 2003 se je za družbo Lexmark končalo rekordno, saj je zabeležila 1,37 milijarde dolarjev prometa in 138,8 milijona dolarjev dobička. S prodajo laserskih in brizgalnih tiskalnikov so ustvarili 560 milijonov dolarjev prometa, kar je bilo 23% več kot v enakem obdobju leta 2002, potrošni material (črnila in tonerji) pa jim je navrgel dodatnih 716 milijonov dolarjev ali 10% več kot v zadnjem trimesečju 2002. Sicer pa je Lexmarkov celoletni promet v letu 2003 znašal 4,75 milijarde dolarjev (+9% v primerjavi z letom 2002), dobička pa je ostalo za dobrih 439 milijonov dolarjev.

    Objavljeno: 10.2.2004
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji