YouTube z reklamami, ki jih ni mogoče prekiniti
Spletišče YouTube bo z naslednjim tednom razširilo program reklamnih sporočil, ki jih ni mogoče preskočiti ali prekiniti.
Spletišče YouTube bo z naslednjim tednom razširilo program reklamnih sporočil, ki jih ni mogoče preskočiti ali prekiniti.
Nemški T-Mobile je priznal, da so ga dvajsetega avgusta v ZDA obiskali hekerji in mu odtujili podatke o uporabnikih, prizadetih je okoli dva milijona strank.
Googlov telefon Pixel 3 bo luč sveta ugledal šele oktobra, a pobegle informacije in fotografije nam ponujajo pogled v prihodnost.
Proizvajalec mobilnih procesorjev Qualcomm je nehote izdal veliko skrivnost, procesor Snapdragon 855, ki naj bi poganjal tudi telefon Samsung Galaxy S10, bo omogočal povezavo z omrežji 5G.
Ameriški organi so vzeli pod drobnogled Microsoftovo poslovanje na Madžarskem v letih 2013 in 2014.
Reuters poroča, da je avstralska vlada prepovedala sodelovanje kitajskih podjetij Huawei in ZTE pri vzpostavitvi mobilnega omrežja naslednje generacije 5G.
Nikon je napovedal splavitev novega brezzrcalnega fotografskega sistema s tipalom polne, 35 milimetrske velikosti ("FX"). Gre za eno največjih novosti od Nikonovega vstopa v digitalno fotografijo, saj prinaša tudi novi bajonet in nove objektive. Sistem se imenuje Nikon Z, v prvem valu sta na voljo dve ohišji in nekaj objektivov.
Kitajsko podjetje Xiaomi je predstavilo telefon Poco F1, ki bo dobro razburkal vode na trgu cenovno dostopnejših mobilnih naprav.
Raziskovalci na MIT-u so razvili nov način za enosmerno komunikacijo podmornic s sprejemniki v zraku. Kljub razvoju tehnike je namreč komunikacija iz vode v zrak velik problem, ker se ista vrsta elektromagnetnega polja ne širi dobro po obeh medijih, zato se od meje med medijema bodisi odbije bodisi se v drugem mediju popolnoma porazgubi. Zato je treba iskati različne obvode in bližnjice. Ena izmed obetavnih tehnologij je kombinacija sonarja in radarja.
Ker se moderno vojskovanje bije tudi na internetu, se temu prilagajajo tudi države in ponudniki zaščite. Microsoft sporoča, da so v sodelovanju z ameriškimi sodišči v zadnjih dveh letih zasegli domene in ustavili 84 spletnih strani, ki so jih napadalci uporabljali za lovljenje žrtev. Ob tem Microsoft prst upira v Rusijo.
Google je v zadnji posodobitvi odjemalca elektronske pošte Gmail (8.7) na Androidu omogočil preklic že poslanega sporočila.
Pri Bloombergu poročajo, da so jim zanesljivi viri izdali skorajšnji prihod cenejšega računalnika Mac.
Igralka v reklami za telefon Huawei Nova 3 je z objavo na Instagramu razkrila hudo zavajanje kupcev s strani kitajskega podjetja.
Ameriški poslovnež in direktor družbe TransformGroup Michael Turpin toži ameriškega operaterja AT&T, češ da so mu zaradi njegove malomarnosti hekerji uspeli ukrasti za 24 milijonov dolarjev kriptovalut. Od AT&T zahteva prav toliko odškodnine in še 200 milijonov kazenske odškodnine zaradi malomarnosti.
Intel naj bi deveto generacijo svojih procesorjev predstavil oktobra.
Spletišče eBay uvaja spremembo, ki bo navdušila amaterske mehanike.
Zaradi prisluškovalnih afer v zadnjih letih je večina programov za hipno sporočanje dobila možnost šifriranja vsebine sporočil. To pa seveda ni všeč organom pregona, ki si na vse kriplje prizadevajo pridobiti dostop.
Avstralski najstnik je v lanskem letu iz svojega domačega naslanjača kar nekajkrat vdrl v Applovo interno omrežje in si tam nabral za 90 GB podatkov.
Pisali smo že o govoricah, da se Google pripravlja na ponovni vstop na kitajsko tržišče, kar pomeni, da bo njihov iskalnik moral imeti vgrajeno cenzuro, tako ali drugačno. Google o tem uradno ni šel nič povedal, stotine njegovih zaposlenih pa se je vseeno oglasilo in spisalo pismo, v katerem opozarjajo, da projekt Dragonfly, kot je znan v podjetju, sproža »nujna moralna in etična vprašanja«.
T. i. influencerstvo, sodobna oblika prostituiranja lastne osebnosti na spletu, ki je v milejših odtenkih že davno prodrlo tudi k nam, bo v Veliki Britaniji v praksi kmalu izenačeno z drugimi oblikami prikritega oglaševanja.
Iskanje nevarnih predmetov in snovi se dandanes večinoma izvaja z ročnim pregledom ali rentgeni, zato se iščejo tudi enostavnejše in cenejše možnosti. Ena izmed njih je Wi-Fi, ki je dandanes prisoten že malodane v vseh javnih prostorih. Raziskovalci z Univerz Rutgers, Purdue in Binghamton so pokazali, kako je to mogoče izvesti tudi v praksi.
Japonska komisija za pošteno trgovino (Fair Trade Commission) preiskuje, ali je Apple morda nepošteno »pritisnil« na Yahoo Japan in dosegel, da je ta opustil pretočno igralno platformo. Prek nje so lahko uporabniki iPhonov igrali igre iz drugih portalov oz. na telefonu poganjali igre v formatu HTML5. In se seveda izognili nakupu le teh v App Storu, zaradi česar bi bil Apple ob običajno 30% provizijo. Yahoo Japan je platformo lani, po le nekaj mesecih, ugasnil, in partnerjem povedal, da so to storili zaradi Applovega pritiska.
Ni še dolgo tega, kar so odgovorni pri Lenovu po nakupu Motorolinega telefonskega oddelka (ki je bil v lasti Googla) optimistično razgrnili svoje načrte o osvojitvi telefonskega Olimpa. Če je podjetje največji proizvajalec računalnikov na svetu, ni razloga, da ne bi z nekaj truda postalo tudi največji proizvajalec telefonov, mar ne? No, kot je med drugimi ugotovil že Microsoft, ob svojem nekajletnem (beri milijardnem) skoku v mobilni svet, temu ni nujno tako.
Ko govorimo o ponudbi vodilnih proizvajalcev pametnih telefonov, je zanje v resnici pomembno le eno – tržni delež. Od tega je odvisno vse, vrednost posameznega podjetja, vodstvo, portfelj izdelkov in vložek v nadaljnji razvoj.
Raziskovalci so na Usenet Security razkrili, da imajo Intelovi procesorji še tri ranljivosti, ki jih lahko uvrstimo v isti razred kot Spectre, ki je v začetku leta povzročil pravi vihar. Spectre (in Meltdown) sta omogočala nepooblaščen dostop do podatkov, ki so na voljo procesorju, nista pa prizadela varnega skladišča podatkov SGX (Secure Guard Extensions). Nova ranljivost, ki se imenuje Foreshadow oziroma L1 Terminal Fault, napada še to.
Pri Telekomu so uporabnikom novejših Samsungovih telefonov omogočili glasovno klicanje (in pošiljanje SMSov) preko lokalne omrežne povezave Wifi.
Pred petimi leti smo pisali, kako je mogoče na internetu poceni kupiti lažne sledilce profilov. V tem času je YouTube iz vplivne spletne strani zrasel v dominantnega velikana, čemur se je prilagodilo tudi povpraševanje, s tem pa tudi ponudba. Ogledi videoposnetkov so danes tržno blago.
Odvetniška pisarna, ki v ZDA zastopa svet Demokratske stranke (DNC - Democratic National Commitee), je ta mesec odprla poseben Twitter račun - le zato, da je lahko prek njega »vročila« tožbo vedno skrivnostni organizaciji Wikileaks.
Na letošnjem sejmu CES je bilo mogoče videti prve prototipe telefonov z vgrajenim Synapticsovim bralnikom prstnih odtisov, ki deluje skozi steklo in zaslon OLED – v praksi so to torej telefoni, ki imajo bralnik prstnih odtisov na sprednji strani in pri tem ne zasedajo nobenega dodatnega prostora.
Vzpostavitev brezžičnega omrežja je izredno preprosta, tudi za nepoznavalca, toda le do takrat, ko je v igri »omreženje« le enega prostora, z eno samo brezžično točko ali usmerjevalnikom. Le tega priklopimo na »internet« (tak ali drugačen »modem«), ki nam ga v stanovanje pripelje ponudnik, se za minutko pomudimo pri nastavitvi dostopnega gesla in to je načeloma vse.