Huaweijev telefon z vgrajenim termometrom – ker koronavirus
Huawei je v pod imenom hčerinske blagovne znamke Honor predstavil telefon Play 4 Pro, ki ima na zadnji strani vgrajen infrardeči termometer.
Huawei je v pod imenom hčerinske blagovne znamke Honor predstavil telefon Play 4 Pro, ki ima na zadnji strani vgrajen infrardeči termometer.
Zamisel ni čisto nova, se pa še ni uveljavila. A vseeno – Nissan bo na omejenem vzorcu v Angliji in Walsu testiral koncept V2G (vehicle-to-grid). Gre za možnost, da ob špicah porabe električne energije v omrežju baterija električnega avtomobila deluje kot vir energije za omrežje. Nekaj podobnega je Nissan v Čilu že preizkušal.
Cisco je objavil popravke za štiri kritične ranljivosti v usmerjevalnikih, ki uporabljajo sistema IOS in IOS XE.
Lenovo se že dolgo časa ukvarja tudi s telefoni, v kratkem pa nameravajo predstaviti igričarski telefon - v seriji Legion.
V Italiji nameravajo z 8. junijem vpeljati mobilno aplikacijo Immuni, ki bo služila s sledenje kontaktom oseb z boleznijo COVID-19. Rešitev je med prvimi iz novega vala aplikacij, ki temeljijo na tehnologij in programskemu vmesniku za sledenje okužbam, ki sta ga družno razvila Apple in Google in ga v obliki posodobitev za operacijske sisteme že ponudila uporabnikom. Apple iOS 13.5 denimo že podpira novo orodje.
Indijski minister Ravi Shankar Prasad je predstavil načrte, po katerih želi Indija postati ena največjih proizvajalk elektronske opreme na svetu.
Čedalje več držav, ne le evropskih, sprejema takšno ali drugačno obliko digitalnega davka, s katerim želijo obdavčiti tuje multinacionalke, ki ponujajo svoje digitalne storitve v državi, a so večinoma obdavčene v tujini (ali zaradi izrabe davčnih oaz nikjer). Ker je večina teh podjetij ameriških, ameriško vlado to močno jezi. Trdijo namreč, da bi se moral problem rešiti z dogovorom v OECD. A to je zaradi različnih interesov – še v EU se države ne morejo poenotiti – praktično nemogoče.
V Tajvanu je avtopilot Tesle Model 3 spregledal tovornjak, ki je sredi prehitevalnega pasu ležal na boku.
Microsoft je prejšnji teden objavil novi mesečni paket nadgradenj in popravkov za Windows 10, a so njegov prenos zaradi več težav zaustavili.
Predsednik vlade Janez Janša je v pogovoru na televiziji med drugim omenil, da se »na ministrstvu za izobraževanje ukvarjajo s predlogom, da bi učencem zagotovili prenosne računalnike«.
V luči novih pravil glede dela od doma se številna podjetja, med njimi tudi VMware, soočajo z novimi načini uvajanja svojih novih zaposlenih. Na svetovni ravni smo priča zamudam z dobavnimi roki; dobava računalniških komponent in novih računalnikov za naše stranke beleži tedenske ali celo mesečne zamude, hkrati pa raste število tistih, ki delajo od doma.
Apple je lani na konferenci WWDC predstavil sistem »Sign in with Apple«, torej možnost, da spletne strani in aplikacije omogočijo prijavo z Applovim računom. Varnostni raziskovalec je za odkritje varnostne luknje v sistemu dobil nagrado 100.000 dolarjev.
Brskalnika Chrome in Edge po novem vsebujeta Microsoftov črkovalnik Windows Spellcheck. Odprtokodni Hunspell se je izkazal kot slabši.
V spletu se je pojavila fotografija, zaradi katere se določeni telefoni z Androidom onesposobijo – gredo v t.i. »soft brick« stanje.
Na Microsoftovi spletni strani MSN.com so na naslovnici izbrane novice iz več virov, razdeljene po področjih, ki so po mnenju upravljavcev strani relevantne za uporabnika. Izbirajo jih zaposleni in pogodbeni sodelavci, večinoma novinarji, a se bo to spremenilo. Microsoft bo namreč konec junija končal sodelovanje z več deset novinarji, ki so izbirali vsebine, in njihovo delo prepustil – umetni inteligenci.
Še zlasti mala in srednja podjetja se pri digitalizaciji pogosto ne vprašajo ali in kako se lahko izboljša tudi logistika. A kaj hitro ugotovijo, da je logistika pomemben element tudi pri digitalni transformaciji in da ni vezana samo in zgolj na odpremo njihovih izdelkov do kupcev, ampak obsega še marsikaj. Še več, tudi digitalizirana logistika, bogata s podatki, predstavlja pomemben element digitalizacije podjetja.
Podjetje Roberta Escobarja, Escobar Inc., trdi, da ima Apple tako slabo urejeno varnost, da so napadalci preko FaceTimea (Applovega sistema za video pogovore) uspeli izvedeti Robertov naslov, zaradi česar je bil večkrat tarča poskusov umora.
Pred nekaj dnevi je Twitter začel označevati tvite, ki potrebujejo preverjanje dejstev, prvi, ki je pod svojo objavo dobil tako opozorilo, pa je bil – ameriški predsednik Donald Trump. Popolnoma logično je bilo, da bo sledilo maščevanje.
Zavajanja o škodljivosti »sevanj« in lažne zaščite proti le tem niso nič novega. Že teta 1994 smo pri Monitorju opravili velik primerjalni test računalniških monitorjev (takih s tehnologijo katodnih cevi) in v okviru članka objavili tudi okvir o merjenju elektromagnetnega sevanja, ki ga oddajajo.
V Veliki Britaniji so se pojavili USB-ključki, ki se oglašujejo kot zaščita pred 5G. Čeprav ni v notranjosti nič drugega kakor 128 MB velik čip in svetleča dioda, se prodajajo za več kot 300 funtov. Varuh pravic potrošnikov Trading Standards je že dejal, da prevaro preiskujejo v sodelovanju s policijo.
Sodnik na vrhovnem sodišču Britanske Kolumbije v Kanadi je včeraj odločil, da je kaznivo dejanje, za katero Meng Wanzhou obtožujejo ZDA, kot tako mogoče prepoznati tudi po kanadskih zakonih, zato se lahko odločanje o morebitni izročitvi v ZDA nadaljuje.
Aplikacijo, ki so jo meščani v kitajskem deset milijonskem mestu Hangzhou uporabljali v času pandemije COVID-19 in ki je služila kot nekakšen zdravstveni potni list, bodo odgovorni razširili v stalni beležnik stanja državljanov.
ARM, katerega procesorska arhitektura danes poganja bolj ali manj 100% vseh mobilnih naprav, je predstavil nova procesorska jedra Cortex. Čez leto ali dve jih bomo srečali tudi v naših mobilnih telefonih.
Ob tvitu, ki ga je Trump napisal o »zagotovem« goljufanju pri glasovanju po pošti, je Twitter pripel značko s povezavo, ki bralca opozarja, da objava potrebuje preverjanje dejstev.
Nov rekord v hitrosti prenosa podatkov prek optičnega vlakna z uporabo enega čipa znaša 44,2 Tb/s, kar je nekoliko več od prejšnjega rekorda pri 43 Tb/s. Novi dosežek je uspel raziskovalec iz Avstralije, ki so uporabili tehniko "mikroglavnika" (micro-comb).
Varnost pri delu na daljavo in zaščita poslovne elektronske pošte v oblaku.
Pobegle baze takšnih in drugačnih osebnih podatkov, kar se dogaja podjetjem, posameznikom in tudi državnim organom širom sveta, niso več nič nenavadnega. A dogodek na Tajskem je vseeno povzročil precej dvignjenih obrvi, saj se je na internetu nezaščitena znašla 8,3 milijarde vnosov velika baza z informacijami o obiskanih spletnih straneh tajskih mobilnih uporabnikov.
Karantena se počasi zaključuje, a kljub temu nadaljujemo serijo člankov o delu od doma. Tokrat si lahko preberete vse o najbolj popularnih programih za videokonference, v drugem delu pa o orodjih za povezavo z računalnikom na daljavo. Pri obeh skupinah programov najdemo kar soliden izbor, a so razlike občutne – tako pri cenah kot pri funkcionalnostih.
Vse bolj zahtevne rešitve in storitve, gnane s podatki, ki zahtevajo obdelavo v realnem času, zmogljivosti podatkovnih centrov vse bolj potiskajo proti izvoru podatkov. Nastaja računalništvo na robu (omrežja).
Pisci zlonamerne programske opreme so iznašli še en trik, kako se izogniti odkritju. Malware z imenom RagnarLocker, ki napada zgolj pomembne tarče in ne običajnih uporabnikov interneta, je v drugo smer izkoristil pristop, ki se uporablja pri analizi in zaščiti pred malwarom. RagnarLocker namreč ustvari lasten navidezni stroj, v katerega se naseli in tako izogne odkritju.