Github uvaja podpisovanje kode
Najpopularnejše spletišče za gostovanje programske kode, Microsoftov Github, bo v kratkem uvedel podporo za digitalno podpisovanje kode.
Najpopularnejše spletišče za gostovanje programske kode, Microsoftov Github, bo v kratkem uvedel podporo za digitalno podpisovanje kode.
Indijska vlada naj bi razmišljala o prepovedi prodaje kitajskih telefonov, cenejših od 12.000 rupijev (približno 150 evrov).
Googlov iskalnik je zaradi programske nadgradnje približno pol ure vračal napako.
Kratek pogled na Samsung Galaxy S22 Ultra - in manjša primerjava z modelom S21 Ultra.
Amazon je naznanil postopno ugašanje storitve za spletno hrambo datotek Amazon Drive.
Politična trenja med Kitajsko in Tajvanom bi lahko med drugim povzročila zamude pri prihajajočih iPhone 14.
Amazon je kupil podjetje iRobot, enega prvih in najbolj znanih proizvajalcev pametnih sesalcev.
Bliža se epski obračun med podjetjem Twitter in Elonom Muskom, ki se bo začel 17. oktobra. Twitter toži Muska, ker je ta najprej objavil prevzemno ponudbo za podjetje, nato pa z izgovorom, da je "spama" in trolov/botov več od uradno razkritih podatkov, od prevzema odstopil. Twitter sedaj do Muska zahteva kopico informacij, s katerimi bi primer prevesil na svojo stran.
Google bo aplikacijo za video klice, trenutno imenovano Google Duo, preimenoval v Google Meet, ob tem pa bo obstoječa aplikacija Google Meet vsaj še nekaj časa na voljo. Logično, mar ne?
Kakovostna programska oprema za delo z dokumenti močno olajša vse z dokumenti povezane postopke in opravila. Če vam pri tem še »bere misli«, toliko bolje.
Starejši bralci se bodo z nostalgijo spomnili predvajalnika MP3-jev in drugih glasbenih formatov WinAmp, ki je na prelomu tisočletja zaznamoval poslušanje glasbe. WinAmp, ki je leta 2013 prvikrat umrl, leta 2018 pa še drugič, je dobil novo izdajo. Na internetu se je znašla različica WinAmp 5.9 RC1 Build 9999.
Britanski parlament je ugasnil svoj uradni račun na socialnem omrežju Tik Tok, po tem, ko je eden izmed poslancev opozoril na »nevarnost prenosa podatkov kitajskim oblastem«.
Vlade Francije, Italije in Španije pritiskajo na Evropsko komisijo, naj uredi zakonodajo, ki bo velikim (Ameriškim) tehnološkim podjetjem naložilo sofinanciranje evropskih omrežij.
Švicarsko podjetje Logitech, najbolj znano po miškah (in še čem), je najavilo partnersko pogodbo s kitajskim velikanom Tencent Games. Rezultat naj bi bil ročna igralna konzola, ki bo omogočala igranje iger v oblaku.
Spletno stran Flightradar24 redno obiskujejo le letalski navdušenci, a danes je bilo drugače. Danes se je zaradi silnega zanimanja začasno celo sesula, letalo SPAR29 pa je postal najbolj spremljan polet vseh časov.
Pri Vivu, telefonski blagovni znamki, ki je od nedavnega uradno prisotna tudi na slovenskem tržišču, so predstavili igralni telefon Vivo iQOO 10 Pro, ki omogoča polnjenje s kar 200 vati.
Čeprav Intel sploh še ni najavil naslednje, 13. generacije svojih procesorjev Core, ki ima delovno ime Raptor Lake, so proizvajalci matičnih plošč že pripravljeni. Največja imena so že pripravila posodobitve BIOS-a oziroma nove plošče, ki podpirajo prihajajoče procesorje. To pomeni, da lahko že danes kupimo nov računalnik s procesorji Alder Lake, pa bomo imeli podprto nadgradnjo na Raptor Lake.
Svetovno pomanjkanje integriranih vezij je države spodbudilo v resnejše investicije na tem področju.
Kakšna je razlika med velepodatki in poslovno analitiko? Kako se oboje združuje v podatkovno analitiko? Velepodatki se nanašajo na obsežne množice informacij, ki običajno obstajajo v organizacijah. Po drugi strani pa jih poslovna analitika uporablja za razumevanje in predvidevanje poslovnih dogodkov ter nato sprejemanje pravilnih poslovnih odločitev.
Podjetje RCM, d. o. o., je ob pomoči družbe Konica Minolta zgledno opravilo svojo digitalno preobrazbo. Prej lokalni špediter je v nekaj letih postal ponudnik celovitih logističnih storitev, tudi v mednarodnem prometu, doma pa deluje na kar devetih lokacijah.
Z žrebom, ki smo ga v prostorih Mladine d.d. Ljubljana, založnika revije Monitor, opravili v ponedeljek, 1. avgusta, smo izžrebali dobitnika tablice Nokia T20.
Huawei se kljub pritiskom ne vda in še naprej razvija tudi telefone – jeseni naj bi po daljšem premoru spet predstavil novi model serije Mate.
Gre za način, v katerem zaklenemo dostop do osebnih in drugih občutljivih podatkov, preden telefon predamo servisu.
Instagram je požel kar nekaj kritik zaradi prenove, s katero se je močno približal uporabniški izkušnji TikToka. Toliko, da so si sedaj premislili in bodo prenovo opustili.
Asus je predstavil nov telefon najvišjega razreda, enega redkih, ki prinaša tudi razmeroma kompaktno ohišje in relativno majhen zaslon.
Evropska komisija je potrdila, da so neznani napadalci lani resnično poizkušali vdreti v pametne telefone nekaterih komisarjev in drugih visokih uslužbencev, kar se je neuradno izvedelo že aprila letos. Komisar za pravosodje Didier Reynders je v pisnem odgovoru Evropskemu parlamentu potrdil, da ga je o napadu obvestil Apple. Šlo naj bi za programsko opremo Pegasus izraelskega podjetja NSO Group.
Odlično orodje za pripravo namestitvenih ključev USB, Rufus, v novi različici prinaša kar nekaj dobrodošlih izboljšav, sploh pri namestitvi Windows 11.
Google že nekaj časa pripravlja povsem prenovljeni spletni vmesnik za elektronsko pošto Gmail, ki bo počasi na voljo tudi domačim uporabnikom.
Zdaj živimo v času, ko se napredne grožnje lahko hitro in inteligentno infiltrirajo v organizacije in po želji povzročijo največje uničenje. Če ste spremljali novice o kibernetski varnosti, boste vedeli, da smo leta 2021 in na začetku 2022 spremljali škodljive kibernetske napade na dobavne verige, napredne napade izsiljevalske programske opreme in močne napade nacionalnih držav. Ob takih dogodkih, ki se dogajajo v svetu kibernetske varnosti, sta odkrivanje groženj in odzivanje nanje »kritična za poslovanje«.
Evropska operaterja satelitov Eutelsat in OneWeb načrtujeta združitev, s čimer bi lahko novonastalo podjetje resneje konkuriralo ameriškemu Starlinku (SpaceX).