Google, Facebook in drugi začasno ustavili sodelovanje s policijo Hong Konga
Kar nekaj večjih računalniških podjetji je vsaj začasno prenehalo policiji v Hong Kongu posredovati podatke uporabnikov.
Kar nekaj večjih računalniških podjetji je vsaj začasno prenehalo policiji v Hong Kongu posredovati podatke uporabnikov.
Po poročanju STA je odbor DZ za delo z manjšimi popravki potrdil predlog zakona o interventnih ukrepih za pripravo na drugi val koronavirusa, ta daje tudi podlago za uvedbo aplikacije za sledenje stikom z okuženimi.
Ameriški protesti, ki so odziv na policijsko nasilje in rasizem, se razširjajo tudi v računalniške igre.
Britanska vlada naj bi še letos začela z umikom Huaweijeve mrežne opreme iz telekomunikacijske infrastrukture.
Poročali smo že, da je Google napovedal nakup podjetja Fitbit, ki je eden pomembnejših proizvajalcev pametnih zapestnic. Glede na to, da Googlu nikakor ne uspe resno zagnati svojega »urnega« operacijskega sistema Wear OS, se je zdel nakup, ki je vreden 2,1 milijarde dolarjev smiseln. Google bi pridobil uveljavljenega proizvajalca ustrezne strojne opreme. Kaj pa če gre pri nakupu v resnici za kaj drugega? Tako meni tudi evropski regulator.
Raziskovalci podjetja Malwarebytes so odkrili nov izsiljevalski virus, ki je specifično prilagojen za okužbo Applovih računalnikov Mac. To je prvi tak virus v zadnjih štirih letih in hkrati šele četrti, ki je namenjen okužbi Macov.
Facebookov Podpredsednik za partnerske povezave Konstantinos Papamiltiadis je v svojem blogu zapisal, da so odkrili napako, ki je partnerskim aplikacijam nenamerno dopuščala dostop do uporabnikovih podatkov.
Novica je sicer iz sredine junija, pa vendar – Reuters poroča, da se predstavniki ZDA z brazilskimi oblastmi in lokalnimi telekomunikacijskimi operaterji pogovarjajo o tem, da bi sofinancirali opremo 5G, ki bi jo kupili od proizvajalcev Ericsson in Nokia. Na ta način naj bi zaobšli kitajski Huawei, ki je v tej državi že dvajset let zelo močno prisoten.
Indija in Kitajska sta se v juniju spopadli na spornem delu himalajske meje med državama, takoj po tem pa je Indija ugotovila, da tudi kitajske telefonske aplikacije pomenijo varnostno grožnjo.
Za številna podjetja se je obdobje »normalnega« poslovanja končalo skoraj hipno, čez noč. Digitalizacija poslovanja je postala imperativ, a jo je brez pravih temeljev težko, če ne kar nemogoče, uvesti. Kje torej začeti?
Podjetja vseh velikosti lahko poslujejo učinkoviteje z uporabo podatkov, ki jih premorejo oziroma pridobijo.
Podjetje mBills naj bi že ta teden uporabnikom poslalo novo brezplačno debetno kartico Mastercard. Žal je ne bo mogoče povezati s storitvijo Garmin Pay.
Microsoft je v spletno trgovino Windows Store dodal nov brezplačni program za ponastavitev oziroma obnovitev izbrisanih datotek.
Univerza v San Franciscu (UCSF) je bila v začetku meseca tarča hekerskega napada, v katerem so napadalci pridobili podatke z informacijskega sistema medicinske fakultete in jih na računalniki fakultete zašifrirali. Od univerze so nato zahtevali plačilo odkupnine v višini treh milijonov dolarjev, v zameno pa bi jim posredovali orodje za dešifriranje podatkov. V nasprotnem primeru so grozili z javno objavo določenih zbranih podatkov, denimo podatkov o študentih.
Počitnice so tu, z njimi pa tudi poletna številka Monitorja! Tokrat smo se lotili cenejših telefonov – modelov, ki gredo v prosti prodaji do 300 evrov. Izbor je po eni strani izredno širok, po drugi pa se hitro omeji na nekaj solidnih in priporočljivih modelov. Slabih telefonov sicer res ni več, tudi za to ceno ne, a so razlike vseeno zelo opazne.
Olympus, eno najbolj prepoznavnih fotografskih podjetij, se umika s tega področja.
Da jim ne bi bilo potrebno sankcionirati ameriškega predsednika Trumpa so pri Facebooku že leta 2015 začeli prilagajati lastna pravila, piše Washington Post.
Microsoft je v petek oznanil, da namerava zapreti svoje fizične trgovine, teh je 83.
Podjetje OneWeb, ki namerava postaviti satelitski internet s sateliti v nizki orbiti, podobno kot to počne SpaceX s Starlinkom, je šlo marca letos v postopek prisilnega prenehanja, ki je še najbolj podoben naši prisilni poravnavi. Velika Britanija kot država bo podjetje vložila do 500 milijonov funtov in tako pridobila okrog 20 odstotkov podjetja.
Uporabniki storitve mBills so dobili obvestilo, da bo danes, 26.6.2020, kartica mBills Mastercard prenehala delovati – prenehale pa bodo delovati tudi določene storitve, vezane nanjo, denimo Garmin Pay.
Nemško sodišče je potrdilo odločitev nemških regulatorjev, da je Facebook izkoriščal svoj položaj s kombiniranjem podatkov, pobranih iz različnih aplikacij in spletnih strani.
Podjetje Oculus bo prenehalo s prodajo in podporo vstopnih očal za virtualno resničnost, model Go.
Ni sicer prvi, je prvikrat na prvem mestu. Na najnovejši lestvici najhitrejših superračunalnikov na svetu Top500 je namreč na čelu novinec, ki je zgrajen na arhitekturi ARM. Japonski sistem Fugaku sestavljajo procesorji A64FX, ki imajo 48 jeder na osnovi ARM. Skupno so na seznamu le štirje superračunalniki z ARM, velika večina pa uporablja x86, od tega v glavnem Intel, nekaj pa AMD.
Vlada bo na naslednji seji predvidoma sprejela nekaj ukrepov za zamejitev ponovnega širjenja novega koronavirusa. Notranji minister Aleš Hojs je v televizijski oddaji ponovno izpostavil možnost poskusa uvedbe aplikacije za sledenje.
V torek je Kitajska izstrelila zadnji satelit, ki jim je še manjkal za dokončanje konstelacije Beidou. S tem je gradnja globalnega navigacijskega sistema zaključena, Kitajska pa se ne bo več zanašala na ameriški GPS (od katerega, roko na srce, že sedaj ni bila kaj dosti odvisna). Prva inkarnacija sistema Beidou je sicer zaživela že leta 2000, a je bila omejena na širše področje Kitajske in danes ne deluje več. Beidou-2 je bil njegov naslednik, Beidou-3 pa je omogočil globalno pokritost.
Microsoft bo zaprl spletišče Mixer, namenjeno pretočnemu predvajanju igranja iger, vse skupaj bodo predali oziroma preusmerili na Facebook Gaming.
Applova konferenca WWDC vsako leto postreže z novostmi, tokrat zaradi koronavirusa poteka preko spleta. Na predstavitvi je bila največja novost nedvomno potrditev, da nameravajo preiti na lastne procesorje z arhitekturo ARM.
Ena izmed protestnic je konec maja v Filadelfiji zažgala policijski avtomobil. Pri tem je bila posneta, a ker je nosila masko, je ni bilo možno prepoznati. Toda v krasnem novem svetu to ni ovira, saj največkrat kar sami po internetu raztrosimo dovolj informacij, da nas je možno poiskati. To je tudi zgodba omenjene protestnice.
Microsoft je ta teden kupil izraelsko zagonsko podjetje CyberX, to je specializirano za preprečevanje varnostnih vdorov pri pametnih napravah in velikih industrijskih omrežjih.
Analitik Ming-Chi Kuo je potrdil pisanje agencije Bloomberg, da naj bi Apple v kratkem splavil računalnike s procesorji ARM.