Prihaja telefon z bralnikom prstnih odtisov pod zaslonom
Podjetje Synaptics je predstavilo bralnik prstnih odtisov, ki ga bo pod zaslonom prihajajoče zastavonoše v kratkem posvojil eden izmed večjih proizvajalcev pametnih telefonov.
Podjetje Synaptics je predstavilo bralnik prstnih odtisov, ki ga bo pod zaslonom prihajajoče zastavonoše v kratkem posvojil eden izmed večjih proizvajalcev pametnih telefonov.
Apple je potrdil govorice, da v kratkem prevzema podjetje s programskimi rešitvami za prepoznavanje glasbe Shazam.
Časnik Delo poroča, da imajo te dni domači inšpektorji posebno nalogo. Oglobiti morajo lastnike spletnih mest z registrirano dejavnostjo v Sloveniji in spletiščem, ki ni v slovenščini.
Strokovnjak za računalniško varnost Michael Myng je v HP-jevih prenosnikih odkril skrit program, ki ob aktivaciji beleži sleherni pritisk tipke in vohuni za uporabnikom.
Ameriška borza CBOE iz Chicaga je pričela s trgovanjem bitcoina v obliki terminskih pogodb.
Na voljo je sveža različica spletnega brskalnika Chrome, ki se med drugim ponaša z izolacijo posameznih spletnih strani za varnejše brskanje.
Amazon ne pozna premora, ko se tiče promocije svojih digitalnih pomočnikov in pomočnic ter zadaj stoječe umetne inteligence. Na nedavni razvojni konferenci so predstavili platformo Alexa for Business, s katero želijo koncept digitalnih pomočnikov prenesti v poslovno okolje.
Več prenosa, več svobode
Omrežje Etehreum je eno pomembnejši v novi revoluciji povezani s tehnologijo veriženja blokov (blockchain) in kriptovalutami. Uporablja ga vse več storitev, med njimi tudi nekaj iger.
Medtem, ko je Apple s telefonom iPhone X, pa tudi modeloma iPhone 8 in 8 Plus zopet požel velik interes kupcev, se razvojni oddelek že intenzivno ukvarja z modelsko paleto za leto 2018. Po najnovejših zapisih analitika Ming-Chi Kuo, ki je v zadnjih letih vselej pravilno napovedoval prihajajoče modele, Apple za naslednje leto načrtuje tri novosti.
Uporabniki orodja za oddaljen nadzor nad računalnikom TeamViewer naj ga brž posodobijo na najnovejšo različico, saj so ta teden odkrili resno ranljivost, ki napadalcem omogoča prevzem nadzor nad računalniki. TeamViewer je luknjo v sveži različici 13.0.5640 že zakrpal. Ranljive so različice za Windows, Linux in macOS.
Tehnologija veriženja podatkovnih blokov (blockchain) se pojavlja v čedalje širšem naboru modernih aplikacij, včasih tudi na področjih, kjer to ne bi pričakovali. Eden zanimivejših primerov rabe je zagotavljanje porazdeljene strežbe informacij in zagotovitev verodostojnosti, istovetnosti podatkov v spletni enciklopediji Everipedia.
Videti je, da je IBM vendarle našel pot, kako svoje zmogljive procesorje POWER uporabiti za ta hip najbolj atraktivne naloge. V novi preobrazbi in z novo, zelo zmogljivo podporno elektroniko jih predstavljajo kot najbolj napredne strežnike za procesiranje nalog strojnega učenja in umetne inteligence.
Podjetje Qualcomm je uradno predstavilo novi najzmogljivejši procesor Snapdragon 845, ki bo v prihodnjih mesecih po vsej verjetnosti našel pot v najzmogljivejše telefone, tablice, po novem pa tudi prenosne računalnike. Viri med drugim navajajo, da bo Samsung po vsej verjetnosti na začetku prodaje novega modela Galaxy S9 novinca Snapdragon 845 imel nekaj časa v ekskluzivni ponudbi.
Administracija slovenske države počasi a zanesljivo koraka v čase digitalizacije upravnih postopkov. Nedavno so uradno predstavili ambiciozen petletni projekt informatizacije vseh postopkov na področju urejanja prostora, graditve objektov in upravljanja nepremičnin. Projekt »Program projektov eProstor« naj bi končali do konca leta 2021, od tedaj dalje pa naj bi omenjeni uradni postopki potekali samo še po elektronski poti.
Strežniki podjetja NiceHash, ki je ponujalo platformo in programsko opremo za rudarjenje kriptovalut, so bili po trditvah podjetja tarče napada, v katerem je po neuradnih podatkih izpuhtelo za več deset milijonov evrov bitcoinov. Po večurnem izpadu delovanja spletnih strani so predstavniki NiceHasha na družabnih omrežjih potrdili, da se je zgodil varnostni incident, v katerem so izgubili vsebino denarnice.
Vrednost bitcoina še vedno dirja kvišku, zato so čedalje pogostejša vprašanja, kje je zgornja meja. Medtem pa se vsi oziramo proti 10. decembru in 18. decembru, ko se bo začelo trgovati tudi s terminskimi pogodbami za bitcoin. V nedeljo se bo začelo trgovati s terminskimi pogodbami na borzi CBOE v Chicagu, 18. decembra pa še na borzi CME. Ob tej najavi je cena bitcoina hitro zrasla. To je razumljivo, saj začetek trgovanja s terminskimi pogodbami na resnih borzah pomeni, da je bitcoin prepoznan kot zaresna dobrina. Toda to še zdaleč ne pomeni, da bo 11. in 19. decembra bitcoin zagotovo vreden več, kot je danes.
Mesec dni je od takrat, ko je v prodaj prišel Applov iPhone X, katerega »udarna novost« so, če smo sledili uradni predstavitev telefona, animirani smeškoti, t.i. »animojiji«. Mesec dni je bilo dovolj, da so prodorni Kitajci to »revolucionarno« zmogljivost uspeli skopirati in, po njihovih besedah, nadgraditi.
Microsoft je skupaj s partnerji na letošnjem sejmu Computex najavil (vnovičen) prihod operacijskega sistema Windows 10 na platformo ARM. Tokrat drugače, kot v preteklosti, ko so za to platformo razvili svojo vejo operacijskega sistema, ki pa je zaradi pomanjkanja združljiv aplikacij hitro ugasnila. Tokratni poizkus uporablja emulacijo procesorjev x86/x64 na platformi Qualcomm Snapdragon (ARM), kar pomeni, da na takih Windowsih delujejo vsi programi kot za platformo x86/x64.
Kljub temu, da Apple s svojimi izdelki stremi v višji cenovni razred, se očitno dobro zavedajo, da tržni delež in volumen prodaje lahko dosežejo tudi s cenejšimi izdelki za širše množice. Po tem, ko so v letošnji sezoni zelo uspešno prodajali družino cenejših tablic iPad Air, pri katerih s cena prične pri 329 dolarjih, po poročilih iz več virov za drugo leto pripravljajo še cenejši model.
Ko je Apple z novim iPhone X kot prvi presegel magično mejo 1000 evrov, pardon, 1200 evrov, smo napovedali, da je le vprašanje časa, ko se bodo priložnosti pridružili tudi konkurenti.
Microsoft je uradno predstavil novo oblačno storitev, ki omogoča podjetjem upravljanje internetnih stvari IoT in obdelavo z njimi zbranih podatkov na preprost način, praktično brez kodiranja. Microsoft IoT Central dopolnjuje dosedanji nabor orodij za IoT, v prvi vrsti Azure IoT Suite, namenjen pa je podjetjem, ki želijo opraviti modernizacijo z napravami IoT, brez da bi pri tem potrebovala specifična znanja s področja IoT in specialiste s področja programiranja. Z orodjem je mogoče dobesedno v nekaj minutah povezati naprave IoT, kot so tipala in krmilne enote in prek njih spremljati podatke, ki nas zanimajo v posameznem poslovnem primeru.
Raziskave in napovedi kažejo, da se nam v prihodnosti obeta skokovit porast uporabe tako imenovanih internetnih stvari, naprav IoT (Internet of things). Za tako okolje pa je treba poskrbeti za primernejšo komunikacijsko infrastrukturo, zlati pri napravah IoT v javni rabi.
Podjetji Petrol in Mbills sta na novinarski konferenci javno predstavila novo storitev za mobilno plačevanje v Sloveniji, združljivo s trendi, ki jih narekuje EU direktiva PSD2 (Payment Services Directive). Gre za novo, neodvisno odprto platformo za mobilno plačevanje, ki podpira brezpapirno in brezgotovinsko plačevanje in je odprta za uporabnike, podjetja, trgovce in tudi banke.
Inženirji podjetja Vodafone so pred natanko 25 leti na mobilni telefon poslali prvo kratko sporočilo SMS. Zmožnost pošiljanja kratkih sporočil dolžine 128, kasneje pa 160 bytov so sicer v okviru standarda GSM sprejeli že v zgodnjih osemdesetih letih prejšnjega stoletja, vendar tehnološki razvoj mobilnih komunikacij ni omogočal praktične rabe do konca leta 1992.
Varnostna luknja v macOS, ki je vsakomur s fizičnim dostopom omogočala prijavo z administratorskim (root) računom in praznim geslom, se je vrnila. Apple jo je tako površno zakrpal, da se s posodobitvijo macOS na novo verzijo 10.13.1 luknja spet odpre.
Kot poroča ruski RT, je ruski Varnostni Svet od vladi naročil razvoj neodvisne internetne infrastrukture za države BRICS (Brazilija, Rusija, Indija, Kitajska in Južna Afrika), ki bi omogočila delovanje tudi v primeru globalnih internetnih infrastrukturnih težav.
Ključni evropski avtomobilski proizvajalci BMW, Daimler, Volkswagen in Ford, so, kot je bilo že napovedano, ustanovili skupno podjetje Ionity, ki bo skrbelo za izgradnjo evropskega omrežja hitrih električnih polnilnic za električne avtomobile.
Hofer bo 7.12. svojo mobilno blagovno znamko HoT nadgradil z rešitvijo, ki bo lahko marsikomu nadomestila fiksni internetni priključek.
Microsoft je napovedal nov način s katerim naj bi v prihodnosti (morda) upravljali računalnike – s t.i. »seti« (sets).