Samsung naj bi počasi ukinil serijo Note
V spletu so se pojavile govorice, po katerih naj bi Samsung postopoma ukinil serijo poslovnih telefonov Galaxy Note.
V spletu so se pojavile govorice, po katerih naj bi Samsung postopoma ukinil serijo poslovnih telefonov Galaxy Note.
Google je ponovno izdal (anonimizirana) poročila o tem, kje se gibljejo uporabniki telefonov z operacijskim sistemom Android. Primerjava s prvim poročilom, ki je bilo izdano aprila in sedanjim, lepo pokaže razlike v obeh »lockdownih«.
Novi Chrome, različica 87, vključuje nadgrajeni »PDFium«, pregledovalnik datotek PDF, vendar privzeto ni vklopljen.
Amazonov »oblak« oz. Amazon Web Services (AWS) je včeraj v ZDA delno odpovedal. Rezultat – nedelujoča množica spletnih servisov in aplikacij. Med njimi so bili tudi robotski sesalci Roomba in Amazonovi lastni pametni zvonci Ring.
Kako je s prijavo škode, pomočjo asistence in z morebitnem urejanjem zavarovanj? V Zavarovalnici Triglav svojim strankam omogočajo, da večino storitev opravite na daljavo.
Evropski komisar za notranji trg Thierry Breton in komisarka za konkurenco Margrethe Vestager sta predstavila novi predlog uredbe Data Governance Act, s katerim želi Komisija olajšati izmenjavo osebnih podatkov s tujino, če gre za raziskovalne ali poslovne namene, in se spoštujejo določbe GDPR.
Zgodba o investiciji v "napačno" podjetje za satelite v Veliki Britaniji je dobila epilog. OneWeb, ki je gradil satelitski internet, podobno kot SpaceX, in ne satelitske navigacije v slogu GPS-a, je resnično oživel od mrtvih, potem ko je dobil izdatno finančno injekcijo države.
Google je sporočil, da bo podaljšal prvotno določeni rok, po katerem brskalnik Chrome na operacijskem sistemu Windows 7 ne bo več podprt.
Ustanovitelj in vodja podjetja Tesla in SpaceX je po poročanju in izračunih podjetja Bloomberg tretji drugi najbogatejši posameznik na svetu. »Vreden« naj bi bil kar 121 milijard 128 milijard ameriških dolarjev.
V novi številki Monitorja smo preizkusili enega najzanimivejših avtomobilov tega trenutka – Volkswagnov novi ID.3, avtomobil, za katerega imajo pri VW visoka pričakovanja. Gre za njihov prvi model, v celoti zasnovan okoli električnega pogonskega sklopa. To pomeni, da ponuja res prostorno kabino in solidno velikost prtljažnika z zunanjimi merami, primerljivimi tistim v Golfu. Ob tem ponudi od 200 do 300 kilometrov realnega dometa, kar je za naše razmere več kot sprejemljivo.
Lennert Wouters, študent računalniške varnosti in industrijskega šifriranja na KU Leuven, je odkril ranljivost, ki omogoča krajo novih vozila Tesla X v nekaj minutah. Wouters že dlje časa preiskuje varnost tesel, saj je tudi v letih 2018 in 2019 odkril dvoje ranljivosti. Najnovejša izkorišča ranljivost v strojni programski opremi (firmwaru) na ključih za odklep vozila.
Microsoft si močno prizadeva, da bi uporabnike programa Zoom, pa tudi drugih videokonferenčnih rešitev, primamil za prestop v okolje Microsoft Teams. V ta namen so oznanili, da bodo odslej videokonference Teams brezplačne za vse video klice, ki trajajo manj kot 24 ur. Uporabniki lahko tako ustvarijo virtualne sestanek s tja do 300 udeleženci, ciljajo pa še posebej na potrošnike, torej na povezave med družinami in prijatelji.
LG je patentiral prenosni računalnik, kjer bi zaslon izvlekli iz ohišja – podobno, kot to že ponujajo pri televizorjih.
YouTube kaže oglase na posnetkih ustvarjalcev, ki so člani partnerske sheme, pri tem pa z njimi deli prihodke. Po novem pa naj bi oglase kazali tudi v posnetkih ustvarjalcev, ki niso člani omenjene sheme.
GeForce Now je storitev za oblačno igranje iger, namenjena tistim, ki nimajo ravno najzmogljivejšega računalnika, po novem je na voljo tudi za naprave iOS, v začetku 2021 pa bo prišla še v brskalnik Chrome.
Čeprav o nevarnosti lahkih gesel strokovnjaki opozarjajo na vseh korakih, se stanje ne izboljšuje. Leta 2015 sta bili najpogostejši gesli 123456 in password. Pet let pozneje so najpogostejša gesla 123456, 123456789, picture1, password, in 12345678. To so v svoji raziskavi ugotovili v podjetju NordPass, ki je eden izmed ponudnikov upravljalnikov gesel. Podobne storitve nudijo še LastPass, KeePass, Keeper in številni drugi.
Leto 2020 je prineslo preskok v digitalizacijo v obsegu, ki je do tega trenutka brez primere; tudi za prihodnost je DIGITALNO izjemnega strateškega pomena. Za poslovanje v novi, digitalni resničnosti pa so tako v proizvodnji kot dobavnih verigah ključni atributi pametno, agilno in lokalno, so poudarili domači in tuji strokovnjaki na konferenci Dan najboljše prakse, ki je potekala 1. oktobra 2020. Tradicionalni dogodek je pod naslovom Preskoči digitalno tokrat v celoti potekal v spletnem okolju.
Google ima dolgo in zmedeno zgodovino s programi za trenutno sporočanje – po novem ukinjajo še Hangouts, uporabniki pa so že začeli dobivati sporočila, da bodo v kratkem onemogočeni glasovni klici.
Apple se je poravnal v tožbi lastnikov starejših iphonov, ki so podjetje tožili zaradi leta 2017 razkritega načrtnega upočasnjevanja starih naprav. Po prvi poravnavi marca letos, ki je bila težka 500 milijonov dolarjev, so se v drugi tožbi poravnali še za 113 milijonov dolarjev.
Apple bo s prvim januarjem razpolovil delež, ki ga pobere pri nakupih v App Store.
Google naj bi še danes predstavil prenovljeno aplikacijo Google Pay, ob tem pa tudi plačilno storitev z lastno plačilno kartico.
Gartner je v okviru konference IT Symposium predstavil svoje napovedi okoli ključnih strateških tehnoloških trendov, na katere morajo biti pozorna podjetja v letu 2021, seveda pa tudi v letih za tem. Nekateri od teh trendov se bodo marsikomu na prvi pogled zdeli preveč futuristični, toda pri Gartnerju menijo, da bodo z njimi podjetja srečala prej, kot si morda predstavljajo.
Podjetja v Evropi so morala v letu 2020 nekoliko zmanjšati proračune za IT, predvsem pa je epidemija povzročila množično preusmeritev sredstev v zagotavljanje nemotenega poslovanja za delo zaposlenih od doma.
Amazon je predstavil novo orodje DataBrew v okviru storitev AWS Glue, ki je namenjeno specifično področju priprave in čiščenja podatkov za zagotovitev kvalitetne nadaljnje analize v drugih oblačnih storitvah. Naprave IoT, večpredstavne vsebine in številne spletne storitve so danes vir čedalje večjega števila najrazličnejših podatkov, ki pa lahko s primerno interpretacijo postrežejo s povsem novimi in potencialno koristnimi spoznanji. Toda podatke je pred uporabo treba ustrezno pripraviti, normalizirati, prečistiti in prilagoditi ciljni storitvi, kar je zamudno oziroma potrebuje specializirana znanja.
Ohranjanje večdesetletnega partnerstva je v teh časih dejansko prava umetnost. Samo poglejmo podatke. Lani je statistični urad zabeležil le še 6.672 porok. Daleč največ porok smo v Sloveniji našteli v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja – vsako leto okoli 15.000. Vse pogostejše pa so ločitve. Lani smo jih zabeležili že 2.476, kar je 5,5 % več kot leto prej. V letu 2020, ko so zaradi epidemije Covid19 na preizkušnji prav vsi temelji partnerstva, lahko pričakujemo še veliko slabše številke. Zato smo si postavili vprašanje – kakšen je torej recept za uspešno, večdesetletno partnerstvo?
Podjetja, ki želijo biti odporna na spremembe na trgu, pa tudi na nepredvidene dogodke, morajo objeti in posvojiti koncept sestavljivega poslovanja. S tem so pri Gartnerju v poslovni svet informatike uvedli nov izraz (composable business), ki morda najbolje odraža trenutno stanje in izzive, s katerimi se danes soočajo podjetja. Koncept, ki ponavljaja in še nadgrajuje dosedanje strategije in ob tem nudi tako odpornost, kot tudi agilnost.
Posamezniki in podjetja so se v letu 2020 na epidemijo odzvala večinoma tako, da so še bolj pospešili uporabo storitev v oblaku. Raziskava družbe IDC je pokazala, da je skupno gledano nabor storitev v oblaku (IaaS, PaaS, SaaS) na letnem nivoju zrasel za 26% in dosegel vrednost 233,4 milijard dolarjev.
Microsoft se pospešeno pripravlja na predstavitev nove oblačne storitve Cloud PC, ki kot samo ime pove, ponuja uporabnikom namizje z okoljem Windows v oblaku. Kot bi lahko pričakovali, bodo lahko uporabniki v takem okolju uporabljali vse programe, ki so na voljo za okolje Windows, a brez obremenitve, da bi za to potrebovali ustrezno strojno opremo na svoji lokaciji.
Podjetje NetApp, dolgo vrsto let znano po svoji tehnologiji pomnilniških sistemov uvaja povsem novo kategorijo izdelkov, ki je še posebej primerna za sodobne aplikacije, ki slonijo na mikroservisih, kontejnerjih in konceptu uporabe v oblaku brez vezave na specifično strežniško infrastrukturo.
Preglednice morda niso najbolj vroča tehnologija ta hip, saj jih poznamo že desetletja, a še vedno veljajo za enega od temeljev v marsikaterem podjetje in poslovnem procesu. Pri Microsoftu pa menijo, da na tem področju še niso izčrpali možnosti za inovacije. Preglednica Excel tako v prihodnjih mesecih dobiva povsem nove možnosti za integracijo z zunanjimi podatkovnimi viri, možnost povezave s svežimi podatki v živo in možnost uporabe novih, prilagodljivih strukturiranih podatkovnih tipov.