Vse več časa preživimo v aplikacijah
Po podatkih analitskega podjetja App Annie se je uporaba aplikacij po svetu v zadnjih treh mesecih dvignila za 25% glede na isto obdobje lani.
Po podatkih analitskega podjetja App Annie se je uporaba aplikacij po svetu v zadnjih treh mesecih dvignila za 25% glede na isto obdobje lani.
AMD je napovedal prihod novih procesorjev Ryzen 5000, po njihovih trditvah naj bi šlo za najboljše igričarske procesorje doslej.
AMD naj bi bil v zadnjih stadijih pogovorov za nakup ameriškega razvijalca procesorjev Xilinx.
Družba IBM je najavila veliko spremembo, saj se bo v letu 2021 razdelila v dve samostojni družbi. Odločitev so sprejeli, ker se želijo v okviru sedanje družbe IBM osredotočiti na poslovne priložnosti z višjo dobičkonosnostjo, kamor sodijo oblačne storitve in področje umetne inteligence. Obenem pa verjamejo, da lahko vse ostale storitve, ki bodo združene v novo družbo brez dokončnega imena (začasno jo kličejo NewCo), še naprej uspešno konkurirajo na tržiščih, kjer so prisotni.
Varnostni bloger Brian Krebs na blogu KrebsOnSecurity.com piše o vse večjih težavah, ki jih imajo hekerske tolpe pri iskanju potencialnih sodelavcev - vse pogosteje se zato obračajo na zunanje izvajalce.
OnePlus je pri nas priljubljen zlasti med zahtevnejšimi uporabniki, saj so to telefoni z dobrim razmerjem med zmogljivostjo in ceno. V kratkem bodo predstavili nov model 8T.
Po pisanju tajvanske spletne strani DigiTimes naj bi ameriški proizvajalec procesorjev Qualcomm pripravljal lastne telefone.
Ameriški astronavti so pred desetletji med pristanki na Luno posneli tudi veliko video posnetkov, ki se jih da s pomočjo umetne inteligence presenetljivo dobro izboljšati.
Letošnji Evropski teden kode (EU Code Week) se začne v soboto, 10. oktobra, seveda pa bo potekal preko spleta.
Večkrat smo že ugotavljali, da samo zato ker je to možno, ni nikakor pametno, da čisto vse naprave povezujemo v internet. Primer je moški deviški pas Cellmate Chastity Cage, ki ga izdeluje kitajsko podjetje Qiui in se prodaja tudi v Evropi. Krmili se ga s pametno napravo, ki je z njim povezana prek Bluetootha. Napravo reklamirajo kot prvi deviškni pas, ki ga lahko krmilimo z aplikacijo. Zakaj bi to sploh želeli, prepuščamo v presojo bralcem. In seveda ima varnostne ranljivosti.
Apple svoje telefone tradicionalno napove septembra, letos pa se je zaradi koronavirusa predstavitev zamaknila.
Telekom Slovenije je včeraj, torej v torek, 6.10, doživel večji izpad storitev tako na fiksnem kot mobilnem omrežju.
Dellove monitorje serije UltraSharp smo pri Monitorju že večkrat pohvalili, v naslednjih mesecih pa bo prišlo nekaj novih modelov.
Po dobrem letu preiskav je delovna skupina ameriškega kongresa ("house") štiri največja tehnološka podjetja obtožila izkoriščanja monopolnega položaja. Ključno je omeniti, da imajo v tem domu kongresa večino demokrati, zato ne gre za usklajeno dvostrankarsko ugotovitev.
Medtem ko so hekerski zlomi (jailbreak) iPhonov že stalnica, ki je v zadnjih letih resda nekoliko opešala, pa je hekerjem to pot uspel še večji podvig. Iz več zanesljivih virov se širijo informacije, da so s kombinacijo dveh ranljivosti zlomili zaščito Applovega čipa T2, ki (med drugim) predstavlja ključno varno enklavo v modernih namiznih Applovih napravah (z OS X).
Kamere na telefonih s sistemom Android Go bodo dobile nove programske možnosti v obliki nočnega načina fotografiranja in posnetkov HDR.
Google je predstavil prevetritev poslovne storitve G Suite, ta se po novem imenuje Google Workspace.
Spletišče za množično financiranje je po enajstih letih na voljo tudi slovenskim ustvarjalcem.
V Veliki Britaniji so "zaradi Excela« v zadnjem tednu septembra spregledali kar 16.000 okužb s koronavirusom.
Telekom Slovenije je že poleti predstavil prvo komercialno omrežje 5G pri nas, vendar do sedaj ni bilo delujoče, saj telefoni zanj niso bili ustrezno prilagojeni. Sedaj je ta težava odpravljena, pri Telekomu pa so predstavili tudi prvi paket 5G za končne uporabnike.
Standardne programske rešitve navadno podpirajo le določene vmesnike za povezovanje oziroma integracijo z drugimi sistemi. Težava nastane, ko ima podjetje več standardnih rešitev, vsako z drugačnimi vmesniki in orodji za implementacijo. Obvladovanje integracij v takšnem sistemu hitro postane neobvladljivo.
Apple toži kanadskega partnerja, ki je preprodalo Applove naprave, namenjene na odpad.
Hitrejša vzpostavitev robne infrastrukture
Pri časniku The Wall Street Journal so pridobili interni dokument, ki opisuje priprave Facebooka na morebitno prisilno razdelitev podjetja.
Googlova naročniška storitev za aplikacije in igre na napravah Android je po novem na voljo tudi v Sloveniji.
Iz družbe, ki skrbi za PR podjetja Huawei v Sloveniji, smo dobili obvestilo, da so »zelo zaskrbljeni in negativno presenečeni nad informacijo, ki je danes zaokrožila v medijih, da namerava Vlada Republike Slovenije označiti Huawei za dobavitelja z visokim tveganjem.«
Applove pametne ure Watch imajo seveda tudi tipalo za merjenje srčnega utripa, s posebnimi algoritmi pa naj bi iz tega podatka znale tudi ugotoviti ali ima njihov lastnik težave s srcem. Kot kaže zadnja znanstvena študija, se pri tem tudi zmotijo. Skoraj vedno.
Microsoft je podporo strojni opremi, ki temelji na procesorjih ARM, očitno vzel zelo resno. Že kar nekaj časa je na voljo Windows 10 za ARM, ki vključuje tudi emulacijo 32-bitnih ukazov x86, za november pa je napovedana tudi vgradnja emulacije 64-bitnih ukazov x64.
Google je predstavil nadgrajeno različico svoje pretočne napravice Chromecast, ki je nastajala pod razvojnim imenom Sabrina. Ta ima po novem uporabniški vmesnik (imenovan Google TV) in priložen daljinec.
Ameriška vlada se resno pripravlja na vložitev tožbe proti Googlu in vzpodbuja državne tožilce, naj se pridružijo, poroča Reuters. Tožba naj bi Google obtožila monopolnega ravnanja na področju spletnega iskalnika.