Apple v dveh letih podvojil vrednost
Apple je postal prvo ameriško podjetje, vredno dva bilijona (dva tisoč milijard) dolarjev, to je dvakrat toliko kot leta 2018.
Apple je postal prvo ameriško podjetje, vredno dva bilijona (dva tisoč milijard) dolarjev, to je dvakrat toliko kot leta 2018.
Epic, podjetje, ki stoji za izredno uspešno igro Fortnite, je očitno pripravljeno na resnejši nastop pred sodiščem.
Kljub množici sodobnejših orodij danes še vedno veliko število poslovnih izračunov, dokumentov, analiz in poročil temelji na klasičnih preglednicah narejenih s programi, kot sta Microsoft Excel in Google Sheets, ki jih poznamo že desetletja. Mnogokrat pa naletimo na rešitve, kjer je problem presegel namen orodij preglednice, posledica pa so nepregledni in težko razumljivi izračuni, kjer se je uporabniku težko znajti med množico podatkov, formul in povezav.
Naslednje ameriško podjetje, ki je izrazilo interes za nakup kitajskega TikToka, je Oracle. Prvi je o tem javno razglabljal Microsoft, sedaj pa se je z lastnikom TikToka ByteDanceom začel pogajati še Oracle. Manj odločno se je med potencialnimi snubci omenjal tudi Twitter, ki pa mu manjka finančna konstrukcija.
Ameriško ministrstvo za trgovino je v sporočilu za javnost napovedalo dodatne zaostritve zoper Huawei.
Mobilna aplikacija za sledenje okužbam s koronavirusom je za uporabnike Androida že na voljo v Google Play Store.
Facebook je nadgradil svojo članstvo v fundaciji Linux, s tem pa bodo dobili tudi sedež na upravnem odboru te fundacije.
ZTE je napovedal telefon Axon 20 5G, ta bo prvi telefon s prednjo kamero, vgrajeno v zaslon telefona.
Kitajska se trudi odpraviti odvisnost od tujih proizvajalcev procesorjev, v okvirju tega pa pospešeno zaposlujejo inženirje z izkušnjami s tega področja.
Epic Games, razvijalec mega priljubljene igre Fortnite, si je privoščil očitno zelo premišljeno, vendar prepovedano potezo, s katero si je prislužil izgon iz trgovin AppStore in PlayStore. In tako pokazal, da je Apple postal tisti tiran, za katerega je ta leta 1984 obtoževal IBM.
Varnostno podjetje Check Point se je v svoji raziskavi, ki so jo poimenovali Achilles, poglobilo v signalni procesor DSP, ki ga vsebujejo vsi moderni čipi SoC, ki poganjajo (tudi) moderne mobilne telefone. Konkretno so raziskali DSP, ki je vgrajen v SoCe Snapdragon, podjetja Qualcomm.
Ameriški državni sekretar Mike Pompeo, sicer nekdanji šef CIE, bo danes v Slovenijo prispel ob 10:15, nato se bo na Bledu sestal s slovenskim premierjem Janezom Janšo, tudi na štiri oči, za natančno 55 minut.
Legendarna letala Boeing 747-400, ki so z nami že od leta 1988, so vsa ta leta obdržala prazgodovinski računalniški artefakt. Posodabljajo se s 3,5-palčnih disket. Raziskovalci iz podjetja Pen Test Partners so po upokojitvi letal v British Airwaysu dobili možnost, da si pobliže ogledajo ta stroj. Posnetki so zanimivi in so jih predstavili na (letos virtualni) konferenci DEFCON.
Iz Mozille, podjetjem, ki stoji za priljubljenim spletnim brskalnikom Firefox, so sporočili, da bodo odpustili 250 zaposlenih oz. približno 25% svoje delovne sile. »Naš načrt izpred COVIDa ni več uresničljiv«, je rekel šef podjetja, Mitchell Baker.
Nvidia je na spletu objavila reklamo za dogodek v začetku septembra, kjer bo najverjetneje predstavila novo generacijo zmogljivih grafičnih procesorjev RTX 3000. Reklama sicer ne razkriva vsebine in se naslanja zgolj na 21. obletnico nastanka družbe in prve generacije procesorjev GeForce.
Najnovejša Gartnerjeva raziskava uporabe storitev v javnem oblaku kaže na to, da ta še naprej raste in to kljub negativnim učinkom pandemije na gospodarstvo. Po drugi strani pa je prav prisilno delo od doma ustvarilo nove potrebe po storitvah v oblaku, ki se bodo v prihodnjih letih najverjetneje še okrepile.
V nedeljo ob polnoči, še preden so se začele volitve, so v Belorusiji ostali brez interneta. Težave so imeli tudi s telefonskimi linijami in mobilnimi telefoni. Težave trajajo še danes, a razlog ni hekerski napad ali okvara. Oblasti so same izklopile internet.
Microsoft za pomlad 2021 pripravlja posebno »lahko« oblačno različico Windows 10X, nekakšen odgovor na Googlov ChromeOS (in prenosnike Chromebook), nekatere novosti iz le te pa naj bi svet ugledale že prej, z rednimi nadgradnjami Windows 10.
Google je predstavil nekaj novosti v svojem televizijskem operacijskem sistemu Android TV in se hkrati pohvalil, da ekosistem nezadržno raste.
Anthony Levandowski je bil eden od ustanovnih članov Googlove ekipe, ki je pred leti začela z razvojem tehnologije za samovozeče avtomobile in iz katere je kasneje nastalo podjetje Waymo. Leta 2016 je odšel iz podjetja, še pred tem pa je na svoj prenosnik prenesel preko 14.000 Googlovih dokumentov o omenjeni tehnologiji, nato pa ustanovil svoje podjetje Otto.
Družabno omrežje TikTok, znano po kratkih video posnetkih, se je znašlo v nemilosti ameriških oblasti, ki ga obtožujejo, da osebne podatke Američanov predaja »komunistični partiji« na Kitajskem. 15. decembra stopi v veljavo prepoved delovanja tega omrežja v ZDA, razen, če ga prej kupi kako ameriško podjetje. Denimo Microsoft. Ali Twitter.
Marku Zuckerbergu se je premoženje zaradi rasti delnic Facebooka občutno zvišalo. Pridružil se je Jeffu Bezosu in Billu Gatesu, in ima kot tretji zemljan premoženje, ki je višje od sto milijard dolarjev.
Ameriški predsednik Trump je podpisal dva izvršna ukaza, s katerima ameriškim podjetjem čez 45 dni prepoveduje poslovanje z aplikacijama TikTok in WeChat.
Zunanji minister Anže Logar bo z ameriškim zunanjim ministrom Mikom Pompeom prihodnji teden ob njegovem obisku v Ljubljani podpisal skupno izjavo med Slovenijo in ZDA o varnosti omrežij 5G.
Samsung je na včerajšnji predstavitvi, ki je za razliko od prejšnjih let potekala le virtualno, v spletu, predstavil letošnje modele telefonov Galaxy Note. Telefone torej, ki so zelo podobni »navadnim« telefonom Galaxy S, vendar imajo priloženo tudi pero S-Pen.
Zaradi negotovih razmer povezanih z nevarnostjo virusne okužbe se vse več računalniških podjetij odloča, da bo svojim zaposlenim omogočil dolgoročno delo od doma. Google je tako sporočil, da bo skoraj 200.000 zaposlenim omogočil delo od doma vsaj do julija 2021. Le nekaj dni za tem je Microsoft objavil, da bodo delo od doma priporočali vsaj do januarja 2021. Apple prav tako odločitev za vračanje v pisarne prestavlja na začetek leta 2021.
Računalniška industrija se trudi, da bi postala družbeno bolj odgovorna na področju varovanja okolja. V ta namen številna podjetja vlagajo v alternativne vire energije in nove tehnologije, ki omogočajo nudenje storitev brez ali z minimalnim vplivom na okolje. Microsoft je tako poleti oznanil, da nameravajo s svojimi storitvami, pretežno v okviru oblaka Azure, do leta 2030 postati »ogljično negativni«, kar pomeni, da bodo v ozračje nehali spuščati škodljive snovi in ga potencialno celo čistili.
Analitska družba TeleGeography, znana po svojem zemljevidu podmorskih podatkovnih povezav, je objavila zanimiv zemljevid z označenimi lokacijami velikih podatkovnih centrov, ki oskrbujejo veliko večino storitev v oblaku. Na zemljevidu so prikazani globalni in regionalni podatkovni centri šestih največjih ponudnikov: Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud, IBM Cloud, Oracle Cloud in Alibaba.
Hekerski napad na Garmin, ki je potekal 23. julija, se je končal. Garmin je uspel nazaj zagnati vse storitve in obnoviti vse podatke, kar pa ni bilo zastonj. Po zanesljivih informacijah BleepingComputer je Garmin prejel ključ za dešifriranje datotek od izsiljevalcev, za kar so bržkone morali plačati odkupnino.
Poslovni portal Bloomberg poroča, da se podjetje Nvdia že nekaj časa intenzivno pogaja za nakup družbe Arm. Morebitni dogovor bi sprožil največji nakup ali združitev na področju elektronike doslej, nekateri ocenjujejo vrednost v višini okoli 55 milijard dolarjev. Nvidia bi postala največji ponudnik tehnologije procesorjev na svetu. Omeniti velja, da je Nvidia tudi brez te poslovne poteze v mesecu juliju po borzni vrednosti prehitela družbo Intel, ki je desetletja zasedel vrh med proizvajalci integriranih vezij.