Smo ostali tudi brez Amazona?
Redne stranke Amazonovih spletnih trgovin v Nemčiji, Veliki Britaniji in Italiji (in gotovo še kje) so ugotovile, da Amazona za Slovenijo v resnici ni več.
Redne stranke Amazonovih spletnih trgovin v Nemčiji, Veliki Britaniji in Italiji (in gotovo še kje) so ugotovile, da Amazona za Slovenijo v resnici ni več.
Čeprav smo se v zadnjih tednih znašli v zelo nevsakdanjem položaju, za večino neprimerljivim s čemerkoli, kar smo doslej doživeli, smo se nanj vendarle tudi že kar nekoliko navadili. Zavedamo se namreč odgovornosti, da lahko v času širjenja koronavirusa prav s tem, da ostanemo doma, največ naredimo tako zase kot druge.
Računalniške velesile so združile moči v boju proti pandemiji, tako da so dale na voljo zmogljivosti svojih super računalnikov za namen raziskovanje koronavirusa. Projekt COVID-19 High Performance Computing Consortium, ki je nastal na pobudo in pod okriljem Bele hiše in ameriškega ministrstva za energijo, združuje sisteme iz privatnega sektorja (oblaka), univerz in ameriških državnih ustanov.
Vlada republike Slovenije je sprejela krizni zakon, ki »rešuje« tudi problem nadzora v času epidemije.
Sredi krize, ki jo je ustvarila pandemija koronavirusa prihaja novica, ki bi se še nedavno zdela povsem nemogoča. Glavna tekmeca na področju skupinskega sodelovanja, Slack in Microsoft, se dogovarjata o zagotavljanju medsebojne združljivosti za videokonferenčne klice.
V vrsti podjetij, ki skušaj čim prej v nizko orbito poslati svoje satelite za satelitski internet, je bilo do tega tedna še podjetje OneWeb. Britansko podjetje je načrtovalo postavitev omrežja z dobrimi 600 sateliti, ki bo omogočali hiter in odziven dostop do interneta od koderkoli. Zdaj odhaja v prisilno poravnavo.
Bodo tudi v EU v imenu boja zoper koronavirus začeli zbirati podatke o lokacijah mobilnih telefonov?
Govorice o Applovem prehodu iz arhitekture x86 na ARM se vse bolj ogrevajo, po novih podatkih naj bi leta 2021 prišli tako prenosniki kot namizni računalniki s temi procesorji.
Huawei je na spletni (Youtube) predstavitvi razkril nove telefone P40, P40 Pro in P40 Pro+, ki prinašajo predvsem dodatne fotografske zmogljivosti.
Bodite previdni pri vpisovanju svojih osebnih podatkov, četudi vas spletna stran za njih prosi pod pretvezo ukrepov za zajezitev epidemije novega koronavirusa
Evropska komisija je prosila nekaj večjih mobilnih operaterjev za pomoč pri boju s koronavirusom, konkretno s posredovanjem lokacijskih podatkov uporabnikov.
Samsung v svoje naprave Galaxy S že leta vgrajuje dve različni družini procesorjev – na evropskem trgu uporablja lastne modeleExynos, drugod pa Qualcommove Snapdragone. Razlika med njima je kar občutna.
Hewlett-Packardu se je spet zgodil skorajda enak hrošč kot lani. Spet so namreč ugotovili, da bodo nekateri modeli njihovih SSD-jev po določenem številu ur delovanja preprosto utihnili. Gre za SAS SSD-je velikosti 800 GB in 1600 GB, ki so jih prodajali samostojno in v nekaterih napravah. Diski iz prizadetih serij bodo po 40.000 urah prenehali delovati, kar se bo s prvimi začelo dogajati oktobra letos. Zato vsem svetujejo posodobitev "firmwara", ki bo to nevarnost odpravila.
...v njem pa seveda tudi o aktualni akademiji "koronavirusa" oz. bolezni COVID-19.
Koronavirus je med drugim načel tudi logistične povezave, hkrati pa dvignil povpraševanje po določenih artiklih – zaloge tehnične opreme tako kopnijo tudi v naših računalniških trgovinah.
Singapur bo sprostil kodo aplikacije TraceTogether, namenjene sledenju kontaktov za hitrejše iskanje osebnih stikov, preko katerih bi lahko prišlo do okužbe s koronavirusom.
Zaradi koronavirusa so pri Googlu občutno upočasnili razvoj svojega brskalnika Chrome, naslednjo veliko različico bodo tako kar preskočili.
Turško medijsko podjetje je izdalo zahtevek za odstranitev iz Googlovih iskalnih rezultatov – za video predvajalnika VLC in Kodi. VLC je ostal, Kodijeva stran pa je bila s strani Googla res umaknjena.
Bill Gates, drugi najbogatejši človek na svetu, je na Redditu med drugim podprl idejo o sledenju uporabnikom pametnih telefonov, s katero bi lažje sledili širjenju novega koronavirusa.
Microsoft je objavil kritično ranljivost v vseh sistemih Windows (tudi Windows 10), ki naj bi jo napadalci aktivno izkoriščali za namestitev zlonamerne programske opreme.
Huawei je že dlje časa pod pritiski ameriških sankcij, sedaj pa se maje tudi njihovo zaledje na domačem trgu.
Po včerajšnjem potresu s središčem v Zagrebu je v enem izmed telekomunikacijskih centrov Hrvaškega Telekoma izbruhnil požar.
Podjetje Amazon nadaljuje svojo pot v transformaciji iz vodilnega spletnega trgovca v vodilnega ponudnika informacijskih rešitev. Amazon se kot kaže ne namerava zadovoljiti zgolj s primatom na področju nudenja storitev v oblaku, želi si tudi vodilno mesto na področju infrastrukture. Njihov najnovejši procesor Graviton2 je celo bistveno bolj učinkovit od izdelkov priznanih proizvajalcev, kot sta Intel in AMD.
Vmware je kot kaže z obema rokama sprejel novo paradigmo na področju virtualizacije in upravljanja programskih kontejnerjev, platformo Kuberetes. Nova različica njihovega glavnega izdelka vSphere 7 bo tako omogočala enotno upravljanje klasičnih virtualnih strojev in programskih kontejnerjev narejenih z orodjem Kubernetes.
Mobilne operaterje v Sloveniji smo povprašali, ali so oziroma še bodo prilagodili svoje pakete in uporabnikom ponudili več prenosa podatkov ali druge ugodnosti, kakor so storili nekateri tuji operaterji.
Na Poljskem so razvili aplikacijo za pametne telefone, namenjeno tistim, ki jim je država odredila 14-dnevno karanteno. Prek nje se javljajo oblastem in potrjujejo, da so res v karanteni.
Microsoft kot kaže pripravlja osvežitev uporabniškega vmesnika za operacijski sistem Windows 10. Prvi namig, kako bo verjetno kmalu videti okolje za Windows 10, je posredno razkril Panos Panay, Microsoftov produktni vodja za okolje Windows v video posnetku na Instagramu.
Po poročilu analitskega podjetja Strategy Analytics je število dostavljenih telefonov v primerjavi z lanskim letom v februarju padlo za slabih 40%.
Zaradi strahu pred novim koronavirusom postajajo ljudje pripravljeni odpovedati se svoboščinam, ki so se še pred kratkim zdele samoumevne. Sledenje uporabnikom mobilnih telefonov tehnično ni zahtevno, a je prepovedano. Agregirane in anonimizirane podatke sicer operaterji pod nekaterimi pogoji prodajajo, a na nivoju posameznika tovrstnega sledenja brez sodne odredbe ne sme biti.
Tako kot večina športnih prvenstev se je prestavila tudi nova sezona Formule 1 – namesto prvih nekaj dirk pa se bo organiziralo tekmovanje preko spleta.