Xiaomi prehitel Samsung za prvo mesto v Evropi
V drugem letošnjem četrtletju je prišlo do nove zamenjave pri prodaji telefonov – na prvem mestu v Evropi je po novem Xiaomi.
V drugem letošnjem četrtletju je prišlo do nove zamenjave pri prodaji telefonov – na prvem mestu v Evropi je po novem Xiaomi.
Dolgo pričakovane prave stereo brezžične slušalke (TWS) Huawei FreeBuds 4 so od ponedeljka, 2. avgusta, na voljo na slovenskem trgu. Izbirate lahko med zamrznjeno srebrno ali keramično belo barvo, jih kupite do 23. avgusta oziroma do odprodaje zalog, pa boste brezplačno prejeli še vrhunsko pametno zapestnico Huawei Band 6. Cena slušalk znaša za 149 €.
V uradni zbirki tretjih knjižnic za Python, imenovana PyPI, so varnostni raziskovalci odkrili številne nevarne pakete.
V Italijanski regiji Lazio (ki vključuje tudi glavno mesto Rim) so hekerji napadli računalniški sistem podjetja, ki upravlja s prijavami na cepljenje zoper COVID-19.
YouTube že nekaj časa ponuja storitev Premium, s katero se za mesečno naročnino izognemo oglasom, sedaj pa pripravljajo še cenejšo alternativo Premium Lite.
Tako urad ameriškega predsednika kot različne lokalne veje oblasti so začele mladim influenserjem ponujati pogodbe, po katerih bi oglaševali cepljenje med mlajšo populacijo.
Zoom bo v ZDA na podlagi skupinske tožbe zaradi pomanjkljivih varnostnih standardov svojim naročnikom izplačal 85 milijonov dolarjev.
Google je napovedal, da bo predvidoma do leta 2024 uspel opravilno priklopiti dva nova podmorska kabla, imenovana Blue in Raman. Postavil ju bo v sodelovanju s telekomunikacijskim podjetjem Sparkle.
Huawei je predstavil svoj najnovejši vrhunski telefon P50 Pro, ki pa je zaradi ameriških sankcij precej drugačen, kot bi pričakovali.
Pred enim tednom je NJIZ predstavil mobilno aplikacijo, ki zna prebrati QR kodo iz covidnega potrdila in uporabniku povedati, ali je lastnik potrdila/QR kode cepljen, prebolevnik ali testiran. Nekaj dni kasneje so jo iz spleta umaknili, ker je informacijska pooblaščenka uvedla inšpekcijski postopek. Danes je popravljena aplikacija nazaj.
Facebook je v drugem četrtletju zabeležil 10,4 milijarde dolarjev čistega dobička, kar je skoraj dvakrat več kot lani v tem času. Prihodki so se zvišali za 56 odstotkov na 29 milijarde dolarjev. Pozitivno je na poslovanje vplivalo predvsem digitalno oglaševanje.
Izraelski obrambni minister Beni Ganc je svoji francoski kolegici Florence Parly na sredinem srečanju v Parizu zagotovil, da Izrael domnevno vohunjenje z vohunsko opremo izraelskega podjetja NSO jemlje resno. Parlyjeva pa je Gancu povedala, kakšna pojasnila Francija pričakuje od Izraela.
Nacionalni odzivni center za kibernetsko varnost SI-CERT je lani zabeležil 2775 incidentov, kar je 1,5 odstotka več kot predlani. Močno so se povečali phishing napadi. »Goljufi so s pridom izkoriščali epidemijo covida-19, ki je življenje tako rekoč čez noč preselila na splet,« so zapisali v poročilu o kibernetski varnosti za lani.
Samsung Electronics je v drugem četrtletju ustvaril 9600 milijard vonov (okoli sedem milijard evrov) čistega dobička, kar je 73,5 odstotka več kot v enakem obdobju lani. Rast je posledica višjih cen pomnilniških čipov.
Google je zaradi COVIDa delo od doma ponovno podaljšal, tokrat do 18. oktobra, vendar se bodo po vrnitvi zaposleni v ZDA morali obvezno cepiti.
Še nedolgo nazaj smo govorili, da dizajn spletne strani ni tako zelo pomemben v marketinškem smislu.
Med novostmi, ki prihajajo z novo različico Androida (predvidoma jeseni), je tudi »pametno« obračanje zaslona.
Kot je bilo že napovedano, je Google ukinil namizno (Windows in macOS) aplikacijo Backup and Sync in uporabnike poziva, naj si namestijo novo - Google Drive for Desktop.
Google je pred leti predstavil tehnologijo AMP za hitrejše prikazovanje vsebin na mobilnih napravah - sedaj tehnologijo počasi opušča.
Amazon naj bi se pripravljal na možnost plačevanja s kriptovalutami. Zanimivo, da so se v zadnjih dneh vrednosti najpopularnejši valut začele ponovno dvigovati.
Zadnje čase kar nekaj prahu dviguje nova kriptovaulta Chia, ki je ne rudarimo s procesorsko močjo, temveč z odvečnim prostorom na diskih.
Družbene spremembe in dogajanje v svetu so še posebej v zadnjem letu korenito povečali potrebe po koriščenju digitalnih oblik različnih storitev in nakupov. Priče smo občutni rasti digitalnega segmenta, ki jo je moč pričakovati tudi v prihodnje, vendar pa ta pri določenih uporabnikih še vedno sproža nekaj nelagodja in stresa, predvsem ko govorimo o plačilih ter varnosti izkazovanja identitete.
Še vedno odmeva prisluškovalni škandal Pegasus, v katerem so sodelovale vlade več držav, tudi evropske Madžarske. Izraelsko podjetje NSO Group, ki je izdelalo in prodajalo programsko opremo za vohunjenje pametnim telefonom tarč, se na kritike odziva stoično, da ne morejo biti odgovorni za početje svojih strank.
Domena opuščenega podjetja vid.me se je začela uporabljati za serviranje pornografije, med drugim na novičarskih spletiščih.
Program AlphaFold, ki uporablja umetno inteligenco za napovedovanje zvijanja proteinov in s tem rešuje enega največjih problemov moderne biokemije in medicine, je lani pometel s konkurenco, letos pa že dobil dostojnega konkurenta. Med čakanjem na objavo podrobnosti o algoritmu so namreč znanstveniki pripravili odprtokodni algoritem RoseTTaFold, ki se mu je zelo približal. Trenutno sta odprtokodna oba.
Priznavajo, da je to cilj, a da niso povsem prepričani, da bo dejansko tudi izvedljiv.
V ponedeljek bo začel veljati nov odlok, po katerem bo na prireditvah obvezno izpolnjevanje pogoja PCT, kar bodo prireditelji morali preverjati. Eden izmed načinov za zagotavljanje spoštovanja tega pogoja je tudi preverjanje z aplikacijo, ki jo je Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) izdal danes. In jo nekaj ur pozneje že umaknil. Kaos se nadaljuje.
Microsoft je objavil lastno distribucijo Linuxa, imenovano CBL-Mariner.
V četrtek, 22.7, smo doživeli novi večjih izpad spletnih storitev – med njimi AirBnB, igričarska omrežja Steam, PlayStation in Xbox live, več različnih bank, itd.