Tesla prvič z letnim dobičkom
Tesla je imela prvič v svoji zgodovini tudi na letni ravni dobiček – v zadnjem letu je ta znašal 721 milijonov dolarjev.
Tesla je imela prvič v svoji zgodovini tudi na letni ravni dobiček – v zadnjem letu je ta znašal 721 milijonov dolarjev.
Davčni urad Južne Afrike je za ponovno podporo sicer opuščenega Flash Playerja predstavil kar lastni brskalnik.
Googlova skupina za analizo računalniških napadov Threat Analysis Group je objavila poročilo o ciljanih napadih na varnostne raziskovalce.
V zadnjem vikendu januarja bo potekal virtualni hackathon, tekmovanje v treh programerskih izivih, poleg denarnih nagrad pa se ponuja tudi možnost zaposlitve.
Pri Monitorju imamo že nekaj dni na testu Samsungov novi telefon Galaxy S21 Ultra, včeraj smo se z njim podali na sončno Pokljuko. Predvsem nas je zanimalo, kako dobro deluje fotografski del, konkretno objektiv, ki zmore 10× približevanje.
Agencija Reuters poroča, da se Huawei dogovarja o prodaji premijskih serij telefonov Mate in P.
V zadnjih mesecih se ponovno ogreva področje kriptovalut, predvsem bitcoina, ki je dosegel novo rekordno vrednost. V novem Monitorju smo si ogledali, kako se lotiti trgovanja in kaj je pravzaprav novega v primerjavi z zadnjo tovrstno rastjo pred tremi leti.
Honor, nekoč hčerinska znamka podjetja Huawei, je po novem samostojno podjetje, zato so se uspešno izognili ameriškim sankcijam. Potrdili so dobavo procesorjev in sodelovanje z največjimi imeni tehnološke sfere.
Dvanajstega januarja je nehal delovati predvajalnik Flash, to pa je za dvajset ur celo ustavilo mestno železnico v kitajskem mestu Dalian, ki ima skoraj sedem milijonov prebivalcev.
Naš kratek video pogled na novi iPhone 12 Pro.
Microsoft je pred dnevi napovedal občutno podražitev storitve Xbox Live Gold, za večino igralcev bi se naročnina podvojila.
V spletu so se prezgodaj pojavili Intelovi finančni podatki za zadnje četrtletje - podjetje je sprva objavilo, da je šlo za vdor, po novem pa trdijo, da je za objava kriva notranja napaka.
V zadnjih letih se je razumevanje pomena digitalizacije precej razširilo tudi med malimi in srednjimi podjetji (MSP) v industriji. Še posebej pa sta se uporabnost in vrednost digitalnih tehnologij pokazala v letošnjem letu, ko smo bili in smo še vedno priča posebnim in izjemnim gospodarskim in družbenim razmeram, ki so posledica ukrepov zaradi CoVID-19.
Po devetih letih so se v Alphabetu odločili, da futuristični projekt interneta z balonov upokojijo. Čeprav je Loon doživel nekaj praktičnih uporab, je na koncu pretehtala ekonomika. V prihodnjih mesecih bodo počasi končali vse aktivnosti na projektu Loon in ga poslali na smetišče zgodovine. Ne splača se.
Valve kot ponudnik platforme Steam in pet založnikov iger so skupaj dobili 7,8 milijona evrov kazni, ker so kršili evropska pravila o konkurenci in enotnem trgu. Evropska komisija je v štiri mesece trajajoči preiskavi ugotovila, da geoblokiranje iger na posamezne države ni v skladu z enotnim trgom, ki velja v državah enotnega evropskega gospodarskega prostora.
V Angliji poskušajo oblasti zagotoviti milijon prenosnih računalnikov, ki bi jih dobile manj premožne družine, oz. njihovi otroci, za šolanje od doma. Do sedaj so šolam dostavili 800.000 takih prenosnikov, nekateri učitelji pa so po pregledu naprav ugotovili, da imajo nameščen zlonamerni črv Win32/Gamarue.I, ki je znan že od leta 2012.
Avstralija uvaja zakon, ki bo kot prvi na svetu od spletnih gigantov zahteval delitev zaslužka z medijskimi hišami, ki s svojimi povezavami nastopajo v rezultatih iskalnika (Google), oz. so pripete v sporočilih (Facebook).
ARNES-ov superračunalnik, ki je del slovenske mreže računskih kapacitet SLING, je dobil obsežno nadgradnjo, s katero postaja najzmogljivejši superračunalnik v Sloveniji. A že marca se obeta še 13-krat zmogljivejši sistem v Mariboru.
V ZDA je običajno, da odhajajoči predsednik (tudi) ob svojem odhodu pomilosti množico najrazličnejših obsojencev. Navadno so to politiki, ki so mu blizu ali koristni, včasih so to obsojenci, za katere je nekdo dovolj močno lobiral, včasih pa tudi čisto navadni sodno obsojeni kriminalci. V zadnjem »paketu« pomiloščenih je tako tudi Googlov inženir, ki je bil pravnomočno obsojen na zaporno kazen zaradi kraje poslovnih skrivnosti.
Mlado izraelsko je razvilo baterije za električne avtomobile, ki se napolnijo v petih minutah. To so prve v praksi izdelane baterije, ki to omogočajo.
Qualcomm je predstavil novi mobilni procesor Snapdragon 870, ki predstavlja nadgradnjo Snapdragon 865. V primerjavi z najzmogljivejšim predstavnikom Snapdragon 888 tako predstavlja drugo ligo, ki pa je še vedno zelo uporabna.
Zadnje spremembe politike zasebnosti pravil pri Whatsupu, oz. njegovemu lastniku Facebooku, je sprožila plaz uporabnikov, ki se iz tega omrežja za trenutne pogovore selijo drugam. Za varni pristan so si izbrali aplikaciji Telegram in Signal, slednji pa je pod navalom klecnil.
Pri portalu AndroidAuthority so naredili zanimivo analizo, ki pokaže, kako so bili vrhunski pametni telefoni včasih v resnici precej cenejši, kot so danes.
Evropska podjetja so za zunanje izvajanje storitev IT v letu 2020 porabila 16,22 milijard evrov, kar je kljub vsem težavam gospodarstva zaradi pandemije 7% več kot v letu 2019. Po zelo previdnem začetku leta, ko je pandemija presenetila večino podjetij in so se ta predvsem prilagajala novim razmeram (padec vlaganj 21%), je bilo zadnje četrtletje izredno v rasti porabe za storitve IT. Evropejci so v zadnjem tromesečju zabeležili nov rekord v višini 5 milijard evrov, kar je 7% bolje kot leto pred tem.
Najnovejši raziskavi, ki sta jih opravili na kalifornijski univerzi Stanford in v eni najstarejši ameriških bolnišnic Mount Sinai, kažeta na to, da bi lahko pametne ure in celo nekatere športne zapestnice uporabili kot pripomočke za zgodnjo detekcijo okužb s koronavirusom. Obe raziskavi razkrivata tesno korelacijo med drobnimi spremembami zaznanih pri meritvah srečnega utripa, ki ga nudijo boljše pametne ure, in kasneje pozitivno potrjenimi okužbami.
Veriženje blokov je tehnologija, ki kot koncept nudi številne priložnosti, toda povezanih z njo je še kopica neznank, zaradi katerih se podjetje ne znajo odločiti za naslednje korake. V pomoč je zdaj priskočila organizacija ISACA, ki združuje profesionalce s področja informacijske varnosti, korporativnega nadzora, upravljanja tveganj in revizije.
Evropska Unija se že vrsto let močno prizadeva, da bi evropskim uporabnikom ponudila konkurenčne evropske storitve v oblaku. Toda želje so eno, dejstva pa povsem nekaj drugega. Raziskava družbe Synergy Research razkriva, da se povpraševanje po storitvah v oblaku v Evropi skokovito povečuje, a lokalni ponudniki vse bolj izgubljajo proti konkurentom, zlasti tistim iz ZDA.
Lani je Nintendo na japonskem prodal slabih šest milijonov konzol Switch. To je 87% vseh prodanih konzol.
Po pisanju strani Bloomberg naj bi tudi Apple razvijal preklopno različico iPhona.
Amazon Web Services je sicer največji ponudnik storitev v oblaku, vendar so doslej kar precej zaostajali za tekmeci na področju tako imenovanih hibridnih oblačnih storitev, kjer se del strežniške infrastrukture nahaja pri ponudniku storitev, del pa na lokaciji naročnika. Tekmeci, kot so Microsoft Azure Arc in Google Anthos so v številnih pogledih več korakov pred Amazonom, toda to naj bi se v naslednjih mesecih precej spremenilo.