Xiaomi pripravlja hitro napajanje 150 W
Xiaomi naj bi že imel pripravljeno napajanje telefonov moči 150 W, bojda bodo taki telefoni naprodaj še letos.
Xiaomi naj bi že imel pripravljeno napajanje telefonov moči 150 W, bojda bodo taki telefoni naprodaj še letos.
Intel bo kupil izraelskega proizvajalca polprevodniških čipov Tower Semiconductor, za kar bo odštel 5,4 milijarde dolarjev. Gre sicer za manjšega proizvajalca, a Intel s tem jasno kaže, da ne želi igrati obrobne vloge na trgu, ki ga trenutno obvladujeta TSMC in Samsung. Delnice Tower Semiconductorja so po najavi poskočile skoraj za polovico.
Področje umetne inteligence na področju zdravstva je šele v zametkih, a so bile dosedanji prvi poizkusi vsaj za javnost predstavljene kot velike zgodbe o uspehu. Zdaj je od teh prvih poizkusov minilo že dovolj časa za nekoliko bolj natančne analize, ki pa kažejo precej drugačno sliko.
Najnovejša raziskava družbe Gartner razkriva, da podjetja povečujejo vlaganja v storitve v oblaku opazno hitreje, kot je bilo napovedovano pred začetkom pandemije. Po sedanjih napovedih naj bi podjetja že okoli leta 2025 več kot polovico vseh sredstev za IT namenila za storitve v oblaku. V letošnjem letu naj bi denimo za storitve v oblaku, ki vključujejo aplikacije, poslovne procese in infrastrukturo, podjetja namenila v povprečju okoli 41% sredstev.
Sodeč po navedbah ameriške agencije FBI so Kitajci daleč na prvem mestu kot izvor različnih kibernetskih napadov. Po ocenah iz te države izvira več napadov kot iz vseh ostalih izvirov skupaj! FBI se trenutno ukvarja z raziskovanjem okoli 2.000 napadov, ki izhajajo iz območja Kitajske, pri katerih so napadalci vdrli v vsaj 10.000 ameriških podjetij. K temu je treba dodati tudi vdore v druge države, ki jih FBI seveda ne navaja.
Sodeč po najnovejši raziskavi agencije Eurostat, evropska podjetja zaposlujejo (pre)malo IT strokovnjakov. To še posebej velja za majhna podjetja z 10 ali več zaposlenimi, kjer v Evropi strokovnjaka za informacijsko tehnologijo zaposluje v povprečju komaj 14% podjetij.
Povečan interes nad računalništvom v oblaku in spremembe v strategiji podjetij na področju IT zaradi pandemije bodo v naslednjih letih povzročile velike spremembe v rabi podatkovnih centrov, zlasti tistih v manjših in srednjih podjetjih. Obsežna raziskava družbe Aryaka, ki se sicer ukvarja z upravljanjem omrežij WAN, razkriva, da kar 51% vprašanih podjetij namerava v naslednjih dveh letih ukiniti lastne podatkovne centre. Nadaljnjih 27% vprašanih namerava ukiniti vsaj nekatere od storitev, ki jih zdaj poganjajo v lastnih podatkovnih centrih.
Meta, krovno podjetje družabnega omrežja Facebook, je v letnem poročilu sporočilo, da je obdelovanje podatkov uporabnikov ključen del njihove strategije, zato bi bilo vsakršno omejevanje tega lahko kritično. Ker nov evropski zakon določa, da morajo vsi podatki ostati na evropskih strežnikih, kar to obdelovanje menda onemogoča, je podjetje namignilo, da bo morda v Evropi prisiljeno ukiniti Facebook in Instagram.
Hiter razvoj videkokonferenčnih programov se skozi oči uporabnikov kaže predvsem v obliki novih funkcionalnosti in zmožnosti programov, ob tem pa se skoraj nekako spregleda ves napor vložen v optimizacijo obstoječih, pogosto temeljnih funkcionalnosti. Microsoft je denimo v manj kot dveh letih uspel zmanjšati porabo energije in obremenitev računalnikov pri videokonferencah za več kot 50%.
Uporabniki vozil Mazda v ameriški zvezni državi Washington so v sredo ugotovili, da se je njihovemu avtomobilskemu »infotainment« sistemu »skisalo«, saj lahko od takrat naprej poslušajo le in zgolj radio NPR.
Na spletu se pojavlja vse več namigov, da Apple pospešeno pripravlja izdelke s področja povečane in navidezne resničnosti. Apple naj bi tako nove naprave s področja navidezne (VR) in nadgrajene (AR) resničnosti opremil s povsem novim operacijskim sistemom “realityOS”. Reference na to ime so se namreč pojavile tako v logih spletne trgovine App Store kot v odprti kodi družbe Apple, ki je občasno objavljajo na Githubu.
Družba HP je napovedala prevzem mlade družbe Choose Packaging, izumitelja in ponudnika prvih komercialnih papirnatih steklenic, ki jih je moč v celoti reciklirati, saj ne vsebujejo plastike. Novica se zdi na prvi pogled razmeroma nepomembna, a je v resnici nadvse zanimiva.
Časi, ko smo za tablico šteli nekaj, kar je imelo diagonalo zaslona borih 7 palcev (okoli 18 cm), so mimo. Danes imajo take diagonale telefoni, tablice morajo biti večje. Veliko večje, meni Samsung.
Medijska hiša Pro Plus je bila v torek tarča hekerskega napada, hekerji naj bi po poročanju Radia Slovenija za vzpostavitev normalnega stanja zahtevali denarno odškodnino.
Evropska komisija je predlagala evropski zakon o čipih, ki naj bi zagotovil krepitev proizvodnje polprevodnikov v Evropi in s tem digitalno suverenost EU. Ta je na tem ključnem področju zdaj odvisna od Azije. Bistvena je predvidena prilagoditev pravil o državnih pomočeh za lažjo vzpostavitev prvih proizvodnih zmogljivosti te vrste v Evropi.
Trajanje življenjske dobe računalniških strežnikov in omrežnih naprav, je ključnega pomena za zanesljivost delovanja, zagotovo pa tudi za ceno storitev v oblaku. Zato najbrž ni slučaj, da veliki ponudniki, kot sta Amazon in Google, zelo podrobno spremljata delovanje opreme in s tem pravočasno planirata zamenjave.
Ameriška policija je ob aretaciji dveh osumljencev za vdor v Bitfinex iz leta 2016 zasegla za 3,6 milijarde dolarjev bitcoinov. Gre za največji zaseg kriptovalut v zgodovini, a osumljenca seveda nista ukradla toliko denarja. Bitcoin je v šestih letih pridobil toliko vrednosti, da se je ukradenih 71 milijonov dolarjev napihnilo v dobrih pet milijard dolarjev. Večino so organi pregona uspeli zaseči.
Med vsemi, ki se boste naročili na Monitor, bomo ob zaključku akcije izžrebali prejemnika pametnega telefona Nokia X20 z Android 11!
Danes je bila uradno predstavljana letošnja generacija telefonov Galaxy S, ki sedaj nosi številko 22. O novih telefonih je v internet že prej »pricurljalo« bolj ali manj vse, zato presenečenj ni.
Predstavljamo vam 5 razlogov, zakaj se podjetja raje odločajo za najem tiskalnika v primerjavi z nakupom.
Pegasus (Pegaz) velja za nadzorni program, ki lahko vklopi kamero ali mikrofon prenosnega telefona in zbira njegove podatke.
Minil je točno mesec dni, odkar je storitev e-naročanja na upravne enote Ljubljana, Litija in Logatec zaživela in zaradi varnostnih lukenj ekspresno umrla. Zagotovili so, da bodo težave odpravili, a storitve še vedno ni.
Delovni proces in sestankovanje sta se za vedno spremenila, saj so na voljo orodja, kot je Microsoft Teams, ki omogočajo hibridna in popolnoma virtualna srečanja.
Zuckerberg je ob slabih poslovnih rezultatih poudaril pomembnost Instagramove storitve kratkega videa Reels, tekmeca vse uspešnejšemu TikToku.
Proizvajalci pogonov SSD so že pokazali pogone s podporo PCIe 5.0, sodeč po pisanju spletišča Ars Technica pa naj bi v širšo prodajo prišla šele leta 2024.
Sodeč po pisanju spletišča Business Insider so pri Microsoftu opustili projekt AR očal HoloLens 3.
Kratka video predstavitev Applovih iPhone 13, 13 Pro in 13 Pro Max.
Najnovejše poslovno poročilo družbe Meta je razkrilo, da je družabno omrežje Facebook v zadnjem četrtletju prvič v svoji 18-letni zgodovini zabeležilo padec mesečnih aktivnih uporabnikov. Ob tem je vodstvo opozorilo, da tudi v prihodnje pričakujejo počasnejšo rast rasti prodaje, tako zaradi konkurence (TikTok, YouTube), kot tudi zmanjšanje proračunov oglaševalcev.
Družba Gartner napoveduje, da bodo podjetja v letu 2022 opazno povečala porabo sredstev za informacijsko tehnologijo. Za razliko od prejšnji dveh let, ko so podjetja preusmerila dobršen del proračunov v zagotavljanje neprekinjenega poslovanja zaradi pandemije, so letos v ospredju nove investicije za transformacijo načina poslovanja.
Googlov oddelek DeepMind je predstavil še eno svojo umetno inteligenco, ki pa to pot ne igra goja ali simulira biokemijskih procesov, temveč piše programsko kodo. AlphaCode se je na tekmovanju s človeškimi programerji uvrstil v zlato sredino, s čimer je presegel pričakovanja. Stroji so torej že sposobni pisati kodo, ki je primerljiva s povprečnimi programerji. In to je šele začetek.