Monitor na RTV Slovenija 1: Jure Forstnerič o pomanjkanju integriranih vezij v svetu
V tokratni oddaji Točka preloma na RTV Slovenija 1 je kot gost sodeloval tudi Jure Forstnerič, pomočnik urednika revija Monitor.
V tokratni oddaji Točka preloma na RTV Slovenija 1 je kot gost sodeloval tudi Jure Forstnerič, pomočnik urednika revija Monitor.
Na priljubljenem hekerskem forumu naj bi bilo na prodaj 500 milijonov uporabniških podatkov za Linkedin.
Več spletišč poroča o tem, da naj bi Samsung naročil več milijonov OLED televizorskihg zaslonov od svojega konkurenta LG Display.
Administracija novega ameriškega predsednika Bidena je na seznam podjetji, katerim je omejena prodaja tehnologije, dodala tri podjetja in štiri oddelke kitajskega centra za super računalništvo.
Globalni tehnološki velikan Huawei je predstavil povsem nove brezžične slušalke FreeBuds 4i z izjemno avtonomijo baterije, edinstvenim in elegantnim dizajnom, neprekosljivo kakovostjo zvoka in zmogljivostjo aktivnega dušenja hrupa (ANC). Na voljo so v keramično beli in kristalno črni barvi. Do konca aprila so slušalke na voljo po promocijski ceni 69 €.
Družba HMD Global, lastnica blagovne znamke Nokia, je na spletni predstavitvi napovedala nekaj novih telefonov.
Apple je že pred leti vgradil funkcijo »Find My«, kjer lahko poiščemo oziroma sledimo našim napravam (ali pa napravam družinskih članov), z novo posodobitvijo pa to možnost odpirajo tudi tretjim razvijalcem.
Ustvarjalci aplikacije Signal, ki že sedem let omogoča šifrirano komunikacijo brez prisluškovanja, prinaša novo storitev. Napovedali so podporo plačilom, ki jih bodo lahko drug z drugim izvajali uporabniki. Za zdaj bo storitev omejena na Veliko Britanijo in mobilne uporabnike (Android/iOS).
Samsung je objavil zelo dobra poslovna pričakovanja za prvo četrtletje – dobiček naj bi glede na isto obdobje lani poskočil kar za 44%.
Toshiba je potrdila prevzemno ponudbo s strani britanskega sklada zasebnega kapitala CVC Capital Partners.
V ponedeljek je vrhovno sodišče ZDA ugotovilo, da Google ni kršil avtorskih pravic podjetja Oracle, ko je za osnovo operacijskega sistema Android uporabil del kode API iz Jave SE.
Sejem Electronic Entertainment Expo, bolje znan kot E3, je bil lani zaradi koronavirusa odpovedan, letos pa se vrača v digitalni obliki.
Že pred kakim letom so se v spletu pojavile govorice, da naj bi Google pripravljal lastne procesorje za telefone, ki naj bi se pojavili v prihajajočih telefonih Pixel in prenosnikih Chromebook.
Kratka video predstavitev Acerjevega Chromebooka.
Nekoč je policija v pristaniščih zasegala (le) ilegalne droge, orožje in morda redke in zaščitene vrste živali, danes so na njihovem radarju tudi – grafične kartice.
Kar imajo poslovni uporabniki na voljo že nekaj časa, prihaja tudi na pametne telefone domačih uporabnikov. Aplikacija Gmail pridobiva integracijo s storitvami Chat (vključujoč sobe, Rooms) in Meet.
Korejsko podjetje LG, nekoč velikan na področju proizvodnje pametnih telefonov, se je odločilo, da se tega ne gre več – tržišče pametnih telefonov bo prepustilo konkurenci.
Hekerji so na internetu objavili bazo osebnih podatkov uporabnikov Facebooka, ki so jo sicer ukradli že pred časom. V njej najdemo podatke 533 milijonov uporabnikov - polna imena, datume rojstva, telefonske številke, elektronske naslove in lokacijske podatke. V nekaterih primer so tu še podatki o stanu, življenjepis in datum ustvaritve računa. Vdor se je sicer zgodil leta 2019, o čemer so mediji tedaj izdatno poročali.
Tržišče pametnih telefonov je zrelo in skorajda zasičeno, proizvajalci zato iščejo magične dodatke in nadgradnje, s katerimi bi privabili nove kupce. Kitajski Oppo si je za model Find X3 Pro omislil vgradnjo »mikroskopa«.
Po pisanju več spletnih portalov in televizijskih postaj (pozor, danes ni več prvi april), naj bi avstralske oblasti razmišljale o tem, da bi se za prijavo v družabna omrežja, kot je denimo Facebook, uporabniki morali izkazati z uradnim dokumentom (vozniško dovoljenje, potni list…).
Apple je leta 2016 predstavil novo različico prenosnikov MacBook Pro, pri katerih je bilo kar nekaj težav z zaslonom. Kalifornijski zvezni sodnik je sedaj odločil, da je Apple vedel za težave in da imajo oškodovanci pravico do skupinske tožbe.
Google je ponovno napovedal nekaj novosti v svojih digitalnih Zemljevidih, najbolj osupljiva se zdi možnost navigiranja v zaprtih prostorih.
Podjetje Xiaomi je predstavilo najmočnejši telefon v svoji ponudbi, model Mi 11 Ultra.
Platforma v oblaku 3DEXPERIENCE® povezuje različne poslovne vidike z namenom boljšega sodelovanja, učinkovitejše izvedbe in hitrejših inovacij. Na njej lahko vsi člani organizacije sodelujejo v virtualnem (3D-) okolju, da bi najhitreje razvili in izdelali najboljši mogoči fizični produkt. Vse osnovne zahteve, vmesne spremembe in odločitve so shranjene, sledljive ter dostopne kadarkoli in kjerkoli.
V kodo programskega jezika PHP, ki na strežniški strani poganja približno 80 odstotkov spletnih strani, sta se ta teden prikradli dve spremembi (commit), ki sta bili zlonamerne narave. Z njima so skušali neznani napadalci uvesti stranska vrata za zlonamerni dostop. Odkrili so ju v nekaj urah, pri redni analizi novosti, zato se nista resnično prebili v produkcijsko kodo.
Samsung Galaxy S21 pametni telefoni navdušujejo s prefinjenim dizajnom in zmogljivimi funkcionalnostmi
Microsoft je ta teden objavil, da je v okviru svoje svetovne pobude za usposabljanje, ki jo je predstavil lani junija, pomagal pridobiti nova digitalna znanja že več kot 30 milijonom ljudi. Ponudba brezplačnih izobraževanj je naletela na dober odziv tudi v Sloveniji, saj je doslej znanje nabiralo že tudi skoraj 18.000 Slovenk in Slovencev. Hkrati je napovedal podaljšanje dostopa do brezplačnih izobraževanj do 31. decembra 2021.
Google je v začetku leta odkril, da neznani napadalci izkoriščajo kar 11 ranljivosti v različni programski opremi, ki teče na iOS, Androidu in Windows. V obsežnih objavah na blogu je skupina Project Zero, ki se v Googlu ukvarja z iskanjem lukenj v programski opremi vseh proizvajalcev, ne le Googla, natančno popisala ranljivosti. Pri tem pa so zamolčali ključno podrobnost, ki jo je njihova Threat Analysis Group poznala. Omenjenih ranljivosti niso zlorabljali običajni hekerji, temveč obveščevalci ene izmed ameriških zahodnih zaveznic.
V arhitekturi mobilnih omrežij pete generacije (5G) se skriva resna varnostna luknja, so sporočili raziskovalci iz irskega podjetja AdaptiveMobile Security. Težava tiči v funkciji network slicing, ki omogoča vzpostavitev lokalnih oziroma zasebnih brezžičnih omrežij na isti fizični infrastrukturi. Raziskovalci so našli luknjo, ki napadalcem omogoča preboj iz posameznega segmenta v drugega, do katerega ne bi smel imeti dostopa.
Novo številko Monitorja lahko kupite/naročite v papirni obliki (trafiki ali prek spleta), v spletu ali na telefonu (Android ali iPhone), razlogov za nakup pa je tudi ta mesec kar nekaj.
Vsaj tako obljublja kazalo.