Google Maps (Zemljevidi) na telefonu po novem s plastjo Street View
V mobilni aplikaciji Google Maps lahko po novem med plastmi/zemljevidi poleg običajnih (privzeta, satelitska, teren) izberemo tudi plast Street View.
V mobilni aplikaciji Google Maps lahko po novem med plastmi/zemljevidi poleg običajnih (privzeta, satelitska, teren) izberemo tudi plast Street View.
Huawei je na Twitterju objavil kratek video, s katerim napoveduje, da bo svoj novo vrhunsko serijo telefonov Mate 30 dejansko predstavil v Münchnu in to 19. septembra, kot smo špekulirali tudi že pri Monitorju. Procesor Kirin 990, ki bo vgrajen v telefon(e), bo predstavljen na sejmu IFA, 14 dni prej, kot smo že vajeni.
Ne glede na dejstvo, da je evidenca delovnega časa na začetku nezaželena, se v praksi izkaže, da jo kasneje zaposleni z odobritvijo sprejemajo. Sistem eTM predstavlja mnogo več kot le evidentiranje oz. registracijo delovnega časa - vedno bolj prevzema osrednjo vlogo kot integrator različnih sistemov v podjetju.
Oracle Fusion Cloud ponuja vrhunske zmogljivosti na področju poslovne programske opreme v celoviti, varni in povezani zbirki v oblaku. Vdelani poslovni procesi upoštevajo sodobne dobre prakse. Vgrajene družbene, mobilne in analitične zmožnosti, umetna inteligenca in strojno učenje pa pripomorejo, da uporabnikom in svojim strankam ponudite sodobno izkušnjo ter zmogljivosti, ki jih od vas zahteva trg.
Raziskovalci z MIT-a so pokazali prvi 16-bitni procesor, ki je zgrajen iz ogljikovih nanocevk. Gre za zelo pomemben korak pri razvoju čipov in mikroprocesorjev, ki ne bodo več uporabljali silicija. S silicijem se namreč približujejo fizikalnim mejam. Pri taktu čipov smo jih že dosegli, sedaj pa se jim bližamo tudi pri miniaturizaciji. Zato se raziskovalci ozirajo k drugim materialom, med katerimi so obetavne tudi ogljikove nanocevke.
Trendi na področju delovnih mest so tesno povezani s tehnologijo. Ta namreč ljudem omogoča, da delajo kadarkoli in od koderkoli ter s katerekoli naprave. Za delodajalce pa je bolj kot delovne metode, navade in prostori pomemben rezultat dela.
Podjetje Echion Technologies, ki je izšlo iz univerze v Cambridgu, trdi, da je iznašlo način, kako izdelati litijeve akumulatorje, ki jih je moč napolniti v borih šestih minutah. V primerjavi s sedanjimi (vsaj) 45 minutami, bi to bil velikanski napredek.
Twitter račun Jacka Dorseya je včeraj za dobrih 15 minut postal orodje v rokah hekerske skupine Chuckling Squad, na njem pa so se pojavljali tviti in retviti, ki so bili uperjeni proti Judom, proti holokavstu in proti temnopoltim Američanom. Eden izmed tvitov je napovedal tudi bombo v Twitterjevi centrali.
Kitajska korporacija BKK Electronics, ki trži blagovne znamke Oppo, Vivo, OnePlus in Realme, je napovedala telefon Vivo Nex 3 5G, ki ga bo mogoče polniti z močjo kar 120 W. Na voljo bo še nekaj inovativnih novosti.
Strokovnjaki Googlovega projekta Zero so spregovorili o varnostnih luknjah, ki so »nekaj let« omogočale okužbo iPhonov zgolj s tem, da je uporabnik obiskal namenoma postavljeno spletno stran. O najdbah so že 1. februarja obvestili Apple, ki je nato šest dni kasneje izdal iOS 12.1.4 z vključenimi popravki.
V luči aktualno ameriško-kitajske trgovinske vojne, ki je (tudi) tehnološkim podjetjem prinesla dodatne carine, le ta počasi preusmerjajo proizvodnjo v druge azijske države. Poleg carin temu botruje tudi višanje standarda kitajskega prebivalstva, oz. vedno višji »stroški dela«. Plače, po domače.
Reuters poroča, da Huawei v svojih najnovejših pametnih telefonih Mate 30, ki naj bi bili (po nekaterih govoricah) predstavljeni 18. septembra v Münchnu, ne bo smel uporabiti Googlovih aplikacij in Googlovih storitev.
Raziskovalci podjetja Kaspersky poročajo, da so v priljubljeni aplikaciji za telefone z Androidom CamScanner zasledili trojanskega konja.
Približuje se jesen, ko Huawei že tradicionalno predstavlja najnovejše člane svoje telefonske družine Mate (Mate 30, Mate 30 Pro in Mate 30 Lite). Ali se bo to zgodilo že v septembru ali morda v oktobru, si novice še nasprotujejo, nekaj pa je o novih telefonih že »znano«.
Google je v začetku avgusta navigacijo v načinu nadgrajene resničnosti (Augmented Reality – AR) »spustil« tudi na telefone Android, ki niso Google Pixel. Na voljo je tudi pri nas.
Neodvisna raziskava, ki jo je za časnik Chicago Tribune izvedel kalifornijski RF Exposure Lab, je pokazala, da nekateri popularni telefoni zakonske meje za sevanje mobilnih telefonov prekoračujejo. Testirali so iPhone 7, 8, 8 Plus, X in Samsung Galaxy S8, S9, J3 ter telefone Motorola in BLU. Rezultati so pokazali, da iPhone 7 seva več kot dvakrat več od zakonske meje. Ostali telefoni so bili pod mejami, ko so teste izvajali v skladu s pravilnikom.
BBC poroča o novi goljufiji, ki postaja vedno bolj uporabljana v Veliki Britaniji – zlorabljeni poročajo, da se začne tako, da vam dostavna služba na dom prinese vrhunske in najnovejše telefone, ki jih sploh niste naročili.
Ukrajinska tajna služba (SBU) je začela preiskavo incidenta v jedrski elektrarni, ki naj bi jo zaposleni povezali v internet. Notranjega omrežja jedrskih elektrarn seveda ni dovoljeno povezovati v internet, ker ga s tem izpostavimo tveganjem hekerskih napadov in drugih varnostnih ranljivosti. Upravljavci ukrajinske jedrske elektrarne so ta pravila prekršili, ker so želeli moč jedrske elektrarne uporabiti za rudarjenje kriptovalut.
Eden ključnih razlogov, zakaj je Googlov brskalnik Chrome tako priljubljen (uporablja ga 74 odstotkov bralcev naše spletne strani, če štejemo tudi obiskovalce na mobilnih napravah), je tudi množica razširitev, ki so na voljo v namenski tržnici. Izbira je tako velika, da se nekaterim uporabnikom v brskalniku že dela gneča. Vsaka nameščena razširitev namreč prispeva dodatno ikonico, za katere počasi zmanjkuje prostora. V novi različici brskalnika, lahko temu naredimo red.
Google Photos je ena najbolj uspešnih spletnih storitev, ki je nastala iz propadlega družabnega omrežja Google+. Storitev, ki so jo osamosvojili leta 2015, je letos poleti v komaj štirih letih dosegla mejnik - milijardo uporabnikov po celem svetu. Za primerjavo - nič manj priljubljeni spletni poštni sistem Gmail je za milijardo uporabnikov potreboval 12 let.
Intel je predstavil nove modele procesorjev desete generacije za prenosnike imenovane Comet Lake. To je že druga skupina procesorjev desete generacije za prenosnike v letošnjem letu, saj so pred nekaj meseci predstavili modele, ki nosijo skupno ime Ice Lake. Pri slednjih gre za procesorje, ki so namenjeni ultra tankim prenosnikom, v ospredju novosti pa je bila predvsem povečana grafična zmogljivost.
V švicarskem kamnolomu Biel od lanskega aprila obratuje največje električno vozilo na svetu, ki ga za povrhu ni treba nikoli napolniti. Gre za velik tovornjak Lynx, ki prazen tehta 58 ton, naloži pa lahko še 50 ton rude. Poganja ga 4,5-tonska električna baterija, ki ima kapaciteto 600 kWh, kar je več kot sedem Tesel S.
Na včerajšnji slovenski predstavitvi smo novinarji videli nova telefona Galaxy Note 10 in Note 10+, ki smo ju premierno preizkusili že pred štirinajstimi dnevi, v New Yorku.
Google je končno objavil uradno ime za naslednjo različico operacijskega sistema, ki nastaja pod delovnim imenom Q. V nasprotju z dosedanjo prakso, ko so nove različice poimenovali po slaščicah, zaradi česar je tokrat internetna skupnost stavila na imena kot so Quiche, Quinoa ali Quesadilla, bo ime izdelka uradno preprosto Android 10.
Sodeč po navedbah številnih virov, ki so v preteklosti dajali pravilne napovedi, bo Apple v začetku septembra predstavil novo generacijo telefonov iPhone, pametnih ur Apple Watch, brezžičnih slušalk AirPods in pametnih zvočnikov HomePod. Čeprav je bil septembrski dogodek doslej rezerviran predvsem za telefone in ure, pa naj bi tokrat predstavili tudi novo generacijo tablic iPad in prenosnikov MacBook Pro. Za nameček pričakujemo tudi novosti pri spletnih storitvah, med njimi tudi dolgo pričakovanega konkurenta Netflixu, z imenom Apple TV+.
Varnost in zaupnost sta v današnjih dneh najbrž največje prioritete ponudnikov in uporabnikov računalniške tehnologija. Toda če danes imamo že dokaj dobre standarde za varovanje hranjenih podatkov in njihov transport, je razmeroma malo standardiziranega na področju varovanja podatkov med tem, ko so v uporabi oziroma obdelavi.
Google je začel tehnologijo umetne inteligence za pregledovanje pravopisa iz programa Docs počasi seliti tudi v priljubljeni spletni odjemalec za elektronsko pošto Gmail. Umetna inteligenca bo kmalu znala samodejno popravljati najbolj pogoste napake že med tipkanjem besedila elektronskih spočil na način, ki je precej boljši in zanesljiv od današnjih algoritmov za črkovanje.
Plazma je umrla, klasični LCD-televizorji tudi. Danes je izbira med OLED in QLED, ki sta kljub vizualni podobnosti besed povsem različni tehnologiji. QLED je nadgradnja tehnologije LED-LCD. Glavno vlogo imajo še vedno tekoči kristali, ki ustrezno filtrirajo svetlobo, ki prihaja z zadnje strani zaslona (backlight). Če jim dodamo kvantne pike, so barve na teh zaslonih še živahnejše, in to je doslej uporabljal Samsung.
Generacija Y, torej milenijci predstavljajo danes že okoli 35% delovne sile in podjetja se bodo morala začeti prilagajati načinom komunikacije, ki je značilna zanje. Nobena novost ni, da milenijci najraje pošiljajo trenutna sporočila in sovražijo telefonske pogovore. Raziskave kažejo, da so pri pri milenijcih telefonske aplikacije šele na petem mestu po priljubljenosti, za igrami, glasbo, družabnimi omrežji in brskanjem po internetu. V poslovnem mestu uporabljajo trenutno sporočanje tako za komunikacijo s sodelavci, kot tudi strankami. Trenutno sporočanje pred ostalimi oblikami komunikacij ima najraje kar 68% pripadnikov generacije Y.
Si predstavljate računalniški čip, ki je večji od tabličnega računalnika? Medtem ko običajni čipi, denimo mikroprocesorski, merijo nekaj kvadratnih centimetrov in jih lahko spravimo na noht, so v podjetju Cerebras izdelali čip, ki meri 462 kvadratnih centimetrov. Čip bo namenjen umetni inteligenci.