Rusija razmišlja o odklopu interneta
Rusija naj bi se med testiranjem kibernetične varnosti za nekaj časa odklopila od svetovnega spleta.
Rusija naj bi se med testiranjem kibernetične varnosti za nekaj časa odklopila od svetovnega spleta.
Google pripravlja obogateno različico aplikacije Maps, ki bo namenjena predvsem pešcem.
Priljubljena spletna stran Reddit zbira svež kapital za svoje delovanje, in sicer je cilj zbrati od 150 do 300 milijonov dolarjev. V tem krogu financiranja, ki poteka pri vrednotenju podjetja pri treh milijardah dolarjev, je v vodilni vlogi kitajsko podjetje Tencent, ki bo vanj vložilo kar 150 milijonov dolarjev. To je tako veliko, da so se uprli uporabniki strani.
Microsoft želi, da uporabniki Internet Explorerja presedlajo na sodobnejši spletni brskalnik.
Čeprav leto 2019 v poslovnem svetu prinaša cel niz negotovosti, kot so Brexit, trgovinske vojne in morda celo ohlajanje globalnega gospodarstva, so pri družbi Gartner mnenja, da bodo investicije v informacijsko tehnologijo letos celo višje kot lani. Po ocenah Gartnerja naj bi poraba za IKT v letu 2019 dosegla nivo 3,76 bilijona dolarjev, kar je 3,2% več kot v letu 2018.
Google je bil v preteklosti razmeroma v ozadju dogajanja povezanega z veriženjem blokov (blockchain), vendar se zdi, da so bo to spremenilo. Podjetje je zgolj iskalo primerne scenarije rabe za uporabo tehnologije veriženja blokov v povezavi s svojimi obstoječimi storitvami. Skupno točko so našli na področju združevanja veriženja blokov s tehnologijo iskalnikov in podatkovnih skladišč.
Ameriškega najstnika, ki je v Applovem programu za neposredno sporočanje FaceTime odkril resno varnostno luknjo, so v Cupertinu nagradili.
Odgovor na vprašanje iz naslova je za vedno več podjetij nikalen. Tudi če podatke hranite v takšnih ali drugačnih varnostnih kopijah, je zelo pomembno, kako hitro jih lahko obnovite. Programska oprema Deja Vu pa gre korak dlje – s podatki lahko počnete skorajda karkoli.
Ker postajajo elektronski odpadki čedalje večji problem, je Japonska tudi z namenom ozaveščanja najavila, da bodo medalje na prihodnjih olimpijskih igrah izdelane iz recikliranih pametnih telefonov, prenosnih računalnikov in drugih elektronskih odpadkov.
Kitajski proizvajalec Vivo je najavil nov telefon Vivo 15 Pro, ki ponuja novo alternativo pri iskanju rešitve, da se fotografsko tipalo odstrani s prednje strani telefona. Namesto za zarezo ali luknje, so pri družbi Vivo odločilni za prikazni (pop-up) fotoaparat, ki se iz ohišja pojavi le kadar ga potrebujemo.
Microsoft je v priljubljen videokonferenčni program Skype vgradil novo funkcijo, ki zna samodejno zamegliti ozadje za govorcem pri video povezavah, s čimer bodo ščitili zasebnost in poskrbeli za večjo osredotočenost na govorca in ne na okolico. Za uporabo nove funkcije je dovolj še klikniti na ikono s kamero pri vzpostavljeni video povezavi, kjer bodo uporabniki našli novo možnost izbire za zameglitev ozadja.
Motorola morda v teh časih ne ponuja najbolj vroče modele pametnih telefonov, vendar so njihove novosti vselej mikavne, ko se tiče razmerja med zmogljivostjo in ceno. Zato so Motorole še vedno zelo priljubljene v delih sveta, kjer ne zapravljajo astronomske vsote za najnovejše modele premijskih znamk.
Nemški varuh konkurence je Facebooku sporočil, da zahtevajo bistveno omejitev načinov zbiranja in obdelave podatkov o uporabnikih, če ti niso izrecno to dovolili. Zahteva pokriva tudi zbiranje podatkov partnerskih storitev kot tudi zbiranje podatkov v drugih izdelkih družbe Facebook, na primer v priljubljenih programih Instagram in WhatsApp.
Google je začel z postopno uvedbo dveh novih aplikacij za Android, namenjenih pretežno ljudem, ki imajo težave s sluhom, a znajo biti še kako priročne tudi za marsikoga drugega.
Proizvajalci si močno prizadevajo, da bi naredili telefon z zaslonom, ki sega do vseh robov prednje strani, pri tem pa nima nobenih ovir, kot so objektivi fotografskih kamer in biometričnih bralnikov. Doslej to ni bilo možno, zato tudi najnovejši modeli vsebujejo zareze (prvič uporabljene pri telefonu Essential) ali luknje v zaslonu (Honor View 20, prihajajoči Galaxy S10 in še kdo).
Pametni zvočniki so relativno mlada kategorija računalniških naprav, a najnovejša raziskava kaže, da se so tržni deleži na tem področju že precej konsolidirali.
Dvostopenjska avtentikacija, kjer za vstop v e-bančništvo potrebujemo tudi kodo, ki jo prejmemo s sporočilom sms, ni posebej varen način dostopa, kažejo najnovejši problemi v Veliki Britaniji in Nemčiji. Pravzaprav ranljivost sploh ni nova, le da si pred leti nihče ni mislil, da jo bo mogoče zlorabljati tudi v praksi.
Svet kriptovalut pretresa nova afera, katere ozadje še ni povsem pojasnjeno, poznamo pa izid za stranke. Kanadska kriptomenjalnica QuadrigaCX več kot 115.000 upnikom dolguje več kot 140 milijonov dolarjev in trdi, da do njih nima dostopa. Razlog je smrt ustanovitelja, ki naj bi edini imel ključe za denarnico, v kateri so bile kriptovalute shranjene. A primer je zavit v kopico skrivnosti.
Kitajski mediji poročajo o bizarnem incidentu, ki je nedavno za več kot uro ohromil promet v enem najbolj prometnih delov Pekinga. Krivec je prodorno kitajsko startup podjetje NIO, ki pripravlja novo znamko električnih avtomobilov NIO EV, s katerimi so poželi precej zanimanja tudi na sejmih na Zahodu.
Veliko ponudnikov računalniških izdelkov in storitev se je intenzivno usmerilo v ponudbo storitev v oblaku, v letu 2018 pa so te v večini primerov že zasenčile preostanek ponudbe izdelkov in storitev teh družb. Lep primer je Amazon, kjer storitve v oblaku resda še vedno predstavljajo le okoli 10% prodaje te družbe (ne smemo pozabit, da je Amazon še vedno tudi največji spletni trgovec), a je dobiček oddelka AWS (Amazon Web Services) lani dosegel že okoli tri četrtine celotnega dobička, ki je znašal 7,3 milijarde dolarjev.
Skoraj dve leti bo tega, kar smo pisali, da je Hrvaški Telekom uvedel podporo za nov tip telefonske kartice eSIM, sedaj pa smo tehnologijo uvedli tudi pri nas – uporabnikom jo ponuja Telekom Slovenije.
Intel je na posebnem dogodku predstavil svoj najbrž najmogljivejši procesor ta hip, model Xeon W-3175X, ki premore kar 28 procesnih jeder in lahko izvaja do 56 sočasnih procesnih niti. Procesor ni samo najzmogljivejši, temveč tudi občutno najdražji, saj bo za posamezen primerek treba odšteti kar 2.999 dolarjev, kar je bistveno več od izdelkov Intel Core i9-9980XE (1.979 dolarjev) in AMD Ryzen Threadripper 2990WX (1.799 dolarjev).
4. februarja 2004 je Mark Zuckebreg v študentskem domu na univerzi Harvard odprl portal TheFacebook.com, namenjen druženju s prijatelji in sklepanju novih poznanstev, spremljanju dogajanja in objavljanju informacij za povečanje lastne vidnosti. Še leta 2008 je bilo videti, da imajo drugi spletni servisi za digitalno druženje, kot je že zdavnaj preminuli MySpace, več možnosti in kapitala, toda Facebook je vse hitro prehitel in pustil v ozadju. Zuckerbeg je z druščino hitro gradil imperij in se širil. Na primer z nakupi komplementarnih storitev Instagram in Whatsapp, ki jih bodo prav v letošnjem letu združili v enotno storitev.
V spletu se je pred dnevi pojavil video, v katerem je videti Samsungov prihajajoči zložljiv telefon.
Raziskovalci iz ameriškega MITja so pokazali sistem, s katerim lahko nekomu na daljavo »pošljemo« skrivno glasovno sporočilo.
Pri Korejskem LGju so objavili odlične poslovne rezultate za leto 2018, le oddelek za telefonijo je pridelal za 700 milijonov minusa.
Jeseni smo pisali o tem, da nameravajo pri Googlu ugasniti svoj poizkus družabnega omrežja Google+.
Raziskovalno podjetje IDC je danes objavilo poročilo o stanju trga pametnih telefonov s poudarkom na zadnjem četrtletju 2018.
Pri evropskem proizvajalcu letal Airbus so zaznali hekerski napad na informacijske sisteme, napadalci naj bi prišli tudi do nekaj osebnih podatkov.
Največje družabno omrežje je kljub številnim škandalom objavilo zelo dobre finančne rezultate za zadnje četrtletje preteklega leta.