Netflix podira rekorde in se draži
Netflix je objavil zadnje poslovne rezultate, nove cene in rekordno število uporabnikov.
Netflix je objavil zadnje poslovne rezultate, nove cene in rekordno število uporabnikov.
Google je opravil nov, večji nakup. Za 40 milijonov ameriških dolarjev si je spletni velikan privoščil tehnologijo pametnih ur proizvajalca Fossil.
Mastercard bo z novimi pogoji poslovanja ščitil uporabnika pred nepredvidenimi stroški brezplačnih preizkusov storitev in programov.
Telemach je na tiskovni konferenci predstavil mobilni paket Največ, ki se ponaša z nazivom neomejeni, uporabnikom pa omogoča 100 GB prenosa podatkov po polni hitrosti, ki ga omogoča omrežje (do LTE-A), nato se hitrost zniža na 1 Mb/s.
Spletna skupnost XDA Developers se je polastila zgodnje različice mobilnega operacijskega sistema Android Q in razkrila prve novosti.
Na letošnjem sejmu CES smo poleg kopice igračk in zabavne elektronike videli tudi pripomoček, ki utegne revolucionirati zdravstvo. Gre za prenosni instrument, ki ga lahko primemo v dlan in priključimo na pametni telefon, omogoča pa izvajanje ultrazvoka.
Google je prepovedal objavljanje nevarnih izzivov na spletišču YouTube.
Microsoft je napovedal, da v roku enega leta ukinja podporo operacijskemu sistemu Windows 7.
Prebrisani uporabnik Instagrama je dosegel nov rekord, objavljena slika jajca je prejela že štirideset milijonov všečkov.
Zdaj kitajsko podjetje Palm, sinonim za nekdaj nadvse priljubljene ročne računalnike iz časa, ko pametnih telefonov še ni bilo, se vrača na sceno - po kitajsko, s pametnim telefonom.
Huawei ne želi, da bi bilo dobro ime podjetja omadeževano, zato so zaposlenega ki so ga na Poljskem zaradi domnevnega vohunjenja aretirali, nemudoma odpustili.
Brother je pred letošnjim poletjem prenovil zelo uspešno serijo naprav InkBenefit Plus, pri tem pa nas je prijetno presenetil, saj ji je dodal »paradnega konja«, model MFC-T910DW.
Izsiljevalski virus Ryuk je od avgusta lani razvijalcem prislužil 3,7 milijona ameriških dolarjev v bitcoinih.
V Londonu so obsodili 30-letnega Britanca, ki je novembra 2016 z internetnim napadom DDoS uspel povsem onemogočiti internetno povezljivost Liberije. Država, ki ima sorazmerno malo operaterjev in zgolj eno pomembno mednarodno povezavo – podmorski kabel ob zahodni afriški obali – je bila zaradi napada na operaterja Lonestar dva dni odrezana od interneta. Storilec bo za napad v zaporu preživel 32 mesecev.
Lenovo je na sejmu CES predstavil zanimivo hibridno rešitev, ki združuje Androidno tablico s pametnim zvočnikom opremljenim s pomočnico Amazon Alexa. Lenovo Smart Tab je v osnovi dokaj običajna tablica z 10,1-palčnim zaslonom polne ločljivosti HD, ki jo uporabljamo kot običajno tablico.
Čeprav na letošnjem sejmu CES ni bilo veliko novih predvajalnikov za navidezno in nadgrajeno resničnost, nekaj izdelkov vseeno izstopa z novostmi, ki tovrstne izdelke delajo še bolj privlačne za širšo rabo.
IBM je na sejmu CES razkril svoj načrt, s katerim želijo močno izboljšati zanesljivost in natančnost vremenskih napovedi, pri tem pa si bodo pomagali s kopico doslej neizkoriščenih virov podatkov. Tudi s pomočjo podatkov prostovoljno zajetih in posredovanih prek pametnih telefonov po celem svetu.
Amazon je najavil novo storitev v okviru znanega oblačnega servisa Amazon Web Services (AWS), ki je namenjena hrambi nestrukturiranih podatkov. Novi servis Amazon DocumentDB omogoča upravljanje s podatki, ki niso relacijski (NoSQL), v celoti pa je združljiv s kodo, gonilniki in orodji uporabljenimi za hrambo podatkov v priznani nerelacijski bazi Mongo DB.
Intel in AMD sta sejem CES izkoristila za kopico novosti, ki jih bomo srečali v prodaji večinoma že v prvi polovici letošnjega leta. Z novostmi se ne bojujeta zgolj drug proti drugemu, temveč tudi proti novim pretendentom, kot so izdelki na temelju arhitekture ARM.
Microsoft z novo veliko različico operacijskega sistema Windows 10, imenovano »Windows 10 April 2019 Update«, označeno tudi z interno oznako 1903, načrtuje kar nekaj velikih sprememb, s katerimi naj bi zagotovili večjo zanesljivost in predvidljivost pri nadgradnjah sistema, kar je v zadnjih mesecih postala nadležna težava številnih uporabnikov.
Proizvajalci pametnih telefonov v svoje izdelke že nekaj časa vgrajujejo različne algoritme s področja umetne inteligence, da optimizirajo njihovo delovanje, na primer porabo energije ali pa nastavitve fotografskega tipala. Nobenega razloga ni, da ne bi tovrstne prijeme v bodoče uporabili tudi v bolj klasičnih računalniških izdelkih, kot so prenosniki.
Številni razvijalci programske opreme bodo brez dvoma pozdravili odločitev GitHub, da svoje v svojem spletnem portalu ponudi neomejeno število brezplačnih, a hkrati zasebnih shramb (repository) za upravljanje programske kode in projektov.
Letošnji sejem CES je potrdil, da se tekma med glavnimi ponudniki digitalnih pomočnikov dviguje na še višji nivo. Amazon je s svojo pomočnico Alexo imel sicer začetno vodstvo, toda Google se je očitno odločil, da bo skušal prevzeti primat. Kljub temu, da Google uradno ni bil neposredno prisoten na sejmu, so prav v času sejma predstavili in na sejmišču prek partnerjev prikazovali kopico zanimivih novosti.
Zagovorniki varstva osebnih podatkov škandal so škandal poimenovali avstrijski Cambridge Analytica
Huawei namerava v prihodnje močno povečati svojo prisotnost in pomen na trgu strežniških izdelkov. Na sejmu CES so tako razkrili svoje prve procesorje Kunpeng 920 zasnovane na arhitekturi ARMv8, s katerimi nameravajo tekmovati z vodilnimi ponudniki v tem segmentu. Tudi z družbo Intel, katerih izdelki danes predstavljajo 95% tržišča.
Po prikazanem na sejmu CES se zdi, da so roboti namenjeni splošni rabi, tudi v domačem okolju, korak bližje resničnosti. Samsung je tako kot prvi izmed velikih proizvajalcev na sejmu najavil svoje prve robote s skupnim imenom Samsung Bot.
Nadgrajena resničnost, računalniški vid in čedalje hitrejše procesne enote obetajo povsem nove zmožnosti pri navigacijskih sistemih, ki jih uporabljamo v vozilih. Na sejmu CES je nekaj mladih podjetij predstavilo zelo zanimive rešitve, ki jih utegnemo hitro srečati tudi v novih vozilih.
Karte so se ob zadnjih borznih pretresih spet premešale in največ vredno podjetje na svetu je postal Amazon. Veliki četverici (Amazon, Apple, Alphabet/Google, Microsoft) so delnice v decembru drastično padle, vendar se je Amazon najhitreje pobral.
Sejem CES je kraj, kjer proizvajalci televizorjev tipično razkrijejo svoje adute za prihajajoče leto in tudi letos ni bilo drugače. Samsung, LG, Sony, Philips, Visio, Hisense in drugi so predstavili kopico novih modelov, ki zmorejo še precej več kot dosedanji izdelki. Poglavitna pa sta dva trenda – televizorji bodo v prihodnje imeli še večje diagonale, vrhunski modeli pa tudi podporo za video ločljivost 8K (7.680 × 4.320 pik). Kdor je še pri ločljivosti HD, je v zaostanku za že dve generaciji!
IBM je sejem CES ponovno izkoristil za predstavitev novega mejnika na področju kvantnega računalništva. Medtem, ko so lani javnosti predstavili prototip kvantnega računalnika s 50 kubiti, ki zavzema prostornino večje sobe, so letos prikazali računalnik IBM Q System One, ki je praktično nared za širšo komercialno rabo.