Politični pritiski zaradi Amazonovega uničevanja izdelkov
Pisali smo že o tem, da Amazon enormne količine neprodanih izdelkov enostavno uniči. To je začelo dvigovati tudi politični prah.
Pisali smo že o tem, da Amazon enormne količine neprodanih izdelkov enostavno uniči. To je začelo dvigovati tudi politični prah.
Nasa je objavila kratek video, ki prikazuje, kako robot Perseverance naredi "selfi" – s sestavljanjem 62 ločenih fotografij. Hkrati so objavili, da je helikopter Ingenuity opravil že osem poletov in dobil tudi programsko nadgradnjo.
V zaporu blizu Barcelone so danes našli mrtvega 75-letnega Johna McAfeeja. Vse kaže, da je storil samomor – sočasno je namreč prišlo na dan, da ga naj bi španske oblasti izročile ZDA, kjer ga je čakalo sojenje zaradi izogibanja plačilu davkov.
Področje obogatene resničnosti nikakor noče zares zaživeti, vseeno pa razvoj ne stoji – pri Facebooku so tako pridobili patent za kapo z vgrajenim zaslonom.
Startup podjetje Everactive, ki sta ga ustanovila diplomanta univerze MIT Ben Calhoun in Dave Wentzloff, prinaša na področje internetnih naprav IoT prepotrebno novo lastnost, ki bo najbrž še dodatno pospešila uporabo naprav na računalniškem robu. Njihove naprave Eversensor namreč za delovanje ne potrebujejo zunanjega napajanja, niti majhnih baterij.
Inženirji pri Nasi imajo še vedno obilico preglavic z vesoljskim teleskopom Hubble, na katerem je minulo nedeljo odpovedal računalnik. Ponovni zagon sistema ni uspel, zato je teleskop že teden dni v varnem načinu, kjer čaka na normalno delujoč računalnik. Če rešitev ne bo, bodo aktivirali rezervni računalnik, ki je v vseh pogledih enak.
Tesla sicer ni prvo ime, na katero pomislimo v svetu superračunalnikov, kljub temu so predstavili peti najhitrejši računalnik na svetu, načrtujejo pa še hitrejši računalnik.
Zvezna država Massachusetts je pretekli vikend objavila svojo aplikacijo za sledenje stikom v boju proti covid-19, Google pa je aplikacijo uporabnikom namestil na daljavo, brez vednosti ali odobritve.
Amazon je največji spletni trgovec, kar ne pomeni le, da proda največ izdelkov, temveč da mu tudi ostane največ neprodanih izdelkov. Ti, mestoma še povsem spodobni neodprti izdelki, romajo na smetišča, ko postane skladiščenje predrago. Britanska televizija ITV News je izvedla fotoreportažo pod krinko in ugotovila, da gre samo na Otoku na milijone izdelkov letno.
Vrednost bitcoina že dva meseca pada, v zadnjem tednu pa so kitajske oblasti še razširile prepoved rudarjenja kriptovalut.
Pred kratkim smo preizkusili Applov obesek za sledenje AirTag, ki deluje z novo aplikacijo FindMy, sodeč po pregledu programske kode prihajajoče različice Android, pa naj bi podobno aplikacijo pripravljal tudi Google.
Povpraševanje po strežnikih in pomnilniških sistemih je v prvem četrtletju letošnjega leta vnovič preseglo pričakovanja, čeprav se rast povpraševanja v primerjavi z zadnjimi četrtletji lanskega leta nekoliko umirja. Na prodajo tovrstnih izdelkov se kažejo tudi prvi vplivi pomanjkanja elektronskih komponent, čeprav si je večina vodilnih proizvajalcev naredila zaloge, zaradi česar dobava končnih izdelkov vendarle nima pretirane zamude.
Skokovito naraščanje naprav in rešitev IoT potrebuje ustrezno komunikacijsko in omrežno infrastrukturo, ki lahko zagotavlja povezovanje računalniškega roba (edge) z oblakom. Cisco je v ta namen predstavil novo generacijo usmerjevalnikov in omrežnih prehodov, ki so specifično namenjeni za povezovanje naprav na računalniškem robu, in so temu primerno tudi izdelani za rabo v industrijskem (okoljsko kritičnem) okolju.
IBM razvija povsem novo generacijo pomnilniških sistemov, ki so optimizirani za strežbo pomnilniškega prostora sodobnim arhitekturam in storitvam, kot so programski kontejnerji in rešitve s področja umetne inteligence. Zamisel o drugače zasnovani arhitekturi pomnilniških sistemov izhaja iz performančnih omejitev sedanji sistemov, pa tudi težav pri uporabi, avtomatizaciji in upravljanju sistemov, ki temeljijo na programsko definiranih pomnilniških bazenih (SDS, software defined storage).
Podjetja, ki se ukvarjajo s kibernetsko varnostjo, poročajo, da je v prvem četrtletju 2021 močno naraslo število napadov na omrežja VPN, medtem ko se je število klasičnih napadov (malware, botneti) nekoliko zmanjšalo.
V Avstraliji imajo aplikacijo SafeWA, s katero se morajo uporabniki prijaviti ob vsakem vstopu v katerokoli trgovino. Seveda naj bi bila anonimna. Izkazalo se je, da si policija anonimnost razlaga malce po svoje.
Igor Smirnov, direktor podjetja Netica, d. o. o., je z nami spregovoril o tem, kako se je podjetje lotilo razvoja specializiranih BI-rešitev, ker ustreznih ni našlo na trgu.
Kljub temu, da se življenje počasi, a vztrajno vrača v že znane tire, bo epidemija kot kaže imela trajne posledice v organizaciji in predvsem lokaciji izvajanja delovnih nalog v številnih podjetjih po celem svetu. Mnoga podjetja načrtujejo, da bo velik delež delovne sile tudi vnaprej delal od doma.
Google je najavil, da bo odslej pisarniška zbirka spletnih programov Google Workspace, pred časom znana kot G Suite, brezplačna za vse uporabnike. S tem so povečali domet spletnih orodij za skupinsko sodelovanje, pisarniško poslovanje tudi na akademsko in zasebno rabo.
V Salvadorju so napovedali, da bodo bitcoin uvedli kot vzporedno uradno valuto v državi, vendar se nad tem načrtom zbirajo črni (mednarodni) oblaki.
Najboljše za Android, najboljše za iOS... Kaj pa to: Najboljše za Palm! Najboljše za PocketPC! Tudi te smo zbrali v najnovejši številki Monitorja, ki je izšel včeraj!
Le nekaj dni pred najavljenim dogodkom (24.6.), kjer naj bi Microsoft spregovoril o novi generaciji operacijskega sistema Windows, so na splet pricurljale prve zaslonske slike novega sistema, ki bo po vsej verjetnosti nosil oznako Windows 11. Poleg slik, ki jih je objavil kitajski spletni portal Baidu, portal The Verge omenja, da po spletu kroži tudi povsem funkcionalna in delujoča različica okolja Windows 11, ki je za zdaj še v zaprtem preizkusu pri povabljencih. Potrudili smo se in jo namestili ;), naš preizkus pa lahko pričakujete v naslednjem Monitorju.
Tim Berners Lee je leta 1990 izumil svetovni splet (»world wide web«), sedaj pa prodaja izvorno kodo brskalnika in strežnika v obliki žetona NFT.
Na različnih koncih Evrope nastajajo t.i. »gigatovarne«, enormne tovarne, v katerih se bodo proizvajale baterije za električna vozila.
Po aprilski dražbi in prejeti odločbi o dodelitvi frekvenc za mobilno telefonijo, Telemach in Telekom Slovenija danes vzpostavljata prve bazne postaje 5G na frekvencah 3600 MHz. Danes je namreč prvi dan, ko je dodeljene frekvence veljajo in je to bilo mogoče storiti.
Ali ste vedeli, da nestrukturirani podatki predstavljajo približno 80 % vseh podatkov povprečnega podjetja, njihov obseg pa se vsako leto podvoji? Jih obvladujete? Preverite, kako se bojevati z brutalno rastjo nestrukturiranih podatkov!
V trenutni situaciji, ko smo zaradi širjenja korona virusa prisiljeni prilagoditi naše poslovne procese, morda razmišljate o vpeljavi dela od doma/na daljavo za vaše zaposlene? Potrebujete dostop do podatkov na strežnikih podjetja tudi z oddaljenih lokacij? Želite dostop do vaše poslovne aplikacije od doma? Vse to lahko naredite na različne načine, mi pa vam lahko pri tem pomagamo, da to naredite varno.
Skupina Avaddon, ki velja za eno najaktivnejših hekerskih združb z izsiljevalskimi virusi, je prenehala delovati. Razpustili so se na presenetljivo odgovoren način, saj so razkrili šifrirane ključe za dosedanje kampanje, ki bodo žrtvam omogočili obnovitev podatkov.
Realme bo petnajstega junija predstavil telefon Realme GT 5G, zraven pa naj bi predstavili še prenosnik in tablico.
Xiaomi je pred kratkim predstavil napajalnik za telefone z močjo kar 200 vatov, s katerim se telefon napolni v pičlih osmih minutah.