• Slovenci med prvimi na svetu pri MMS-u

    Največja slovenska operaterja mobilne telefonije, Mobitel in Si.mobil, sta v poletnih mesecih med prvimi na svetu predstavila storitev večpredstavnih sporočil MMS. Zaenkrat oba operaterja storitev ponujata brezplačno, s to razliko, da Mobitel zaračuna prenesene podatke preko GPRS-a, pri Si.mobilu pa so tudi ti zastonj.

    Objavljeno: 8.8.2002
  • Trg omrežnih izdelkov še raste

    Do konca letošnjega leta naj bi se prodaja stikal ethernet na območju EMEA (Evropa, Bližnji Vzhod in Afrika) povečala za 19 odstotkov, rast pa se bo do leta 2006 ustalila pri 6 odstotkih, ugotavljajo pri tržno-raziskovalni družbi Dataquest. Letos naj bi prodali stikal za 52 milijonov omrežnih vrat, v letu 2006 pa za 71 milijonov vrat. Boljša prodaja stikal je pogojena s skoraj 50-odstotno rastjo prodaje stikal za gigabitni ethernet in 26 odstotkov boljšo prodajo stikal Layer 3. Cisco ima na trgu stikal še vedno vodilno vlogo, na območju EMEA ima 40-odstotni tržni delež in 65-odstotni izkupiček od skupne prodaje. Čeprav je trg stikal ethernet dokaj zdrav v primerjavi z ostalimi področji IT, pa so visoki skoki pri prodajnih rezultatih očitno stvar preteklosti. Trg je že prenasičen, cene pa padajo. V letu 2001 se je skupni prihodek povečal le za 1,7 odstotka, leto poprej pa kar za 46 odstotkov.

    Objavljeno: 7.8.2002
  • Hypertransport pridobiva na ugledu

    V manj kot enem letu od kar je AMD ustanovil konzorcij Hypertransport Technology je število njegovih članov naraslo na 51. Zadnji pristopniki so podjetja kot so American Megatrends (AMI), ATI Technologies in VIA Technologies. Cilj konzorcija je promovirati vodilo Hypertransport kot najboljšo tehnologijo za podporo prihajajočemu standardu Infiniband, ki naj bi povezoval strežnike. Hypertransport sicer v 32-bitni različici zmore hitrosti prenosa 12,8 GB/s, dosedanje tehnologije pa so zmogle le 266 MB/s.

    Objavljeno: 7.8.2002
  • Bluetooth preko USBja

    Acer je predstavil vmesnik bluetooth v obliki mini priključka za vrata USB. Napravica se napaja kar preko priključka USB, njena glavna prednost v primerjavi z nekaterimi konkurenti pa je predvsem v majhnosti, meri namreč le 5,0 x 1,8 x 0,9 cm in tehta manj kot 10 gramov. Napravo bodo tržili predvsem kot dodatek prenosnikom, ki nimajo vgrajenega vmesnika bluetooth.

    Objavljeno: 7.8.2002
  • Tudi Plextor s hitrejšimi zapisovalci

    Plextor bo sredi septembra začel s prodajo novega zapisovalnika CD-RW, ki bo podatke na nosilce CD-R zapisoval z največ 48-kratno hitrostjo. Pogon bo tudi najhitrejši Plextorjev izdelek pri zapisovanju na izbrisljive nosilce, na katere bo pisal s hitrostjo 24x. Enota z oznako PX-W4824A bo CDje brala z 48-kratno hitrostjo, prav tako hitro pa bo potekalo digitalno zajemanje glasbenih CDjev. Po ostalih lastnostih se ne bo razlikoval od Plextorjevega 40-kratnika, dosedanjega paradnega konja tega podjetja. Pogon bo tako opremljen s črnim pladnjem, 4 MB predpomnilnika in tehnologijami Burn-Proof, PoweREC III in VariREC, omogočeno pa bo tudi nadgrajevanje programske opreme enote z novimi različicami, ki bodo brezplačno na voljo na spletu.

    Objavljeno: 7.8.2002
  • Lexmark prijetno presenetil

    Lexmark je v drugem četrtletju presenetljivo ustvaril večji zaslužek kot v enakem lanskem obdobju, predvsem po zaslugi dobre prodaje potrošnih materialov. Neto zaslužka je bilo za 89 milijonov dolarjev (lani 87 milijonov), prometa pa za 1,06 milijarde (lani 980 milijonov). Prodaja potrošnega materiala se je povečala za 18 odstotkov in dosegla 566 milijonov dolarjev ali 53 odstotkov celotnega prometa. Prodaja tiskalnikov se je povečala za devet odstotkov. Sicer pa je Lexmark drugi največji ameriški proizvajalec tiskalnikov, takoj za HP-jem.

    Objavljeno: 6.8.2002
  • PalmSource z novimi strateškimi partnerji

    PalmSource, proizvajalec operacijskega sistema PalmOS, je sklenil nekaj povezav, s katerimi nameravajo predvsem poslovnim uporabnikom PalmOS omogočiti nekaj lastnosti, ki so do sedaj manjkale.

    Objavljeno: 6.8.2002
  • Novi Philipsov zapisovalnik

    Philips, eden večjih proizvajalcev enot za zapisovanje CD plošč, je predstavil svoj novi izdelek, PCRW4816. Novi zapisovalnik bo, kot že ime pove, na nosilce CD-R pisal z do 48-kratno hitrostjo, prav tako hitro pa bo potekalo branje in digitalno zajemanje glasbenih CDjev. Zapisovanje na izbrisljive nosilce bo potekalo s 16-kratno hitrostjo, kar je manj kot pri izdelkih tekmecev, ki znajo na nosilce CD-RW pisati že s 24-kratno hitrostjo. V primeru prekinitve podatkovnega toka med zapisovanjem za odpravljanje napak skrbi tehnologija Semaless Link, za izboljšanje kakovosti zapisa pa skrbi sistem Thermo Balanced Wrining, ki strategijo zapisovanja prilagodi vsakemu posameznemu nosilcu. Nov Philipsov zapisovalnik je že na voljo, stal pa naj bi okoli 110 evrov.

    Objavljeno: 6.8.2002
  • Enota s podporo devetim vrstam pomnilniških nosilcev

    Podjetje Addonics je predstavilo bralnik kartic za osebne računalnike z imenom Ultra DigiDrive, ki ga priključimo na vmesnik IDE, omogoča pa delo s kar devetimi različnimi vrstami pomnilniških nosilcev. Podprte so kartice Compact Flash (tip 1 in 2), Smart Memory, Memory Stick, Micro Drive, MMC in SD Card. Enoto namestimo v prosto 3,5-palčno razširitveno mesto v ohišju, s pomočjo priloženih pretvornikov pa lahko beremo z vseh najbolj razširjenih pomnilniških nosilcev, podprti pa so tudi diski PCMCIA in enote FlashATA. Možen je celo zagon celotnega operacijskega sistema s teh nosilcev. Hitrost prenosa podatkov je odvisna od vrste nosilca, znaša pa lahko do 16 MB na sekundo. Addonicsov pogon stane 120 dolarjev, na voljo pa je tudi brez dodatnih pretvornikov, brez katerih sicer ne moremo brati vseh devet vrst podprtih medijev, je pa zato tako okleščena različica na voljo za samo 60 dolarjev.

    Objavljeno: 6.8.2002
  • Slabo SAP-ovo četrtletje

    Letošnje drugo trimesečje je nemškemu SAP-u v primerjavi z enakim lanskim obdobjem prineslo zmanjšanje prihodka in zaslužka. Prihodek se je zmanjšal za štiri odstotke na 1,78 milijarde evrov (lani 1,85 milijarde), zaslužek pred obdavčitvijo in stroški pa za 16 odstotkov na 377 milijonov evrov (lani 450 milijonov). Rast prometa v drugem trimesečju so ustvarili le v regiji EMEA (Evropa, Bližnji Vzhod, Afrika), pa še to le za en odstotek na 976 milijonov evrov (lani 962 milijonov). V azijsko-pacifiški regiji je promet padel za pet odstotkov na 209 milijonov evrov (lani 220 milijonov), največji padec pa so zabeležili v obeh Amerikah, in sicer za 12 odstotkov na 593 milijonov evrov (lani 671 milijonov). Prihodek od prodaje licenc je znašal 496 milijonov evrov, kar je pomenilo zmanjšanje za 23 odstotkov. Kljub slabemu poslovanju v drugem trimesečju pri SAP-u pričakujejo od pet- do desetodstotno rast prihodkov v letu 2002.

    Objavljeno: 5.8.2002
  • Novi Canoni

    Canon je predstavil tri nove brizgalne tiskalnike, ki bodo nadomestili nekatere dosedanje modele. Štiribarvni S530D in šest barvni S830D se ponašata z možnostjo tiskanja do roba in možnostjo direktnega tiskanja iz pomnilniških kartic. Poleg tega lahko nanju s kablom povežemo Canonove fotoaparate in brez posredništva računalnika tiskamo tudi na ta način. Oba imata priložen prilagojevalnik PC Card, ki lahko sprejme štiri različne pomnilniške kartice. Oba tiskalnika sta združljiva s standardom EXIF 2.2, ki omogoča bolj kakovostno tiskanje fotografij. S530D ima ločljivost 2400 x 1200 pik na palec, fotografijo velikosti 10 x 15 cm pa lahko natisne v manj kot minuti, S830D pa zanjo porabi okoli dve minuti. Canon je predstavil tudi nekoliko manjši model. Model S330 je štiri barvni tiskalnik in je namenjen manj zahtevnim uporabnikom. Vseeno zmore ločljivost 2400 x 1200 pik na palec in je združljiv je s standardom Exif 2.2

    Objavljeno: 5.8.2002
  • Delujoči DDR-II

    Čeprav je prve primerke pomnilnika DDR-II že maja prikazal Samsung, je ameriški Micron prvi, ki je prikazal delujoč sistem, ki je uporabljal ta novi tip pomnilnika. Pomnilnik uporablja 256 megabitne čipe, medtem ko je Samsung prikazal 512 megabitne čipe. Pri Micronu pravijo, da je delujoči sistem prvi velik korak k dokončni vzpostavitvi standarda, ki veliko obeta. Ker na tržišču še ni osnovnih vezij za nov tip pomnilnika, je imel prikazani računalnik pomnilnik na posebej narejenem vezju, ki je bilo vstavljeno v režo PCI.

    Objavljeno: 5.8.2002
  • Microsoft .Net tudi za Oracle

    Družba Microsoft je poskrbela za programsko orodje, ki omogoča združljivost njihovega ogrodja .Net s podatkovnimi strežniki podjetja Oracle. Pri podjetju Microsoft so že izdelali podoben vmesniški program za Oraclov podatkovni strežnik, podobno pa nameravajo poskrbeti še za podatkovni strežnik DB2 družbe IBM. Za Microsoft je ogrodje .Net (.Net Framework) bistvenega pomena v strategiji razvoja spletnih storitev, kar poenostavi razvoj in zagotovi zanesljivo delovanje na sodobnih strežnikih. Že pred tem je podjetje Microsoft ponudilo njihovo tehnologijo za splošni dostop do podatkov imenovano ADO.NET, novi program imenovan .Net Framework Data Provider for Oracle, pa omogoča dva do trikrat hitrejši dostop do podatkov kot dosedanje metode. Program je na voljo brezplačno na razvojnih straneh družbe Microsoft.

    Objavljeno: 5.8.2002
  • IBM vlaga v svetovanje

    IBM se je odločil za prevzem znanega svetovalnega oddelka družbe PricewaterhouseCoopers (PwC), ki jih bo stal 3,5 milijarde dolarjev. Prevzem morata potrditi še upravna odbora obeh družb, posel pa bo sklenjen v tretjem trimesečju. Prevzem družbe PwC Consulting bo prizadel IBM-ovo konkurenco (Sun, Dell, HP in EDS), saj bodo s tem storili velik korak naprej na področju svetovanja. PwC Consulting ima 30 tisoč zaposlenih, v letošnjem poslovnem letu pa pričakuje skoraj pet milijard dolarjev prihodka. PwC Consulting je že nekaj časa naprodaj, pred dvema letoma pa se je kot resen kupec pojavljal HP, vnedar je bila takratna cena 18 milijard dolarjev previsoka. IBM bo PwC Consulting vključil v oddelek, ki ponuja globalne poslovne storitve (Global Service's Business Innovation Services). Ta oddelek je bil eden od redkih, ki je tudi v kriznih časih za industrijo IT prinašal stabilne prihodke. IBM-ove globalne storitve najemajo podjetja na podlagi dolgoročnih pogodb, IBM pa podpira ali v celoti poskrbi za delovanje njihovih računalniških sistemov.

    Objavljeno: 4.8.2002
  • Active Directory kot samostojen program

    Microsoft je objavil, da bo začel svojo tehnologijo aktivnega imenika (Active Directory) prodajati kot samostojen proizvod. Aktivni imenik je Microsoft vpeljal kot konkurenco Novell-u in Sun-u na področju strežnikov, tehnologija pa omogoča nadzor nad omrežnim okoljem preko centralne baze podatkov, kjer se shranjujejo informacije o uporabnikih, računalnikih in drugih omrežnih napravah. Seveda pa bo aktivni imenik še vedno ostal (brezplačno ) tudi kot del strežniškega sistema Windows.

    Objavljeno: 4.8.2002
  • HP z novimi projektorji

    HP je najavil dva nova projektorja iz družine iPaq MP, MP1200 in MP 3800. Oba projektorja sodita med ultra lahke, njuna glavna prednosti pa naj bil bila predvsem preprosta uporaba. Zmogljivejši model MP3800 ob svetilnosti 1300 lumnov tehta manj kot dva kilograma in je tudi sicer manjši od večine tekmecev, omogoča pa tudi samodejno nastavljanje slike zgolj s pritiskom na gumb. Namenjen je predvsem poslovni rabi, kupcem pa bo na voljo v ZDA za 3.500 dolarjev. Še manjši in lažji je projektor MP1200, s svetilnostjo 1000 lumnov in ločljivostjo 1024 x 768 pik. Prav tako se lahko pohvali s preprostim nastavljanjem, namenjen pa je predvsem rabi v navezi z računalnikom. Za priključitev video naprav, kot so videorekorderji, je potrebno dokupiti poseben vmesnik, saj na projektorju najdemo le vhode za signal VGA in DVI. Cena modela MP1200 bo 2.300 dolarjev.

    Objavljeno: 4.8.2002
  • Symantec prevzema konkurenco

    Symantec je hkrati objavil finančne rezultate v drugem trimesečju in namero o prevzemu treh podjetij, ki se ukvarjajo z računalniško in internetno varnostjo - SecurityFocus, Riptech in Recourse Technologies Inc. Za nakupe bodo zapravili 355 milijonov dolarjev, kar je skoraj 40 milijonov dolarjev več kot so ustvarili prometa v drugem četrtletju (316 milijonov). V lanskem drugem trimesečju so zabeležili 228 milijonov dolarjev prometa. Analitiki so pozdravili združevanje podjetij na področju računalniške varnosti, Symantec pa je s tem vrgel rokavico svoji konkurenci - družbama Internet Security Systems in Network Associates.

    Objavljeno: 3.8.2002
  • Flextronics odprl razvojni center v Sloveniji

    Konec julija je podjetje Flextronics v Sloveniji odprlo podružnico, ki se bo ukvarjala z razvojem submikronskih vezij, programske opreme in celotnih elektronskih sistemov.

    Objavljeno: 3.8.2002
  • Turbolinux brez ključnega investitorja, a še naprej s polno paro

    Predstavniki podjetja Turbolinux, ki izdeluje lastno distribucijo Linuxa, so morali objaviti, da podjetje sicer ni propadlo, temveč bodo zaradi umika enega izmed ključnih investitorjev morali nekoliko zmanjšati svoje poslovanje v ZDA. Centrala podjetja je sicer v ZDA, vendar je njihov izdelek najbolj priljubljen v Aziji.

    Objavljeno: 3.8.2002
  • Podatkovni strežnik, ki se sam zdravi

    IBM se trudi na vse kriplje, da bi na 13 milijard dolarjev vrednem trgu podatkovnih strežnikov prehitel Oracle. Ta ima z dobrimi 42 odstotki še vedno prevladujoč tržni delež, IBM pa mu sledi z 31 odstotki. Na tretjem mestu je Microsoft z 8,5 odstotka. IBM v tem boju za tržni delež testira že osmo verzijo podatkovnega strežnika DB2, ki ima vključeno funkcijo "samozdravljenja".

    Objavljeno: 2.8.2002
  • IBM povezuje DB2 v Visual Studio .NET

    IBM je objavil, da se je pridružil Microsoftovemu programu Visual Studio.NET Integration Program (VSIP), da bi dosegel boljšo povezavo med podatkovnim strežnikom DB2 in arhitekturo .NET. S podporo VSIP bodo razvijalci lahko združili moč DB2 s prednostmi, ki jih prinaša okolje Microsoft .NET za razvoj programov, ter s tem zmanjšali čas in stroške, ki so potrebni za njihov razvoj. Microsoft želi uveljaviti Visual Studio.NET kot poglavitno razvojno okolje, IBM pa bi isto rad dosegel s svojo DB2 v svetu podatkovnih zbirk. Od približno 90 članov VSIP, je zaenkrat malo velikih imen kot je IBM. Med njimi so še: HP (članstvo je podedoval od Compaq-a), Computer Associates, Compuware, Fujitsu, Intel, Mercury Interactive, Rational in SAP. Članarina znaša 10.000 USD za triletno pogodbo.

    Objavljeno: 2.8.2002
  • Sun začasno v črnem

    Sun je zadnje četrtletje v finančnem letu 2002 končal z zaslužkom v višini 20 milijonov dolarjev, pri čemer je ustvaril 3,4 milijarde dolarjev prometa. To je bilo 14 odstotkov manj kot v zadnjem lanskem trimesečju (štiri milijarde), vendar deset odstotkov več kot v tretjem trimesečju (3,1 milijarde). Sun je posloval dobičkonosno zaradi zmanjševanja stroškov, 20-odstotnega povečanja prodaje v ZDA v primerjavi s prejšnjim četrtletjem in uvedbe novih izdelkov. Stroške so zmanjševali tudi na račun odpuščanja, saj je lani in letos ostalo brez dela skoraj pet tisoč zaposlenih. Sun je svoje najboljše poslovne rezultate dosegal v času internetnega buma in velikega povpraševanja po dragih strežnikih Unix, ko je ustvaril tudi do pet milijard dolarjev v enem trimesečju. Pred enim letom se je prodaja zmanjšala, poleg tega pa sta s konkurenčnimi izdelki močno pritisnila IBM in HP, tako da je Sun zašel v rdeče številke, ki se mu žal ponovno obetajo tudi v tekočem trimesečju.

    Objavljeno: 2.8.2002
  • Plextorjev tanki zapisovalnik z USB 2.0

    Plextor, eden vodilnih proizvajalcev zapisovalcev CD-RW, je najavil novo tanko zunanjo enoto, ki jo je moč priključiti na vmesnik USB 2.0. Enota PlexCombo 8/8/24-8U omogoča branje nosilcev DVD-ROM z 8-kratno hitrostjo in CD s hitrostjo 24x. Omogoča tudi zapisovanje na nosilce CD-R in CD-RW z osemkratno hitrostjo. Z novim izdelkom merijo predvsem na lastnike prenosnikov, zato je ohišje nove enote veliko le 17 x 14 centimetrov in visoko dobra dva centimetra, tehta pa okoli pol kilograma. Enostavna naj bi bila tudi namestitev enote, vsaj pod novejšimi Microsoftovimi operacijskimi sistemi. PlexCombo 8/8/24-8U bo na voljo v kratkem, predvidoma pa bo stal okoli 280 dolarjev.

    Objavljeno: 2.8.2002
  • Palm in IBM znova sodelujeta

    Predstavniki podjetij IBM in Palm so sporočili, da bodo uporabniki IBM-ove poslovne programske opreme WebSphere lahko do podatkov na strežnikih dostopali tudi z ročnimi računalniki s PalmOS. Pri IBM-u so namreč razvili za PalmOS prirejeno različico programa za neposredno sporočanje Lotus Sametime, preko lastnih prodajnih kanalov pa bodo pričeli prodajati tudi Palmove ročne računalnike m515. Palm je podprl IBM-ovo programsko opremo, ki omogoča napravam v brezžičnih omrežjih preprosto prehajati iz ene dostopne točke na drugo. Podjetji sta tudi napovedali, da bosta v prihodnje sodelovali pri razvoju programske opreme za PalmOS.

    Objavljeno: 1.8.2002
  • Ali AOL pripravlja revolucijo pri pretočnih prenosih?

    Iz internetnega giganta AOL Time Warner je pricurljala novica, da naj bi pripravljali revolucionarno tehnologijo, ki bi lahko znatno pohitrila prenos zvoka in videa v pretočnih zapisih preko spleta. Čeprav je to osnovni cilj, pa kaže, da bi lahko tehnologija pod razvojnim imenom Ultravox pripomogla k hitrejšemu prenosu velikih datotek nasploh.

    Objavljeno: 1.8.2002
  • Unisys je razdelil Intelovo vejo strežnikov

    Podjetje Unisys, ki je specializirano za visoko zmogljive strežnike, je začelo izdelovati novo družino cenejših strežnikov zasnovanih na Intel-ovem procesorju Itanium 2. Novi strežniki Aries bodo podpirali do 16 procesorjev Itanium 2 ali Xeon, njihova cena pa bo znašala med 75.000 in 300.000 dolarji. Tako bodo z že obstoječo močnejšo družino strežnikov Orion, ki stanejo med 140.000 in 700.000 dolarji pokrili večji del tržišča.

    Objavljeno: 1.8.2002
  • Hitrost zapisovanja še ni dosegla zgornje meje

    Ultima Electronics, ki svoje izdelke prodaja pod imenom Artec, je napovedalo doslej najhitrejši zapisovalnik CD-RW, ki bo podatke na nosilce CD-R zapisoval kar z 52-kratno hitrostjo, s čimer bomo običajni nosilec 650 MB zapisali v manj kot minuti in pol. Hitrejše je tudi zapisovanje na izbrisljive nosilce, ki sedaj poteka pri 24-kratni hitrosti. Podatke bo nova enota brala s hitrostjo 52x. Ultimin pogon bo za preprečevanje napak ob izpadu toka podatkov imel 2 MB predpomnilnika, opremljen pa bo tudi s tehnologijo JustLink za primere, ko bo tudi predpomnilnik premajhen. Povprečen dostopni čas bo okoli 100 ms. Cena novega zapisovalnika še ni znana.

    Objavljeno: 1.8.2002
  • S 1. avgustom nova Microsoftova licenčna shema v veljavi

    Microsoft je po mnogih protestih strank, odlašanjih in popravkih s 1. avgustom končno vpeljal novo licenčno shemo, imenovano Microsoft Licensing 6.0. Kot smo že poročali, je nova shema precejšnja sprememba v načinu prodaje Microsoftove programske opreme za velika podjetja in druge ustanove, ki je po mnenju mnogih strank in analitikov naravnana tako, da stranke zavezuje k daljšim pogodbam. Po nekaterih izračunih, naj bi Microsoftovi izdelki po podpisu novih licenčnih pogodb korporacije stali kar 33 do 107 odstotkov več kot so plačevali doslej. Pri Microsoftu to zanikajo in menijo, da stranke ne razumejo novih pogodb dovolj dobro, poleg tega pa zagotavljajo, da so morali spremeniti shemo licenciranja, saj je sedanji sistem postal preveč zapleten in neučinkovit.

    Objavljeno: 1.8.2002
  • Izboljšave ogrodja .Net

    Microsoft je objavil, da bodo proti koncu leta 2003 predstavili novo različico ogrodja .Net, ki bo omogočala sodobnejšo gradnjo in združevanje spletnih storitev XML, namenskih programov z Okni in spletnih rešitev. Hkrati naj bi postalo izvajanje spletnih storitev tudi bolj zanesljivo. Nova različica okolja .Net bo prinesla tudi nadgradnjo podpore za Visual Studio .Net, izboljšan programski jezik ASP .Net in izboljšane razširitve za razvijalce v jezikih Visual Basic, Visual C++ in Office. Microsoft načrtuje tudi nadgradnjo za izvršno okolje CLR (Common Language Runtime).

    Objavljeno: 31.7.2002
  • Varnostni standardi za Okna 2000

    Računalniški sistemi in delovne postaje za podjetja imajo ponavadi že nameščen operacijski sistem, ki pa ima največkrat izključene varnostne funkcije. Prodajalci računalnikov prepuščajo kupcem, da si varnost uredijo po svojih potrebah, kar pa je včasih dvorezen meč. Ko pridejo novi računalniki v podjetje, je toliko dela z vzpostavijo njihovega delovanja, da odgovorni večkrat pozabijo na varnost. Zaradi tega in zaradi drugih varnostnih lukenj se je skupina vladnih in zasebnih agencij iz ZDA, ki se ukvarjajo z računalniško in internetno varnostjo, odločila za vzpostavitev osnovnih varnostnih standardov v zvezi s profesionalno različico okolja Windows 2000. Kupci Oken bodo imeli odslej na voljo brezplačno orodje, s katerim bodo preverili varnostno stanje svojih računalniških sistemov in ga po potrebi dopolnili.

    Objavljeno: 31.7.2002
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji