Končana je Monitorjeva naročniška akcija
Z žrebom, ki smo ga v prostorih Mladine d.d. Ljubljana, založnika revije Monitor, opravili v četrtek, 24. marca, smo med novimi naročniki izžrebali dobitnika pametnega telefona Nokia X20.
Z žrebom, ki smo ga v prostorih Mladine d.d. Ljubljana, založnika revije Monitor, opravili v četrtek, 24. marca, smo med novimi naročniki izžrebali dobitnika pametnega telefona Nokia X20.
Cambridge Audio je angleško podjetje, ki že več desetletij navdušuje poslušalce glasbe s svojimi zvočnimi komponentami visoke kakovosti. Njihovi ojačevalci, zvočniki in druge zvočne komponente ne le zvenijo odlično, temveč tudi predstavljajo osupljivo dobro vrednost v t. i. avdiofilskem razredu hi-fi komponent.
Tencentova aplikacija WeChat je na Kitajskem ključnega pomena za življenje – uporabljajo jo za komuniciranje, pa tudi nakupovanje in celo za plačevanje denimo računov za elektriko. Ima preko 1,2 milijarde aktivnih uporabnikov na mesec.
Raziskovalca (Explorer), ki je vgrajen v Windows smo vajeni - tak kot je, je že leta. Vendar so pri Micorosoftu že leta 2017 pripravili koncept Raziskovalca, ki naj bi združil prikaz lokalnih datotek, koledarskih zapisov in vsebin iz brskalnika Edge, ter to poimenovali Sets.
Ruski organ za nadzor nad mediji Roskomnadzor je danes sporočil, da bo Googlu prepovedal oglaševanje v Rusiji, njegovo platformo YouTube pa je obtožil širjenja lažnih informacij o dejavnostih ruskih sil v Ukrajini.
Na temnem delu internet je danes ugasnila spletna tržnica Hydra, saj so nemški organi pregona zasegli strežnike, na katerih je tekla. Hydro so ustanovili leta 2015, ko so bili organi pregona ugasnili AlphaBay. Aretirali niso nikogar, ker so hekerji v Rusiji.
IBMovi mainframe računalniki z/Architecture so ena od tistih stalnic v računalništvu, ki kot kaže, nikoli ne bo izumrla. Z novo generacijo Z16 so pri IBMu vnovič dokazali, da znajo to zmogljivo platformo prilagoditi sedanjemu času in zlasti potrebam velikih kupcev. V novi generaciji naj bi sistemi z16 s pomočjo umetne inteligence nudili pomembno platformo za preverjanje varnosti podatkov in preprečevanje prevar, pa tudi pomembno vlogo v sodobnem računalništvu v oblaku.
Po pisanju agencije Reuters je Evropska komisija začela novo preiskavo družbe Microsoft, tokrat glede konkurenčnih pogojev povezanih s ponudbo storitev v oblaku. Preiskava sledi pritožbam štirih evropskih ponudnikov storitev v oblaku, med katerimi francoskega OVHcloud in nemškega NextCloud, ki ameriškega tekmeca obtožujejo nepoštenih pogojev pri licenciranju Microsoftove programske opreme za rabo v oblaku.
V današnjih časih se zdi, da je poznavanje uporabe sodobnih digitalnih tehnologij in storitev nekaj, kar je samo po sebi umevno. Toda raziskava agencije Eurostat razkriva, da smo v Evropski Uniji z digitalnimi kompetencami podkovani v manjši meri, kot se nam morda zdi. Vsaj osnovne kompetence ima v povprečju le okoli 54% prebivalcev EU starih med 16 in 74 leti.
Poročilo družbe AdDuplex kaže na to, da se je prehajanje na okolje Windows 11 v zadnjih mesecih močno upočasnilo. V marcu je delež računalnikov z okoljem Windows 11 zrasel le za 0,1%. Skupno najnovejši operacijski sistem uporablja okoli 20% vseh računalnikov, kar je najbrž manj, kot so pričakovali pri Microsoftu.
Elon Musk je nepričakovano razkril, da je kupil za 2,9 milijarde dolarjev delnic podjetja Twitter, s čimer je postal 9,2-odstotni lastnik podjetja. S tem je takoj postal največji posamezni lastnik, saj ima v lasti celo več delnic od sklada Vanguard ali ustanovitelja Jacka Dorseyja. Takoj po objavi je delnica podjetja pridobila četrtino vrednosti.
Jeanette Manfra, visoka uslužbenka v Googlovem »oblačnem« oddelku je v četrtek zapisala, da je (ameriška) vladna odvisnost od Microsoftove programske opreme varnostno tveganje. Jeanette je sicer tudi bivša visoka varnostna uslužbenka v ameriški administraciji (Cybersecurity and Infrastructure Security Agency, CISA).
Panasonic, prvotni »baterijski partner« podjetja Tesla, še vnaprej vlaga v razvoj in proizvodne zmogljivosti za avtomobilske baterije.
Poslovanje finančnih institucij s pravnimi in fizičnimi osebami se ne le v transakcijskem delu, temveč tudi na področju uporabniške izkušnje in storitev vse bolj zanaša na tehnologijo. In tudi domače znanje.
Učinkovitost aplikacij je odvisna od razpoložljivosti osnovnih virov – kontejnerjev, virtualnih naprav (VM), strežnikov, naprav za shranjevanje podatkov, omrežij in drugih. Za zagotavljanje delovanja aplikacije potrebujete inteligentno upravljanje virov. Upravljanje aplikacijskih virov ali ARM (Application Resource Management) pomaga IT-ekipam, da na najbolj optimalen način dodelujejo vire aplikacijam v celotnem IT-okolju.
Apple, Facebook in Discord so v vsaj enem primeru posredovali podatke o svojih uporabnikih hekerjem, ki so se pretvarjali, da so organi pregona. Medtem ko Facebook in Apple tega uradno nista potrdila, je Discord uradno potrdil, da so prejeli elektronsko pošto z legitimnega naslova, ki pa so ga bili ugrabili hekerji.
Xiaomi je na regionalni predstavitvi na Dunaju predstavil trojico novih telefonov - modele Xiaomi 12 Pro, 12 in 12X. Telefoni zasedajo višji cenovni in zmogljivostni razred, predprodaja v Sloveniji steče v petek, 1.4, redna prodaja pa 10.4. Telefoni so sicer že nekaj časa naprodaj na kitajskem (tam je prodaja stekla okoli novega leta).
Huaweievi telefoni že leta slovijo po svojih odličnih karakteristikah, od zmogljivosti do napredne fotografije. Ko je govora o novih modelih, kot sta P50 Pro in P50 Pocket, ki temeljijo na mobilnem sistemu HMS, pa beseda velikokrat nanese tudi na aplikacije. Še vedno namreč vladata splošno prepričanje in mali strah, da zaradi ameriških sankcij številne aplikacije na telefonih Huawei niso dostopne. Vendar to ne bi moglo biti dlje od resnice.
Sodeč po pisanju spletišča Bloomberg naj bi Apple pripravljal naročnino za/na telefone iPhone in tablice iPad.
Sony je že leta 2010 predstavil naročniško storitev PlayStation Plus, takrat so uporabniki za 50 dolarjev na leto dobili različne bonuse, denimo brezplačne igre, preizkuse in podobno, kasneje je postala naročnina obvezna za spletno igranje.
Vse višje hitrosti prihajajočih generacij pogonov SSD bodo morda za seboj potegnile tudi potrebo po aktivnem hlajenju – vsaj tako pravijo pri podjetju Phison, proizvajalcu krmilne elektronike za pogone SSD.
Kratka primerjava dveh sestrskih telefonov - Honor 50 in Huawei Nova 9.
Ekipa sistema Asahi Linux že nekaj časa pripravlja različico, ki bi delovala na Applovih računalnikih s procesorji ARM (zaenkrat torej na družini M1), na voljo je prva alpha različica.
Epic Games, podjetje za izredno popularno spletno igro Fortnite, bo ves zaslužek v igri Fortnite med 20 marcem in 3 aprilom doniral humanitarnim organizacijam, ki pomagajo Ukrajini.
Ameriško pravosodno ministrstvo je objavilo dve obtožnici, v katerih so opisani hekerski napadi na ameriško energetsko infrastrukturo.
Apple je predstavil kar nekaj novosti, med njimi tudi prenovljeni iPad Air. Sodeč po govoricah naj bi jeseni na tržišče prišel tudi zmogljivejši iPad Pro, z novim procesorjem M2.
Ford Kuga je bila razvita v tesnem sodelovanju z uporabniki športnih terencev, zato navduši s posebnim slogom, neprekosljivo izbiro pogonov, vrhunskim udobjem in naprednimi tehnologijami, ki lastnikom olajšajo življenje v avtu in zunaj njega.
Včeraj je na družbenih omrežjih završalo, ker se prek interneta v zadnji uri ni dalo več vložiti zahtevkov za glasovanje iz tujine na prihajajočih volitvah v državni zbor, ki bodo 24. 4. 2022. Po zakonu morajo volivci to namero priglasiti 30 dni prej, torej se je rok iztekel 24. 3. 2022 ob 24:00:00. A že uro prej je sistem začel zavračati vloge.
Podjetja v Evropski Uniji danes uživajo široko izbiro ponudbe digitalnih tehnologij in možnosti uporabe sodobnih informacijskih orodij. Toda kako dobro te priložnosti podjetja dejansko uporabljajo v praksi? Raziskava agencije Eurostat razkriva stopnjo uporabe posameznih tehnologij med evropskimi podjetji, ki imajo vsaj 10 zaposlenih.
Medtem ko zahodne države kar tekmujejo, katera bo Ukrajini ponudila več opreme in pomoči, je Izrael stopil korak nazaj, ko gre za vohunsko programsko opremo Pegasus. Ukrajina je želela kupiti program, ki ga uporabljajo že številne obveščevalne službe, a ga izraelski proizvajalec, izraelsko podjetje NSO, oz. država Izrael, ne želi prodati, da ne bi ujezili Rusije.