Dropbox in Google s tesnejšo integracijo
Dropbox in Google sta objavila plan za tesnejšo integracijo nekaterih storitev.
Dropbox in Google sta objavila plan za tesnejšo integracijo nekaterih storitev.
Zadnje leto prihaja vse več telefonov z zasloni, potisnjenimi čim bolj do roba, pri tem pa še vedno ostaja omejitev zaradi postavitve prednje kamere in nekaterih drugih tipal. Pri Applu so to težavo rešili z zarezo oziroma zavihkom na zgornji strani (»notch«), ta se nekolik ugreza v zaslon. To se pojavlja tudi pri nekaterih proizvajalcih telefonov Android, najnovejši bo Oppotov dvojec R15 in R15 Plus.
Pri ZTEju so letos na sejmu MWC objavili, da bodo njihovi telefoni Nubia v prihodnje opustili uporabniški vmesnik Nubia UI in prešli na privzeti Android. Po njihovih besedah se s tem prilagajajo uporabnikom, ki si želijo hitrejšo objavo programskih popravkov in nadgradenj. Uporabniški vmesnik Nubia naj bi obdržali le na kitajskem, kjer tudi nimajo nameščenih Googlovih storitev (kot je to standardno drugod).
Googlova storitev Hangouts Chat je prišla iz beta stanja in je na voljo za vse uporabnike.
Kontroverzni Avstralec Craig Wright se je po letu 2016, ko je neuspešno zatrjeval, da je prav on Satoshi Nakamoto, skrivnosti izumitelj bitcoina, ponovno znašel v središču pozornosti. To pot ga dediči še enega izmed pionirjev bitcoina, Dava Kleimana, tožijo za pet milijard dolarjev. Za toliko bitcoinov naj bi namreč Wright opetnajstil Kleimanove dediče.
Koncept "Benefit" je pri Brotherju že dobro poznan, saj so v zadnjih letih predstavili brizgalne tiskalnike InkBenefit, ki so bili zelo dobro sprejeti, zdaj pa to širi na črno-bele laserske naprave z izjemno nizko ceno potrošnega materiala.
Sophos Forum 2018 je odlična priložnost za spoznavanje najnovejših produktov za računalniško varnost podjetja Sophos ter vpogled v najbolj aktualne računalniških nevarnosti, ki pretijo poslovnim uporabnikom.
Pri Applu so dobili nekaj novih patentov, med zanimivejšimi je prenosnik, ki ima namesto tipkovnice OLED zaslon, občutljiv na dotik. Ta bi deloval kot velika sledilna plošča, kot tipkovnica ali v navezi z digitalnimi pisali. Pri Applu so podali dve različici take naprave, eno v obliki prenosnika s tečaji, drugo v obliki tablice, ki bi se lahko ločila od spodnjega dela.
V podjetju RedLock, kjer se ukvarjajo z računalniško varnostjo, so objavili, da so našli več primerov Teslinih kontejnerjev Kubernetes, v katerih so tekli rudarji kriptovalut.
Pri Applu so potrdili, da se za del storitev iCloud zanašajo na Googlov oblak. Govorice o tem, so se razširile že pred nekaj leti, a tega Apple takrat ni potrdil. Apple v dokumentu, imenovanem iOS Security Guide, sicer že leta potrjuje, da uporabljajo tako Amazonov kot Microsoftov oblak, v zadnji različici pa so umaknili omembe Microsoftovega Azure, namesto tega se je pojavil Google Cloud. Seveda ni nobeno izmed teh podjetji kakorkoli komentiralo to spremembo, so pa pri Googlu v začetku meseca izjavili, da jim oblačne storitve prinesejo milijardo dolarjev prometa. Amazon Web Services pa prinesejo dobrih pet milijard dolarjev prometa.
V Barceloni se odvija sejem Mobile World Congress, eden največjih dogodkov s področja telekomunikacij na svetu.
Te dni poteka Mobile World Congress, svetovni sejem telekomunikacij. Na sejmu smo zbrali nekaj vtisov:
Samsung je na novinarski konferenci pred začetkom sejma Mobile World Congress v Barceloni predstavil novo generacijo svojih zastavonoš, modela Galaxy S9 in S9+.
Zaščita zasebnosti je vse večji problem v časih, ko se nove nevarnosti in kraja podatkov dogajajo čedalje bolj pogosto. Proizvajalci brskalnikov so zato že pred časom uvedli posebne »zasebne« način brskanja, kjer si orodje načeloma ne zapomni nobenih osebnih ali občutljivih podatkov.
Google je uradno predstavil javno, končno različico platforme ARCore 1.0, ki združljive telefone oboroži s tehnologijo nadgrajene resničnosti. ARCore je bil doslej na voljo le v funkcijsko omejenem predogledu, zdaj pa cilja na najširšo javnost.
Iz Qualcomma sporočajo, da so izdelali prvi čip s podporo prihajajočemu standardu 802.11ax. Gre za prvi komercialno čip, ki podpira šifriranje WPA3 in novosti iz standarda 802.11ax, med katerimi so najpomembnejše višja hitrost, MU-MIMO (večuporabniški Multiple-Input Multiple-Output) in OFDMA ter nižja poraba energije povezanih naprav, ker bodo lahko dlje spale.
Snapchat, družabna aplikacija, ki je med mladimi izredno priljubljena, je bila pred kratkim nadgrajena in to tako, da je na change.org že preko 1,2 milijona podpisov uporabnikov, ki si želijo spremembe nazaj.
Obubožana Venezuela je uresničila napovedi s konca minulega leta in izdala svojo kriptovaluto petro. Da bi se izvlekli iz primeža inflacije, ekonomske krize in gospodarskih sankcij pripravljajo petro z emisijo 100 milijonov enot, ki so po uradnem tečaju vredne šest milijard dolarjev. Ta teden je stekla predprodaja, ki pa so jo zaznamovale težave, nedorečenosti in improvizacija.
Samsung je predstavil največji disk do sedaj, ki je povrh vsega še tipa SSD. Sliši se logično – polprevodniški čipi, četudi »le« tipa flash, lahko na majhni prostornini zagotovo hranijo več podatkov, kot nekakšne magnetne plošče.
Raziskovalec Tavis Ormandy, ki dela za Google, je na svojem Twitter računu objavil varnostne napake, ki jih je odkril pri »uradnem« torrent odjemalcu uTorrent in njegovi spletni različici uTorrent Web.
Pol leta je po navadi treba, da proizvajalci svoje starejše telefone prilagodijo na novo različico Androida in v začetku februarja naj bi točno to naredil tudi Samsung - za svoje lanske modele Galaxy S8 in S8+ je začel pošiljati omrežne nadgradnje na Android 8 (Oreo).
Google je predstavil novo aplikacijo Google Pay, ki združuje funkcionalnosti dosedanjih servisov Android Pay in Google Wallet in se bo trudila postati ključen konkurent Apple Pay.
V prihajajočih ARMovih procesorjih bo dodatno poskrbljeno za strojno učenje in nevronske mreže, sporočajo iz podjetja. V okviru projekta Trillium bodo razvili specializirano strojno opremo, ki bo pohitrila procesorje pri izvajanju teh nalog.
Intel in QuTech sta predstavila programljiv kvantni računalnik z dvema kubitoma, ki lahko teče kar na navadnem silicijevem čipu. To je prvi kvantni računalnik, ki je popolnoma programljiv, kar pomeni, da lahko poganja poljubne kvantne algoritme. Dosedanji poizkusi so imeli precej omejen nabor stvari, ki so jih znali početi.
Bliža se osmi maj, ko se bo začela letošnja Googlova I/O konferenca in sezona govoric o tem, kaj naj bi prinesel novi Android, je tu.
Kot poroča Bloomberg, so se pri Applu odločili, da bodo z nadgradnjami svojih operacijskih sistemov manj hiteli kot do sedaj. Programerjev ne bodo več toliko priganjali in na ta način zagotovili večjo stabilnost popravkov. Nekatere že napovedane novosti iz prihajočega iOS 12 bodo tako izpadle v iOS 13.
Umetna inteligenca in strojno učenje kot kaže na veliko vstopata tudi v poslovne rešitve. Sodeč po družbi Gartner, zadnje ankete kažejo, da ima več kot 46% vodij informatike to področje kot glavno prioriteto v svojih načrtih. Toda videti je, da je umetna inteligenca vseeno trši oreh, kot se sprva zdi. Trenutno tovrstne rešitve namreč uporablja le okoli 4% vprašanih.
Podatkovne baze predstavljajo enega od temeljev IT ogrodja v podjetjih. V nekaterih primerih predstavljajo tudi čez polovico vseh stroškov povezanih z aplikativnimi rešitvami. Gre za segment programske opreme, ki je brez dvoma zrel, a se kljub v teh temu obnaša nenavadno, z rastjo, ki je bolj podobna novim, nastajajočim tehnologijam.
Google je nenapovedano spremenil način, kako lahko uporabniki dostopajo do zadetkov pri iskanju spletnih slik. Dosedanjo tipko, s katero si je lahko uporabnik ogledal original najdene slike, so namreč odstranili in tako uporabnike prisilili, da najprej odjadrajo na spletno stran, na kateri je slika v originalu objavljena.
Intel si je zaradi ranljivosti Spectre in Meltdown, ki sta v začetku leta poskrbeli za pravi škandal, nakopal veliko tožb. Do sredine februarja je bilo proti podjetju samo v ZDA vloženih že 32 skupinskih tožb, razkrivajo v rednem poročilu.