Črni LG
Korejski LG je eden največjih izdelovalcev zaslonov LCD na svetu, ne nazadnje izdelujejo tudi famozni zaslon Retina, ki krasi Applov iPhone 4. Tudi ključna prednost telefona Black, ki smo ga preizkusili, je - nov zaslon LCD.
Korejski LG je eden največjih izdelovalcev zaslonov LCD na svetu, ne nazadnje izdelujejo tudi famozni zaslon Retina, ki krasi Applov iPhone 4. Tudi ključna prednost telefona Black, ki smo ga preizkusili, je - nov zaslon LCD.
Asus je eno hitrejših podjetij, kar zadeva sledenje novim tehnološkim vetrovom. Pred leti jim je uspel veliki met, ko so prehiteli projekt OLPC (One Laptop per Child) z malim, nizkocenovnim prenosnikom, imenovanim EEE PC. Ta naprava je bila povod za silen razmah netbookov, v Asusu pa so uspešno kratico obdržali za cel sklop podobnih naprav.
Trg tabličnih računalnikov je v grobem razdeljen na dva dela - na trg Applovega iPada na eni in vse druge tablice na drugi strani. Po prodajnih številkah zaenkrat še odločno vodi iPad, a hitro prihajajo novi izzivalci. Eden izmed zanimivejših naj bi bil HPjev Touchpad.
Dopustniške dni je letos popestrilo kar nekaj skoraj neverjetnih novic. Med njimi tudi objava soustanovitelja in od nedavna spet tudi glavnega šefa Googla, da bo za trinajst milijard zelencev in pol kupil podjetje Motorola Mobility, nedavno osamosvojeno enoto podjetja, ki je pravzaprav izumilo mobilno telefonijo.
Človeštvo je v zgodovini preživelo kar nekaj zlatih mrzlic, začenši s kalifornijsko sredi devetnajstega stoletja. Zadnja v svetu računalništva je programiranje za mobilne naprave.
Se morda spominjate, kako je v filmu Terminator glavni lik videl ljudi okoli sebe? Sproti so se mu izrisovali najrazličnejši podatki in se digitalno dodali čez to, kar je sicer videl (oziroma videla njegova kamera). Tako virtualno nadgrajevanje okolice pa niti ni več tako oddaljeno - zametki so že tu.
Mobilne naprave so neslutena uspešnica, ki jo je pognal Applov revolucionarni iPhone. Tega je navdahnil osebni računalnik in iPhone je prerodil mobilnike, zdaj pa se zamisli mobilnih sistemov selijo v tablice, prenosnike, namizja in celo strežnike.
Pametni telefoni nam vedno bolj krojijo vsakdanje življenje. Ne samo kot pripomočki za telefoniranje, temveč vse bolj kot pametni terminali za dostop do spleta in pripomočki za vodenje osebnih informacij in družabno mreženje. Ponudba na trgu je silno pestra, število različnih platform pa rekordno za to vrsto izdelkov. Ali so to zlati časi za pametne telefone? Morda. Nekateri namreč menijo, da je še veliko prostora za nadaljnji razvoj.
Čeprav se moje profesionalno življenje suče okrog Microsofta in njihovih izdelkov, sem uporabnik telefona z Androidom. Razlogov je mnogo, odločilna sta dva, a noben ni povezan z Androidom, bolj odločilno je to, da si je konkurenca dala avtogol.
Cestna navigacija z napravami GPS sodi v kategorijo "komotnosti". Saj smo tudi včasih prišli na cilj, če ne drugače, pa z risanjem zemljevidov, vnaprejšnjim informiranjem o poti in spraševanjem naključnih mimoidočih, ko smo se že petkrat peljali mimo iste hiše, iskane hišne številke pa ni bilo nikjer. Tako ali drugače smo vedno prišli na cilj, res pa je, da skoraj nikoli tako enostavno, kot nas do cilja pripeljejo male čudežne škatlice, ki vedno vedo, kje so in kam morajo priti. Včasih se jim zatakne le pri vmesnem koraku - kako priti na cilj. Takrat pa nam še vedno ostane rezervni načrt, spraševanje mimoidočih.