Telefonirajmo z GPS
Razmah pametnih telefonov in drugih priročnih naprav z vgrajenimi sprejemniki signala GPS je povzročil pravo poplavo namenskega programja, ki trenutni položaj uporabnika spretno izkorišča za najrazličnejše storitve.
Razmah pametnih telefonov in drugih priročnih naprav z vgrajenimi sprejemniki signala GPS je povzročil pravo poplavo namenskega programja, ki trenutni položaj uporabnika spretno izkorišča za najrazličnejše storitve.
Drugi Applu konkurenčen tabor na področju tablic se zbira okoli Microsofta in različic Windows. Med njimi je aktivna tudi Toshiba in preizkusili smo njeno tablico Journ.e Touch.
Uspeh Applove tablice iPad je pri tekmecih povzročil pravcato paniko. Tablični računalniki zato nastajajo domala povsod, tudi v valilnici idej družbe Google, kjer je Android najbrž najresnejši tekmec iPada. V roke smo dobili enega prvih primerkov teh naprav iz daljne Kitajske, a žal ne dosega tega, kar ponuja Apple. Najbrž bo treba počakati katerega izmed uglednejših izdelovalcev in morda tudi novo revizijo Androida.
Stiki. imamo jih v svojih poštnih predalih v računalniku, v spletnih poštnih predalih in telefonih. Ali ne bi bilo krasno, če bi jih imeli samo na enem mestu? Lahko jih imamo! Na neki način ...
V mesecu, ko ves novičarski del spleta kar stresa od besedic Apple, iPad in iPhone, se je morda smiselno spomniti, da je resnica na področju telefonov, vsaj pri nas, precej drugačna. Preizkusili smo nekaj pametnih posebnežev, ki so pravkar prišli na slovenski trg.
Če je še kdo dvomil, da so mobilne naprave prihodnost (osebnega) računalništva, bo nove dokaze za to našel v odkritem konfliktu še včerajšnjih zaveznikov, ki ju je razdvojila prav sočasna ponudba sodobnih mobilnih naprav.
Mobilni telefoni z operacijskim sistemom Android predstavljajo trenutno najhitreje rastoči segment pametnih telefonov in vse več proizvajalcev se odloča uporabiti Googlovo izvrstno odprtokodno osnovo za lastne naprave. Med njimi je tudi Acer, ki je nedavno ponudil enega najzmogljivejših telefonov z Androidom, a žal še vedno z različico 1.6.
Motorola s svojimi mobilniki dolgo ni našla poti do nekdanje slave in se je vse bolj potapljala v poraznih poslovnih rezultatih. V težkih časih so se odločili staviti na Android in zdi se, da se je odločitev že bogato obrestovala. Konec lanskega leta so razburkali svet pametnih telefonov z modelom Droid, ki je prispel na evropsko tržišče v prilagojeni različici, poimenovani Milestone.
Kaj je majhno, poceni, diši po svežih žemljicah in si hkrati zasluži pozornost Monitorja? Mini prenosniki, kakopak. Uklonili smo se trendu in jim v rubriki "Najboljši izdelki" namenili prav poseben kotiček, a še vedno niso zadovoljni. Želijo še več pozornosti. Pa naj jim bo. Saj si jo zaslužijo.
Junija lani je Samsung predstavil svoj prvi mobilni telefon s sistemom Android, i7500 Galaxy, ki je navduševal s svojo odzivnostjo, uporabljal pa je standardni paket programske opreme, brez lastnih nadgradenj. Zdaj je Samsung paleto dopolnil še z modelom i5700, ki znova nosi vesoljsko ime, Spica.