Stopnja piratstva v EU se znova povečuje
Novo poročilo Urada EU za intelektualno lastnino (EUIPO) kaže, da se spletno piratstvo po večletnem upadanju ponovno povečuje.
Novo poročilo Urada EU za intelektualno lastnino (EUIPO) kaže, da se spletno piratstvo po večletnem upadanju ponovno povečuje.
Priljubljeno družabno omrežje TikTok je zaradi kršenja zasebnosti otrok v letu 2020 prejelo svojo doslej najvišjo kazen v višini 345 milijonov evrov.
Apple bo z nadgradnjo telefona iPhone 12 poskrbel, da bo seval manj tudi pri testiranju po francoskih protokolih.
Gospodarstvo in javnost še vedno občutita posledice inflacije, vendar to očitno ni ovira za strmo rast uporabe storitev v oblaku. Sodeč po raziskavi družbe JJL je bila prva polovica leta 2023 najbolj obremenjena glede uporabe storitev, merjene skozi porabo energije podatkovnih centrov v Evropi.
Francija je odredila, da mora Apple prenehati s prodajo telefona iPhone 12, ker oddaja preveč elektromagnetnega sevanja.
Zakon Evropske unije o digitalnih storitvah (DSA) je uradno začel veljati s 25. avgustom 2023. Tehnološki velikani, kot so Google, Facebook, Amazon in drugi, morajo od tega dne spoštovati obsežno zakonodajo, po kateri so spletne platforme pravno odgovorne za vsebino, ki je na njih objavljena.
Informacijska in komunikacijska tehnologija (IKT) je hitro postala sestavni del delovanja podjetij. Toda v državah EU postaja pomanjkanje kakovostnih strokovnjakov za to področje čedalje večja težava in ovira za nadaljnji razvoj gospodarstva. To še posebej velja za Slovenijo, ki je država z največjim primanjkljajem v celotni Evropski Uniji.
Po petih letih upiranja je Meta ugotovila, da poti okrog evropske zakonodaje ni. Uporabniki Facebooka v EU bodo imeli poslej enostavno možnost preprečiti strežbo personaliziranih oglasov. Meta je evropskim regulatorjem že poslala predlog novosti, ki bi lahko začela veljati že oktobra.
Evropski parlament je minuli teden sprejel tudi uredbo o zasnovi, proizvodnji in upravljanju z odpadki vseh vrst baterij, ki so na prodaj v EU. Uredba bo začela veljati šele leta 2027, a bo med drugim prinesla tudi obvezno zamenljivost baterij v prenosnih elektronskih napravah.
Evropski parlament je z veliko večino sprejel nov sveženj ukrepov, ki obravnava uporabo baterij v elektronskih in električnih napravah. Med tem je nova obveza za proizvajalce mobilnih naprav, zlasti telefonov, da morajo vgrajene baterije preprosto zamenljive. Na ta način želijo podpreti daljšo uporabo izdelkov, ki so še vedno prepogosto zavrženi, ko njihove baterije začenjajo pešati.