V Avstraliji bodo socialna omrežja morala preverjati starost uporabnikov
V Avstraliji pripravljajo zakon, po katerem bodo internetnim velikanom naložili dodatne odgovornosti pri ravnanju s svojimi uporabniki.
V Avstraliji pripravljajo zakon, po katerem bodo internetnim velikanom naložili dodatne odgovornosti pri ravnanju s svojimi uporabniki.
Facebook je vložil tožbo proti ukrajinskemu državljanu, ki je s pomočjo Facebook Messengerja uspel zbrati podatke o 178 milijonih uporabnikih tega socialnega omrežja in jih nato prodajal na hekerskem forumu.
Facebook namerava v EU zaposliti 10.000 ljudi za razvoj digitalnega sveta, imenovanega »metaverse«.
Iztekajoči teden ni bil po meri vodilnih v Facebooku, saj je enemu najdaljših izpadov v ponedeljek sledil še krajši izpad v petek, še pred tem pa se je razkrila žvižgačica, ki je The Wall Street Journalu priskrbela dokumente za reportažo The Facebook Files, kako Facebook ne stori nič, da bi omilil negativne plati svojega vpliva na svet.
Včeraj, torej 4. oktobra, je Facebook doživel daljši izpad storitev, obnova je potekala postopoma, po šestih urah so bile vse storitve ponovno dostopne.
Facebook je v sodelovanju s podjetjem Ray-Ban izdelal pametna očala, imenovana Ray-Ban Stories.
Irski informacijski pooblaščenec je Facebooku naložil novo kazen, tokrat za kar 225 milijonov dolarjev - zaradi kršitve GDPR v aplikaciji WhatsApp.
Messenger je že leta 2016 dobil šifriranje »end-to-end«, torej od ene do druge naprave, sedaj pa to uvajajo tudi za glasovne in video klice.
Sodeč po pisanju spletišča The Information naj bi pri Facebooku raziskovali možnost analize šifriranih podatkov, s čimer bi si omogočili ciljno oglaševanje tudi pri šifriranih sporočilih.
Facebook je v drugem četrtletju zabeležil 10,4 milijarde dolarjev čistega dobička, kar je skoraj dvakrat več kot lani v tem času. Prihodki so se zvišali za 56 odstotkov na 29 milijarde dolarjev. Pozitivno je na poslovanje vplivalo predvsem digitalno oglaševanje.